Mégane IV GrandCoupé

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

pedroo
Experienced member
Příspěvky: 549
Registrován: ned dub 05, 2009 07:57
Bydliště: zlín

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od pedroo » sob lis 25, 2017 11:24

Jo pokud máš možnost auto vyzkoušet na dálnici zkus to... bo někteří dealeři nemají dálniční známky na všech vozech,no a kdyby jsi nebyl spokojen neboť si třeba mladší a temperamentnější či závodnický typ tak určitě ale neber verzi Tce 100 bo to jsi na stejném stupni akurát to stojí více...na hodnoty výkon,zrychlení,max.rychlost,...se podívej na stránky Renaultu
8.2019- NOVÝ MEGANE GRANDTOUR IV, Modrá cosmos, 1.3 tce 103 kW

Cox77
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 31, 2017 17:00

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od Cox77 » sob lis 25, 2017 22:04

pedroo píše:
sob lis 25, 2017 11:24
Jo pokud máš možnost auto vyzkoušet na dálnici zkus to... bo někteří dealeři nemají dálniční známky na všech vozech,no a kdyby jsi nebyl spokojen neboť si třeba mladší a temperamentnější či závodnický typ tak určitě ale neber verzi Tce 100 bo to jsi na stejném stupni akurát to stojí více...na hodnoty výkon,zrychlení,max.rychlost,...se podívej na stránky Renaultu
Potvrzuji. Mám Tce 100 a výkon stejný jako Sce, ale je potřeba úplně jiný jízdní styl. Ale to ticho, to ticho je neuvěřitelný. Přesedlal jsem z Thalie a jelikož teď neslyším motor, mám pořád pocit, že to nejede. A ono jo. :-)
Renault Mégane IV Hatchback 1,2 TCe 100 Intens bílá glacier

paulfrm
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 12, 2017 00:59

Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od paulfrm » pon lis 27, 2017 23:41

Jen poznámku k přehrávání videa (měl jsem s tím problém); s videem problém není, se zvukem funguje např. video H264-MPEG-4 AVC s audiem MPEG Audio layer 1/2 (mp4a) , např. ve VLC konverze do H.264 + MP3 (MP4).
MEGANE GrandCoupé Intens Energy TCe 130 EDC (Pack Techno+Pack Easy Plus, Pack City, Pack Navigace Plus, Pack Design 18, Pack Winter, Pack Safety Plus)

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od niky79 » úte lis 28, 2017 08:43

fešák píše:
sob lis 25, 2017 11:02
3600 ot. při 130 km/h by nemuselo být tak strašný. Rozhodně si ho ale před tím, než se rozhodnu zda koupit nebo ne, projedu na dálnici.
Ja si myslim, ze ten motor je naprosto ok. Co mě překvapilo je to, že i pro 170/km hod je hluk v autě jen neznatelně vyšší než při 130 km/hod. Normálně jsem se bavil se spolujezdcem. Když si vzpomenu na svou starou 1.4/72 kw v M2, kde ten motor byl skutečně hlasitý (nebo auto nepříliš dobře odhučněno). S TCE nemám zkušenosti, předpokládám, že bude lépe odhlučněný. Spotřeba při nezajetem motoru kolem 6,5 litru / 100 km (jel jsem na okreskach trasu 80 km + 200 km dalnice při tachometrových 136 km/hod).
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

vencis
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 07, 2017 13:50

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od vencis » úte lis 28, 2017 11:49

paulfrm píše:
pon lis 27, 2017 23:41
Jen poznámku k přehrávání videa (měl jsem s tím problém); s videem problém není, se zvukem funguje např. video H264-MPEG-4 AVC s audiem MPEG Audio layer 1/2 (mp4a) , např. ve VLC konverze do H.264 + MP3 (MP4).
Taky jsem s tim laboroval, prisel jsem na to, ze prehraje pouze audio stopu v mp3 nebo aac. Audio stopu v AC3 neda
Rovnez vubec nepozna MKV kontenjner, takze jedine MP4.
Renault Megane GrandCoupe 1.2 TCe 130 EDC, Intense,Blue cosmos

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od niky79 » úte lis 28, 2017 12:04

Tak pokud to běží na Androidu, je to jasné. Ale přehrávat video v autě mi přijde prostě... no, k ničemu. To je už lepší na nějakém tabletu za pár šupů.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
jomeganjo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 22, 2018 13:34

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od jomeganjo » sob dub 02, 2022 15:29

Ahojte, mam otazocku, ako to je z detskymi sedackami a sedenim v predu? V navode je napisane ze dieta od 15 do 36kg, aj ked nema este vysku 150 nemoze sediet v predu v autosedacke... zakon od roku 2006 hovori zase ze deti v pripade ak nenarvete tri sedacky dozadu moze sediet v predu... Jedna sas mi o to ze mame dvojcata, zatial ich vozim tak ze jedno dvojca s vajickom je pri mne v predu, za mnou sedi manzelka, v strede vzadu vajicko - dvojca, a na pravo vzadu dcera v autosedacke... je to vsak tak na kratke trasy, ak budeme chceit ist na dlhsie, myslim ze to nieje pohodlne vzadu a hlavne aj kvoli vajicku vstrede ktore nieje presne vycentrovane na stred a tak je naklonene do jednej strany kvoli autosedacke dcery... Uvazujem nad tym ze by som dal do predu autosedacku s dcerou, a vzadu by boli dvojcata s manzelkou... je taka moznost? aj ked teda ako som spominal navod v megane hovori inac?

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 257
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od KaJe » sob dub 02, 2022 15:49

Pokud návod k vozidlu hovoří o tom, že tam nelze umístit dětskou sedačku, tak se musíš správně držet tohoto. Výrobce sám ví, proč toto neumožnil. Hodně se píše o jinak nastavených pásech atd. Já také v Laguně můžu vozit vpředu jen vajíčko, větší sedačku již ne. Je to celkem běžné. To že to umožňuje zákon o provozu na pozemních komunikacích je věc jiná. A jak to máte vy na Slovensku vůbec netuším. U nás zase platí, že pokud se vedle sebe nevejdou tři sedačky, tak nejstarší dítě může sedět bez sedačky, uprostřed a musí být starší myslím 3 let.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Uživatelský avatar
jomeganjo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 22, 2018 13:34

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od jomeganjo » sob dub 02, 2022 16:11

KaJe píše:
sob dub 02, 2022 15:49
Pokud návod k vozidlu hovoří o tom, že tam nelze umístit dětskou sedačku, tak se musíš správně držet tohoto. Výrobce sám ví, proč toto neumožnil. Hodně se píše o jinak nastavených pásech atd. Já také v Laguně můžu vozit vpředu jen vajíčko, větší sedačku již ne. Je to celkem běžné. To že to umožňuje zákon o provozu na pozemních komunikacích je věc jiná. A jak to máte vy na Slovensku vůbec netuším. U nás zase platí, že pokud se vedle sebe nevejdou tři sedačky, tak nejstarší dítě může sedět bez sedačky, uprostřed a musí být starší myslím 3 let.
Dakujem za odpoved, som si chcel len uistit, ako to je, niekto tvrdi ze zakon je nad priruckou auta, ale ja si tiez myslim ze prirucka je tam na to aby udavala ci tam moze byt sedacka alebo nie. Zalezi od modelu a ako spominas aj nastaveni vysky pasu a podobne asi to bude mat nieco do seba :D

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od kotasekh » sob dub 02, 2022 17:15

Zakon je nad priruckou auta, ale jen v jednom smeru, v prisnejsim. Pokud je zakon benevolentnejsi nezli prirucka, plati prirucka. Neboli zakon musis dodrzet, pozadavky muzes i zprisnit, ale nikdy snizit.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
jomeganjo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 22, 2018 13:34

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od jomeganjo » pon kvě 30, 2022 13:04

Ahojte, po nejakom case som tu opat, zatial na nove auto niesu financie, tak som sa rozhodol aspon docasne kupit priecniky na strechu. Novinka pre toho kto by to chcel tiez... original uz nezeniete, francuzi to prestali vyrabat, lebo nebol o to zaujem..., nahradu je tiez tazko zohnat ale nakonieco som to zohnal na Sk pri Ivanke pri Dunaji... , montoval som to podla navodu, len sa mi zda ze ta zadna tyc je trochu ohnuta oblukom do spodku... ked som prirovnaval rovinu pomocou laty, tak predna ok, zadna 3 mm stred pod..., asi by bolo dobre to uvolnit a napravit... aby mi to neplo hlavne na streche, co myslite? A neviem ci to nepremontujem, lebo v dverach je plech na plech a asi tam hodim striebornu pasku na koberce nech sa nedere farba karoserie... este poznamka nejde mi pridat fotku jpg, ci ma 245 kB alebo 44 kB. dik za radu

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Mégane IV GrandCoupé

Příspěvek od niky79 » pon čer 20, 2022 12:57

Taky mi to tvrdili, že je už nevyrabí. U jiného prodejce jsem je sehnam bez problémů. Asi dva měsíce zpět.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů