olej na vrchnaku motora pri 3tom valci, Meg IV GrandTour 12/2015, 1,2TCE

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
radopn
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 15, 2018 17:17

olej na vrchnaku motora pri 3tom valci, Meg IV GrandTour 12/2015, 1,2TCE

Příspěvek od radopn » ned říj 29, 2023 11:55

ahojte, pri poslednej vymene oleja (cca po 10tis km od poslednej vymeny) som si s technikom (nie autorizovanym) vsimol ze mam od oleja vrchnak motora - najviacej ho bolo v okolo 3tieho valca a rovnako aj pri sviecke bolo trochu oleja. nakolko auto funguje ok, len sme to ocistili, odmastnili, okrem vymeny oleja sme menili aj sviecky a dalsie veci a dohodli sme sa ze budeme problem sledovat. pri skusobnej jazde cca 10km sa ziadny olej neobjavil a tak som jazdil dalej. dnes pri kontrole cca 1000km od servisnej prehliadky som zistil ze na krytke motora pri 3tom valci sa opat nachadza trochu oleja. viete poradit kde hladat chybu a aj ako ju opravit? mame podozrenie na tesnenie alebo prasknuty samotny vrchny kryt motora. hadicky ktore idu ponad toto miesto su suche - nemaju na sebe nic mastne. motor je cca pred 65tis km prerobeny na benzin+plyn. auto inak slape bezproblemov. dnes ma este napadlo doliat chladiacu kvapalinu presne po vrchnu risku a budem sledovat ci sa ta nestraca. na vrchnaku od chladiacej ani v samotnej chladiacej nevidno ziadnu zmenu.foto je v prilohe

prikladam aj par foto aj ked vidno velmi slabo koli dorobenemu plynu a hadickam okolo.

dakujem za kazdu radu :)
:mava:
megane grandtour 1,2 130tce 2016 intens, city pack, android auto ready

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů