Zatékání v přední části vozu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
otichac
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 25, 2021 13:27

Zatékání v přední části vozu

Příspěvek od otichac » pon říj 23, 2023 11:51

Zdravím,
mám Meg IV, grandtour rok výroby 2016 a mám podezření, že mi někde v přední části auta od B-sloupku vpřed dovnitř zatéká.
Resp. když silně prší nebo jsem byl v myčce a nechám poté auto delší dobu stát v teple, tak je v interiéru cítit takové zatuchlo, plíseň. Stačí, ale chvilku potom s autem jet a je to pryč, jak kdyby to teplo z motoru vysušilo. Zjistil jsem, že mi okapem pod předním oknem teče do motoru, takže jsem torpédo přetěsnil a myslel, že bude klid. Neteče tam, ale se zápachem to nepomohlo, zkusil jsem vyčisti výparník klimatizace a dal tam nový filtr (antibakteriální Mann Hummel) a to rovněž nepomohlo. Dveřmi přes práh neteče, odtokový kanálky v nich jsem taky čistil a jsou v pohodě.
Jediný co mě napadá jsou ty gumový klapky, co jsou v "okapu" pod čelním oknem, přijde mi, že svým tvarem brání úplnému odtoku vody (hrana je asi 5mm nad povrchem), k čemu tam ty klapky jsou? Co to může ovlivnit, když je z tama dám pryč?

Neřešil někdo něco podobné? Jako jediné co mě napadá je, že netěsní čelní okno (bylo měněné), ale nikde nic viditelného není..pak už mi dochází nápady.

Díky moc za rady.

fiero87
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 26, 2009 20:33

Re: Zatékání v přední části vozu

Příspěvek od fiero87 » stř lis 08, 2023 17:42

Zdravim,ty odtokovy kanalky jsem řešil u Laguny3,kdyz prselo naplnilo se to vodou a bylo to slyset v zatackach jak se prevaluje voda,jednou jsem tu gumu celou vyndal,přesne je tam klapka,proti necemu zpetnýmu,bud vlhko,hmyz,voda ze spodu,no zvlastní,ale často se to ucpává.u Meganu zatim me ne.....jestli to dela od doby meneni skla tak muze zatykat čurkem a je tezke odhalit kde
Renault Megane IV grandtour 1.6 Sce 84 kw

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů