Mégane IV GrandCoupé

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od kamil208 » sob kvě 20, 2017 22:22

zdravím všechny majitele Mégane IV GrandCoupé,chtěl bych se podělit o zkušenosti po měsíci používaní a najetí 1600km. Jedná se o 1.6sce ZEN
Přesedlal jsem z M2 grandtour, pro někoho možná divné, přejít z kombi do sedanu, ale mě se to auto tak moc líbilo (po to co jsem uviděl předváděčku v bíle glacier a v Intense), že mě nešlo přesvědčit na kombi.
Takže některá pozitiva:
- Design - za tu cenu podle mě nejkrásnější sedan na trhu, nenapadá mě konkurent.
- Prostor - kufr 550l, na zadních sedačkách pohodlí i pro mě (186cm), v porovnání s Toledem,které jsem měl v hledáčku se cítím jako v o třídu větším autě
- Sedačky- prostě pecka, fakt se povedly
- Interiér - palubka vypadá 100x lépe než na fotkách, i když mám jen výbavu ZEN, měkčené plasty příjemné na dotek, krásne detaily (chromové orámování kolem páky, kliky, lišty na palubce a ve dveřích se zajímavým vzorem....)
- Motor 1.6 SCE - jelikož jezdím kratší trasy, pro mě ideál, jedna z mála atmosfér u nových aut i když věřím, že přeplňovaná 1.2 musí s 96kw jezdit výborně. Jelikož je v záběhu, točím max do 3500ot./min, líbí se mi zvuk. Spotřeba zatím 7.4 (město 70%, okrsky,dálnice 30%).
- hlavní klíč - moc hezkej
- kola co vypadají jako elektrony ale jsou to plecháče :)
- je jich jako šafránu - v Plzni jsem potkal jenom dvě

Tak.. a teď negativa:
- Slícovaní jednotlivých dílů karoserie - spáry mezi víkem kufru a karosérií jsou široké a to do také míry, že jsem se při přebíraní auta ptal jestli nebylo bourané (najeto 8km), na prodejně byli další 4 grandcoupéčka, měly to všechny. Zvlášť na mé bílé to vyniká dost, u šedivé které si přebírala rodinka vedle nás, to tak vidět nebylo. Další kosmetická vada se taky týče výka kufru- zadní část je z plastu (okolí znaku,světel), tá na pravé straně špatné doléha v napojení na plechovou část (opět rozšířená spára), ze 4 aut to měly 3.
Spáry taky nejsou rovnoměrné v oblasti kapoty, řekl bych,že taky docela široký. U všech dveří je to ale OK.Tady to má zmiňované Toledo navrch. Jelikož se GC jako jediná verze MIV vyrábí v Turecku, myslel jsem si, že by mohl být problém právě v tom ( kontrola kvality holt slabší). Ale po přečtení pár recenzí jsem zjistil, že se slicováním má problém i hatch (vyrábí se myslím ve Španělsku).
- Chybí 6 převodový stupeň - škoda, při 130km/h točí téměř 3500ot/min
- snímače tlaku pneu, naštěstí je orginál levnější než druhovýroba...ale stejně dávat za to dvojku do nových kol...ach jo, ta EU :(
- totálně zrezivělý šroub na pravé straně uchycení blatníku ( všechny jsou v barve, pouze jeden na levé a jeden na pravé straně není)
I přes tato negativa bych si to auto vybral znova, výběru nelituji.

Na auto plánuji 17 kola, všechny, které se mi líbi jsou s ET 40, v TP mám 43 bude to problém ( z pohledu policie,stk, pojišťovny)? Řešil jste to už někdo?
V plánu je ještě tonování oken a černa extralesklá folie na střechu.
Jo a musím vyměnit žárovky- nemám EDGE light a bílomodré denní svícení v kombinaci s nažlutlou H7 v čočce mi vadí. Osram blue light intense dobrá volba, nebo radši něco jiného aby to svítilo přibližně stejnou barvou jako led proužky pod svetlem ?


Pokud by měl někdo s grandcoupé z Plzně zájem pokecat, vyměnit zkušenosti osobně, můžem se domluvit.
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od softouch » ned kvě 21, 2017 12:02

Vdaka za postrehy, ja na moje GC cakam, v lete by malo prísť. Biele vo vybave Intens s dalsimi balickami vybavy a dCi 110 EDC.
Dovolim si ale zareagovat na porovnavanie s toledom/rapidom. Megane je vacsie auto ako toledo/rapid a v tomto parametri je zmysluplnejsie porovnavanie s Octaviou. Navyse mam dojem, ze za rovnake peniaze dostanes v megane lepsiu vybavu.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

maty442
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 23, 2017 19:10

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od maty442 » úte kvě 23, 2017 19:23

Ja takisto cakam na GC, malo by prist v juli, uz sa nevieme doma dockat :roll: Mame objednany GC v bielej glacier, vybava intens + som doobjednal rezervu, vyhrievane sedacky a volant, a packet design 17. Co sa tyka motora, vybral som sce 115, tak pevne verim, ze s nim budem spokojny.
Vyberali sme velmi dlho, do finale sa dostal megane grandtour ab focus combi, no ked sme so zenou uvideli nazivo GC, bolo rozhodnute :D
Inak, neviete mi povedat, ci rlink2 dokaze mirrorovat obrazovku telefonu?
Megane Grandcoupe intense, 1,6 SCE, packet winter + design 17

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od kamil208 » ned čer 18, 2017 21:49

zdravim, chtel bych se zeptat jestli uz mas auto doma,pokud ano, zajima me to slicovani dilu,je to v poho?



Rado77 muzes prosim te presunout toto vlakno do sekce Megane IV? diky
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

Uživatelský avatar
Stowik
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte srp 26, 2008 17:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od Stowik » stř čer 21, 2017 19:59

No nazdar. Dokud jsem tvé auto neviděl (a že sem kolem něj už několikrát šel, to až sme se u něj sešli), tak mi ani nenapadlo zkoumat slícování dílů karoserie na novém autě. Přeci nejsme v bazaru.
Na mé laguně jsou po výměněně haubna a pravý blatník, je to poznat, ale lícuje to o mnnoho lépe. Jsem fakt zvědav co na to řeknou servisáci až ji budou zkoumat na výkup stávajícího vozu, a já jen doufám, že nebudu mít příležitost při přebírání nového auta (objednáno dnes 4 týdny) jim jeho slova omlátit o hubu.

Viděl sem Nisan Micra, nebejt to nové auto předváděné jakousi lolitkou, řek bych že byla zbořená na zadek. Ta micra :lol: na lolitce to poznat nebylo :lol:

U revizních dvířek pro stavebnictví jsou tolerance mezer 0,3mm. Ví někdo jaké jsou tolerance na autech? Nebo kde se dají dohledat?
Od 16.8.17' Megane IV GrandTour TCE130 Intens

Do 16.8.17' Laguna II GrandTour 1.9dci 88kW 2002 Privilege

Žádné práce se nebojím, klidně si vedle ní lehnu. :-D
Není umění přijít servanej z práce, to umí každej blb.
Umění je vracet se z práce odpočatej a přitom mít vyděláno.

pedroo
Experienced member
Příspěvky: 549
Registrován: ned dub 05, 2009 07:57
Bydliště: zlín

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od pedroo » stř čer 21, 2017 20:39

Tak jsem se díval na naše dva nové firemní Superby Laurin a Klement cca za 900000 tis Kč a mezery jsou taky jak kde ...třeba víko motoru nad přední maskou má mezeru centimetr ,nad blatníkem tak 3milimetry a kolem dokola je to taky všelijak, tak já na mém Meganovi nic co se týká lícování neřeším...
8.2019- NOVÝ MEGANE GRANDTOUR IV, Modrá cosmos, 1.3 tce 103 kW

cassshern MGC
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 22, 2017 16:44

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od cassshern MGC » čtv čer 22, 2017 16:53

Mám doma 2 dny Intens Energy TCe 130 ECD v modré Cosmos.

Zatím toho moc o autě napsat nemohu, nejvíc bojuji s R-linkem 2 a jeho ovládáním, zatím jsem nerozchodil TomTom Traffic :)

Každopádně auto, ač je velké jako O3 vypadá opticky větší.

Bílá se mi líbila v salónu, venku ale moc ne. Ta perleť byla taková žluto-hnědo-zeleno-zlatavá :)

kamil208
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: sob srp 13, 2011 12:22

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od kamil208 » čtv čer 29, 2017 21:22

Stowik píše:
stř čer 21, 2017 19:59
No nazdar. Dokud jsem tvé auto neviděl (a že sem kolem něj už několikrát šel, to až sme se u něj sešli), tak mi ani nenapadlo zkoumat slícování dílů karoserie na novém autě. Přeci nejsme v bazaru.
Na mé laguně jsou po výměněně haubna a pravý blatník, je to poznat, ale lícuje to o mnnoho lépe. Jsem fakt zvědav co na to řeknou servisáci až ji budou zkoumat na výkup stávajícího vozu, a já jen doufám, že nebudu mít příležitost při přebírání nového auta (objednáno dnes 4 týdny) jim jeho slova omlátit o hubu.

Viděl sem Nisan Micra, nebejt to nové auto předváděné jakousi lolitkou, řek bych že byla zbořená na zadek. Ta micra :lol: na lolitce to poznat nebylo :lol:

U revizních dvířek pro stavebnictví jsou tolerance mezer 0,3mm. Ví někdo jaké jsou tolerance na autech? Nebo kde se dají dohledat?




Zdravím tě, doufám že jsem tě moc nevylekal tou prohlídkou auta 😃.... O víkendu jsem byl na Hracholuskách, a na parkovišti u hráze Grancoupe v intense, tak jsem si ho prohlidnul a i když mělo víko kufru lépe osazené než moje, ostatní chyby jako na mém...přední světlo na které jsi mě upozornil měl osazené ještě hůř než moje, vypouklé snad 1cm mimo...
Megane IV Grandcoupe 1.6 ZEN 2017
Megane II Grandtour 1.6. 2006

Uživatelský avatar
Stowik
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte srp 26, 2008 17:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od Stowik » pon črc 03, 2017 18:01

Řek bych spíš že si mi připravil co mohu čekat. Vcera jsem viděl v kerfu vystavenýho talismana, i on má pátý dveře blbě sesazené. Víc sem ho nepřohlížel. U talismana bych to fakt nečekal, že si ani u něj nedají záležet.
Mam pro to jediný vysvětlení. Potřebují zvýšit produkci, tak zkrátili čas montáže a tím pádem montér nestihne dokonale vše spasovat.
Od 16.8.17' Megane IV GrandTour TCE130 Intens

Do 16.8.17' Laguna II GrandTour 1.9dci 88kW 2002 Privilege

Žádné práce se nebojím, klidně si vedle ní lehnu. :-D
Není umění přijít servanej z práce, to umí každej blb.
Umění je vracet se z práce odpočatej a přitom mít vyděláno.

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od tigi2508 » pon črc 03, 2017 19:04

Stowik píše:
pon črc 03, 2017 18:01
Řek bych spíš že si mi připravil co mohu čekat. Vcera jsem viděl v kerfu vystavenýho talismana, i on má pátý dveře blbě sesazené. Víc sem ho nepřohlížel. U talismana bych to fakt nečekal, že si ani u něj nedají záležet.
Mam pro to jediný vysvětlení. Potřebují zvýšit produkci, tak zkrátili čas montáže a tím pádem montér nestihne dokonale vše spasovat.
Ja mam Megane grandtour intense a ja mam karoseriu v poriadku nic nedrhne rovnake špáry všade.Jedine čo byje do očí je zadné blatniky majú od výroby taký malý prelis asi kvoli uchyteniu podblatnika, ale inač všetko ok.Pozeral som nové auta a aj GOLF,PASSAT,CEED všetka mali malinké nedostatky v lícovaní tak neviem podla mna je sú nejaké tolerancie v automibilkach.Ja som zatial velmi spokojný a iné auto by som asi nekupil
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
wp.stranky
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: pon kvě 29, 2017 15:02
Bydliště: okr.Humenné

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od wp.stranky » pon črc 03, 2017 22:26

čo sa týka lícovania jednotlivých dielov na mojom megane, na 100% zdieľam názor od pedroo. nič neriešim.
čítal a počul som veľa kritiky na otváranie kufra pohybom nohy. podelím sa s vami o moje skúsenosti, keďže túto vychytávku mám aj ja na svojom megane. v prvom rade poviem, že otváranie kufra nohou funguje na 100%. renault má v tomto svoju logiku :). auto mám iba 10 dní, ale podarilo sa mi odsledovať, ako sa otváranie kufra správa. takže ako na to:
  • auto mám riadne uzamknuté (automaticky poodídením)
  • po priblížení sa k autu, sa odomkne.
  • prídem k zadnej časti auta -
    kufru
  • pohybom nohy - ako-keby KOPNUTÍM kufor otvorím
je potrebné dodržať niektoré zásady a to:
  • karta renault musí byť v zóne v zadu, t.j. pri osobe, ktorá kufor otvára. ak bude mať kartu niekto iný a bude stáť napríklad z boku auta, alebo je karta vo vnútri auta, kufor sa neotvorí
  • pohyb nohy by mal byť KOP, nie zo strany na stranu. toto mi povedal predajca. nohu nenechávam pod autom
  • snímač pohybu nie je umiestnený v strede, ako sa každý domnieva, ale trochu do PRAVEJ STRANY, zhruba pri senzore cúvania pri ŠPZ. polohu si treba nájsť
odkedy som to vysledoval, ANI RAZ SA MI NESTALO, ABY SA KUFOR NEOTVORIL! funguje parádne. vždy, keď mám obsadené ruky, využívam.
ak by s tým mal niekto problém, vyrobím foto návod. dajte vedieť, ako ste dopadli. :D
Renault Mégane GrandCoupe IV 1.6 SCE 115k, Hnedá Vision; INTENS; Pack Navigácia+; Pack Easy Plus; Design Pack,
Predtým: Daewoo Lanos rv98; 64kW/86 PS > Grand Modus rv08; 55kW/75PS - PREDANÉ
Renault Scenic IV 1.3 160

MILIS
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 12, 2017 13:19

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od MILIS » čtv črc 13, 2017 05:59

Mam Megana Grandcupe cca 2 mesice a zjistil jsem, ze mi nelicuji predni blatniky a lehce.ani kapota, no pujdu to reklamovat, zkusim co oni na to. Vsiml jsem si toho nedavno kdyz jsem.si.sam auto umyval.Jinak uvnitr vse ok.Jeste resim hluk a vibrace od podbehu, citim.vib r ace i na.pedalech ale obcas, tak nevim co to muze byt..Trochu nechapu, ze vubec polemizujou zda uznat reklamaci kdyz je to auto takto lajdacky.smontovane.

Uživatelský avatar
Stowik
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte srp 26, 2008 17:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od Stowik » pon črc 17, 2017 19:35

kamil208
Zákony jsou občas zajímavé čtení: Zákon č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník
Nároky z vad zboží
§ 436
  1. ) Je-li dodáním zboží s vadami porušena smlouva podstatným způsobem (§ 345 odst. 2), může kupující:
    1. ) požadovat odstranění vad dodáním náhradního zboží za zboží vadné, dodání chybějícího zboží a požadovat odstranění právních vad,
    2. ) požadovat odstranění vad opravou zboží, jestliže vady jsou opravitelné,
    3. ) požadovat přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo
    4. ) odstoupit od smlouvy.
  2. ) Volba mezi nároky uvedenými v odstavci 1 kupujícímu náleží, jen jestliže ji oznámí prodávajícímu ve včas zaslaném oznámení vad nebo bez zbytečného odkladu po tomto oznámení. Uplatněný nárok nemůže kupující měnit bez souhlasu prodávajícího. Jestliže se však ukáže, že vady zboží jsou neopravitelné nebo že s jejich opravou by byly spojeny nepřiměřené náklady, může kupující požadovat dodání náhradního zboží, požádá-li o to prodávajícího bez zbytečného odkladu poté, kdy mu prodávající oznámil tuto skutečnost. Neodstraní-li prodávající vady zboží v přiměřené dodatečné lhůtě nebo oznámí-li před jejím uplynutím, že vady neodstraní, může kupující odstoupit od smlouvy nebo požadovat přiměřenou slevu z kupní ceny.
  3. ) Neoznámí-li kupující volbu svého nároku ve lhůtě uvedené v odstavci 2 má nároky z vad zboží jako při nepodstatném porušení smlouvy.
  4. ) Vedle nároků stanovených v odstavci 1 má kupující nárok na náhradu škody, jakož i na smluvní pokutu, je-li sjednána.
Od 16.8.17' Megane IV GrandTour TCE130 Intens

Do 16.8.17' Laguna II GrandTour 1.9dci 88kW 2002 Privilege

Žádné práce se nebojím, klidně si vedle ní lehnu. :-D
Není umění přijít servanej z práce, to umí každej blb.
Umění je vracet se z práce odpočatej a přitom mít vyděláno.

redidlos6006
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: ned zář 05, 2010 02:40

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od redidlos6006 » pon črc 24, 2017 16:39

Dobrý den, pánové,
jsem majitelem Megane GC 1.6SCe Intens a chtěl bych vás poprosit:
Můžete se podívat do stažených souborů a kdyby některý z Vás našel ceník platný pro duben, (klidně i květen, zda mi jej zašle na redidlos6006@seznam.cz
Ceník vozu nebo příslušenství.
Děkuji, důvody uvedu v dalším příspěvku.
(pokud máte někdo vytištěné od dealera, prosím o scan)

K tématu spasování: Pravé zadní dveře napadaly na zámek(opraveno v servisu), víko kufru odíralo nárazník, kdy kondenzační otvor vydřel v nárazníku pěknou rýhu, naštěstí je viditelná jen při otevřeném víku (seřízeno servisem a nabídnuto přelakovaní, což jsem odmítnul, tak mi dali korekční tužku a zabablu si to sám)😁
Renault MEGANE GrandCoupé Intens SCe 115 LPG Magic G4 modrá Cosmos RPR Obrázek

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od Rado77 » úte črc 25, 2017 08:41

Ja som sa na FLU bal prelakovania, ze farba nesadne. Lakovali cele nove dvere a spravili pristrek na cast prednych dveri a dozadu. Musim uznat ze to spravili tak paradne, ze som az neveril. Autorizak
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

paulfrm
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 12, 2017 00:59

Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od paulfrm » sob srp 12, 2017 02:41

Zdravím
Vzhledem k tomu, že stávající vůz Renault Th. již začíná být za svým zenitem, rozhodl jsem se rozbít prasátko a poohlédnout se po jiném vozítku.
Po užším výběru (Hyundai, Škoda) a zkušenostech s Thalií (15 let spolehlivé služby jen s drobnými závadami, cca 130 000 km) jsem se opět rozhodl pro Renault. Do oka mi padl Renault GC. Nepochybuji o tom, že jako rodinné auto by byl jiný vůz určitě praktičtější (i když např. kufr Grand C. pro potřeby rodiny poslouží myslím naprosto dostatečně), nicméně vzhled tohoto modelu rozhodl (tak, že převáží i nad praktickými vlastnostmi). Vůz mám už objednaný a nemůžu se dočkat, ale musím dodat, že prodejce mě opravdu napíná (čekací doba 2 měsíce prodloužena o další 2) . Měl bych pár dotazů na ty šťastnější, co mají již GC doma.
1. Jaký vliv má režim jízdy (multisense - sport,komfort..); předpokládám, že na fci sedaček (pokud je ve výbavě) ale hlavně na odezvu plynu, příp. aut. převodovky, pak snad ještě na zvuk motoru? To mě obzvlášť zaujalo, přijde mi to jako nesmysl, k čemu to je?
2. Jak je to s r-linkem - dají se přehrávat flac soubory? Dá se přehrávat video během jízdy (např. pro spolujezdce)? Jaké zajímavé aplikace jsou například předinstalovány nebo ke stažení? Je k dispozici nějaká aplikace pro nahravání obrazu přední kamery?
3. Dá se vynutit sklopení head-up displeje? Co všechno může zobrazovat (vím o rychlosti a navigaci - jen směr jízdy?)?
4. Je vnitřní zpětné zrcátko "stmívatelné" (elektrochromatické)?
5. Jak je to s odemykáním nádrže zevnitř (u ovládání kufru) - poznám, že je odemčená?
6. Jak je to se světlou výškou; nemáte někdo třeba problém projet tam, kde jste s jiným autem podobného typu problém neměli?
Potěšila mě info. o otevírání kufru, také jsem zaznamenal kritiku. Jak je to s místem vzadu; vejdou se nějak "normálně" 3 dospělá "normální" těla?
Měl jste někdo problém s tím, že by vzadu musel mít někdo "hlavu venku z okýnka", protože by se prostě narovnaný nevešel? Vím, že obzvlášť uprostřed je opravdu nad hlavou málo místa.
Předem díky za odpovědi.
MEGANE GrandCoupé Intens Energy TCe 130 EDC (Pack Techno+Pack Easy Plus, Pack City, Pack Navigace Plus, Pack Design 18, Pack Winter, Pack Safety Plus)

skyver
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: pát črc 21, 2017 22:25

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od skyver » sob srp 12, 2017 13:27

1.) Vliv ma pouze na odezvu plynu, tuhost posilovace rizeni a pripadne vydavani fiktivniho zvuku motoru z reproduktoru.
2.) Aplikace jsou prakticky veskere zadne.
Renault Megane Grandtour IV 1.5 dci EDC

paulfrm
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 12, 2017 00:59

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od paulfrm » sob srp 12, 2017 18:56

1. "vydavani fiktivniho zvuku motoru z reproduktoru" - toho jsem se trochu bál, ale nechtěl jsem tomu věřit. Jak mohlo tohle někoho napadnout??
To se snad dělá u hraček pro děti..Jen doufám, že jde tohle pro všechny režimy vypnout. Zajímalo by mě, kdo by si tohle objednal, kdyby to bylo za příplatek..
2. Kdyby byla alespoň možnost použít nějaké veřejné API k r-linku a byla možnost si něco napsat (ideálně např. formou nějakého pluginu v Javě nebo něčem podobném)..
Díky za info.
MEGANE GrandCoupé Intens Energy TCe 130 EDC (Pack Techno+Pack Easy Plus, Pack City, Pack Navigace Plus, Pack Design 18, Pack Winter, Pack Safety Plus)

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od softouch » sob srp 12, 2017 20:16

1. Multisense je ok. V sporte ma auto rychlejsiu odozvu, v eco je lenive. Ja mam EDC a ma to vplyv na jej radenie. Zase, nie vzdy chce clovek jazdit sportovo ;-) multisense este meni farbu ambient light. Ten zvuk motora sa da vypnut, ma varianty off, sport a neutral ak si dobre spominam.
2. Aplikacie nejake su, ale velmi vela ich nie je. Mne este nestihli aktivovať r-link online z auta, takze som si ich stiahol len cez usb kluc.
3. Headup displej si mozes sklopit, jasne. Robi sa to v menu. Neda sa menit, co sa zobrazuje. Mas tam rychlost, navigaciu, odstup od auta pred tebou, nastavenie tempomatu.
4. Mam vybavu Intens a v nej je stmievatelne
5. Po pravde som si nevsimol, ci to nejako poznas zatial som tankoval len cestou z predajne. Ale malo by to byt vidiet v spatnom zrkadle. Dvierka sa totiz otvoria úplne.
6. Toto som zatial nemal moznost otestovat. Na miestach, kde jazdim, som nikde nesuchol spodok. ;-) od pohladu ma GC nizsie spodok predneho narazniku, ale skor je to asi sposobene tym, ze Fluence mal na spodku taky čierny akoby ochranny plast/listu a GC ma farebny plast az do takej istej vysky. Zadok je podla mna rovnako vysoko. Oproti Thalii je GC nizsie, ale to bol aj Fluence.
7. Vzadu vozime deti v sedackach a dospelych len obcas. Ked som viezol vo Fluence kolegyne, tie sa vosli 3 v pohode aj na dlhsiu cestu. Eventualne aj dve detske sedacky kat. III a v strede moja manzelka - dalo sa to zvladnut. GC ma vzadu cca rovnako miesta ako Fluence.
Mam auto zatial len par dni.
Inak, co sa riesilo zlicovanie dielov, tak ja som si ziaden problem nevsimol. A tobsom si tie najpalcivejsie miesta z diskusii pozrel.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

skyver
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: pát črc 21, 2017 22:25

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od skyver » sob srp 12, 2017 21:13

paulfrm píše:
sob srp 12, 2017 18:56
2. Kdyby byla alespoň možnost použít nějaké veřejné API k r-linku a byla možnost si něco napsat (ideálně např. formou nějakého pluginu v Javě nebo něčem podobném)..
Díky za info.
No tak to vubec. Alespon budes mit Apple CarPlay, nebo tu vec od Androidu. Ja mam se svym meganem 2016 smulu :D
Renault Megane Grandtour IV 1.5 dci EDC

paulfrm
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 12, 2017 00:59

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od paulfrm » ned srp 13, 2017 12:28

Děkuji za podrobné odpovědi!
Doufám, že se ten r-link bude nějak rozvíjet (podpora navigace/map, kodeku videa/audia, konektivity k tel. apod. i do budoucna).
MEGANE GrandCoupé Intens Energy TCe 130 EDC (Pack Techno+Pack Easy Plus, Pack City, Pack Navigace Plus, Pack Design 18, Pack Winter, Pack Safety Plus)

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od softouch » ned srp 13, 2017 18:01

Oprava: zvuk motora ma nastavenia Neutral - Comfort - Sport.
Mrzi ma nesprsvna info, zle som si pamatal.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
ToMreN
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 30, 2017 22:47

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od ToMreN » pon srp 28, 2017 09:35

Ma niekto kombináciu GrandCupé + 17"disky + 130 TCe EDC? Ako ste spokoní s výkonom motora a s prevodovkou?

fešák
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 29, 2017 20:44

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od fešák » úte srp 29, 2017 20:56

Mám Fluence Intense 1.6 2015, autíčko se mi moc líbí, zatím bez problémů (jen 15 000km) ale mám k němu jednu zásadní výhradu a tou je převodovka. Ta 6-ka tam fakt chybí. Dálničních 130 točí na 4000 ot. A proto auto pujde po záruce pryč. Uvažuju o Meganu GC, taky moc hezký auto ale v nabídce je atmo zase jen 5kvalt. Tak bych nerad dopadl jak s Fluencem. Někdo tu psal, že 130 točí na 3500 ot. Jaké máte zkušenosti s převodovkou u Meganu? Fluence jí prostě má moc krátkou.

vencis
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 07, 2017 13:50

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od vencis » úte srp 29, 2017 22:35

ToMreN píše:
pon srp 28, 2017 09:35
Ma niekto kombináciu GrandCupé + 17"disky + 130 TCe EDC? Ako ste spokoní s výkonom motora a s prevodovkou?
Mam presne tuhle kombinaci. Tech 130 koni uz umi auto docela slusne rozhybat a ve spojeni se 7st automatem je to super. Ta dynamika a rychlost razeni to v manualu proste nezazijes.
Jediny co mi trochu vadi je, ze kdyz potrebujes treba pomalu vyjet do prudkyho kopce (napr vyjezd z garaze) tak je to s automatem docela boj :?
Renault Megane GrandCoupe 1.2 TCe 130 EDC, Intense,Blue cosmos

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zali a 11 hostů