Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
viliam1976
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte led 26, 2016 10:57

Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od viliam1976 » úte lis 28, 2023 01:09

Zdravím má niekto skúsenosti s výmenou žhaviacich sviečok na megane 4 grandtour 1,6 dci 130 k. rok výroby 2017.?
Myslím tým svojpomocne,pretože ako som sa na to pozeral moc miesta na manipulovanie tam nie je...vďaka za každú radu.
Návody som našiel len na motory 1,5 dci...

otichac
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 25, 2021 13:27

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od otichac » stř lis 29, 2023 09:10

Ahoj,
zrovna minulý týden jsem je měnil, stejný motor. Ano, místo tam není, ale jde to. jen se musí hodně zatáhnout za ty konektory. Mě s místem pomohlo, když jsem vytáhl měrku oleje plus vyvadil vedení kabeláže co vede k žhavičkám. Na těch konektorech dole je z boku taková malá drážka, pokud se ti tam podaří trefit šroubovákem a trochu to rozevřít tak to jde o dost lépe.
Na vyšroubování žhavičů doporučuju to tak týden před začít stříkat WDčkem, aby šly lépe povolit. I na to povolení doporučuju momenťák, abys je náhodou neukroutil.
Když se podaří sundat ty konektory, tak je to pak na pět minut :)

viliam1976
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte led 26, 2016 10:57

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od viliam1976 » pon pro 04, 2023 11:53

otichac píše:
stř lis 29, 2023 09:10
Ahoj,
zrovna minulý týden jsem je měnil, stejný motor. Ano, místo tam není, ale jde to. jen se musí hodně zatáhnout za ty konektory. Mě s místem pomohlo, když jsem vytáhl měrku oleje plus vyvadil vedení kabeláže co vede k žhavičkám. Na těch konektorech dole je z boku taková malá drážka, pokud se ti tam podaří trefit šroubovákem a trochu to rozevřít tak to jde o dost lépe.
Na vyšroubování žhavičů doporučuju to tak týden před začít stříkat WDčkem, aby šly lépe povolit. I na to povolení doporučuju momenťák, abys je náhodou neukroutil.
Když se podaří sundat ty konektory, tak je to pak na pět minut :)
Otichac vďaka za povzbudenie,tak som sa v sobotu do toho pustil.
Zvládol som to zatiaĺ z úspechom.
Ako si spomenul:
1.Pred demontážou žhavičov je dôležité nastriekať ich nejakým povoĺovačom,použil som WD 40.
2.Odpojiť napájanie žhavičov z ľavej strany.
3.Postupne popovoľovať všetky zväzky káblov nad žhavičmi,resp.okolo žhavičov.
4.Odpojiť,vrchné napájanie žhavičov.(Je tam dosť málo miesta na manipulácia,ale s trochou trpezlivosti sa to dá)
5.Kompresorom som vyfúkal všetky miesta pri závitoch žhavičov,hlavne drobné nečistoty.
6.Jemne povoľovať žhaviče s momentovým kľúčom (mal som nastavený moment do 20 Nm,našťastie išli relatívne ľahko povoliť)
7.Momentový kľúč som podĺa špecifikácie nastavil na 15 Nm a postupne všetky 4 nové žhaviče namontoval.
8.Pozapájať,resp.zafixovať naspäť všetky káblové zväzky.

Po premeraní som zistil minimálne jeden žhavič vadný,auto teraz aj pri mrazoch od -10 stupňov štartuje opäť svižne,Chybu na diagnostike,ktorá bola v trvalom červenom môde DTC038096 Diagnostická vazba jednotky žhavení,po vymenení sa ukázala v oranžovom móde,som vymazal,prešiel cca 500 km,zatiaľ kľud....
Celková dĺžka výmeny aj s cigou a kľudom cca 1 hod.

otichac
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 25, 2021 13:27

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od otichac » úte pro 05, 2023 10:06

Fajn, že se to povedlo. Mě to hlásilo chybu jen v rámci diagnostiky, na palubce žádná chyba ještě nebyla, ale pocitově to v zimě startovalo hůř. Po výměně je motor po startu výrazně klidnější. Kolik jsem jich měl vadných jsem nezjišťoval, stačí mi, že se problém vyřešil :D

Mimochodem, jak ti ta 1.6 v zimě topí? Mě tak až po 10 minutách jízdy po městě začne foukat teplý vzduch.
Podezříval jsem termostat, že netěsní a posílá vodu i za studena do chladiče, ale ten je studený a navíc teplota motoru po zahřátí nekolísá. Údajně to má mít nějaký předehřev, ale nedaří se mi najít, kde konkrétně by měl být a jak zjistit jestli funguje správně.

viliam1976
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte led 26, 2016 10:57

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od viliam1976 » sob pro 09, 2023 22:43

Na palubovke mi pred výmenou žhavičov žiadna chyba nesvietila,mal som na mysli chybu uloženú v pamäti riadiacej jednotky vstrekovania,checknuté cez moju clip diagnostiku.
Čo sa týka kúrenia,no čo mám na to povedať...tiež začne ako tak topiť po cca 15 minútach jazdy,...no a najlepšie je nastavenie kúrenia,max teplota sa po pár minútach nedá vydržať,ale keď znížim teplotu o pol stupňa menej na 25,5 stupňa,pocitovo sa mi zdá,že fúka omnoho chladnejší vzduch... takže čo sa týka kúrenia,žiadna sláva....

otichac
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 25, 2021 13:27

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od otichac » ned pro 10, 2023 17:08

Tak to jsem svým způsobem rád, že v tom s tím topením nejsem sám. Holt to bude asi spíš vlastnost a ne závada...

rk69
Advanced member
Příspěvky: 437
Registrován: sob čer 07, 2014 06:32

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od rk69 » pon pro 25, 2023 20:10

Keď sa smiem spýtať po koľko km ste menili tie žhaviče? Mal som ten motor, tak ma to zaujíma.

P. S. Dával som to aj inde ale keďže máte obidvaja 1,6 dCi 130k,mám na predaj originál filtre oleja a paliva, komplet rozvody a komplet remeň s kladkou, všetko originál balenia Renault. Ak máte záujem pošlite súkromnú správu. Dám to za polovičnú cenu.
Renault Mégane IV HB Intens červená
Flamme 1,6 dCi 2017 výmena za
Renault Mégane IV HB 2020 RS line 160 EDC červená Flamme

otichac
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 25, 2021 13:27

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od otichac » úte led 02, 2024 10:38

Já tam měl myslím 145kkm.
Díky za nabídku, ale rozvody (řetěz) tady snad ani nemá cenu měnit (snad se nepletu, ale tady by to opravdu mělo být doživotní) a řemen s kladkami jsme měnil nedávno z důvodu prevence.

viliam1976
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte led 26, 2016 10:57

Re: Výmena žhavičov 1,6 dci 130 k

Příspěvek od viliam1976 » úte úno 06, 2024 21:55

rk69 píše:
pon pro 25, 2023 20:10
Keď sa smiem spýtať po koľko km ste menili tie žhaviče? Mal som ten motor, tak ma to zaujíma.

P. S. Dával som to aj inde ale keďže máte obidvaja 1,6 dCi 130k,mám na predaj originál filtre oleja a paliva, komplet rozvody a komplet remeň s kladkou, všetko originál balenia Renault. Ak máte záujem pošlite súkromnú správu. Dám to za polovičnú cenu.
ja som menil žhaviče pri cca 180 000 km...pri silnejšich mrazoch okolo -10 to už bolo poznať,od výmeny všetko ok,chyba DTC 038096 "Diagnosticka vazba jednotky žhavení sa už viacej neobjavuje...

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů