Čtvrt roku do konce záruky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od PetrT » ned kvě 22, 2022 09:19

Tak mám cca čtvrt roku do konce záruky + čas, který auto strávilo v servisu na záruční opravy tedy cca další 3 týdny. Štve mě, že jsem si v podstatě za celou dobu dvou let neužil toho pocitu nového bezproblémového auta, když mě už po 1000 km odvezla odtahovka kvůli zaseklému spojkovému pedálu.

Svoje auto beru jako dost odbytý kus.

Co bych rád ještě dotáhl do konce záruky.

1) V Úterý mi budou měnit spojku, kvůli spojkovému ložisku. Už mě 4x měnili spojkový pedál, teď jsem ve fázi, že to po zahřátí vrže a spojka jde ztuha a prý je i trochu připečená. Přes zimu se to moc neprojevovalo, stihlo se to uchladit. Možná s tím půjde i dvouhmota.
2) Auto má někdy tendence si trochu cuknout. Prostě plynulá jízda a pocit jakoby člověk da na vteřinku nohu z plynu, otáčky, jsou v pohodě, takže nevím, jestli to může být tou spojkou, uvidíme po výměně.
3) jednou za strašně dlouhou dobu se stane, že při šlápnutí na brzdu má ten pedál výrazně větší odpor. Prostě jedete, a šlapete na brzdu určitou silou a pak to je odpor, jako když vyšlápnete vzduch při vypnutým motoru. Ale asi to i tak brzdí normálně.
4) Rezonuje reproduktor u řidiče. Normální nastavení zvuku, hudba potichu a najednou dunění a rezonance repráku ve dveřích. Ještě zkusím úplně vyprázdnit tu kapsu a uvidíme :-)
5) Pískání brzd při dobrždění nebo rozjezdu. Zaplatil jsem pár peněz za to, že mi řekli, že je tam něco připečené a bude to pískat dál...

Ještě, že si to auto vybrala manželka.
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od minno77 » stř kvě 25, 2022 08:28

ahoj, no snad to vsetko vyriesis k spokojnosti.. ja mam 1.6sce a tiez obcas cukne ale to len ked je studeny a trosku sa ponahlam,skor moja chyba. motor ide ako vino a menili mi zatial len tycky stabilizatora. ja mam jediny problem aktualne a to povrzgava mi pravy tlmic. auto ma 5 rokov.
No ono renault nieje ziadna premiova znacka ale zas na druhej strane podobne veci sa deju aj pri autach ako naprv VW,BMW a podobne. akurat vcera mi kolega vravel ze si kupil peugeot 5008 ma ani nie rok, za 40t euro, a klakla mu baterka, mozno cierny odber, este to zistuju, cize prisiel k autu a jazda sa nekonala..cize asi si musime zvyknut na to ze takato je realita dnesnej doby, alebo sa stale s niekym hadat v servise.
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Re: Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od PetrT » ned kvě 29, 2022 09:44

Tak jsem po opravě. Byla vyměněna celá spojka. No a je to sakra znát. Je to prostě jako ten žabí reflex. Jak se to postupně zhoršovalo, a když člověk jezdí jedním autem, tak to hůře vnímá. Ale myslím, že takhle to nefungovalo ani jako nové. Spojka jde lehounce a zabírá jak má po celé délce. Nikde nic nehvízdá. Jsem dost rád, že to šlo na záruku.
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

zali
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 23, 2018 17:06

Re: Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od zali » ned kvě 29, 2022 10:35

ALe ostava otazna zivotnost danej opravy a to hovorim z vlastnej skusenosti.
kia proceed 1.5t-gdi
megane grandtour IV 1.3 Tce 140 10/2019 predane
fluence 1.5 DCI 81kW 01/2013 totalka

Uživatelský avatar
johnnyso
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 11, 2020 08:29
Bydliště: Severni Morava

Re: Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od johnnyso » stř čer 08, 2022 11:59

možná příště, neboli mimo záruku zkusit spojku jiného výrobce :-D Ale pomůže to? :D
Renaul Mégane IV Grandtour TCe 115 Limited Plus
Peugeot 407 SW 2.0 HDI
Peugeot 206 1,4 HDI
Obrázek

PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Re: Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od PetrT » stř čer 08, 2022 20:55

Takže auto jezdí lépe jako nové. To jako fakt. Nalil jsem tam Vervu 100 a jel jsem do Německa na výlet. Měl jsem takovou týdenní couračkovou + práci spotřebu cca 6,1 litru. Po výletu tam bylo 5,2 a to se to hnalo i 170. Prostě pohoda. Hlavně po cestě nemám z toho pedálu lýtko jak antický hrdina.

Asi moje poslední trauma z uata je, že jsem si po opravě všiml rozjetých plastů na straně řidiče. Podle servisu v interiéru při výměně spojky nic nedělali, ale fakt bych řekl, že bych si toho všiml. Navíc to má trochu vůli a jednou za den si to zadrnčí.

Přikládám jen dvě fotky pro zajímavost.
https://photos.app.goo.gl/3YvGvzHfbkRnw1xE7
https://photos.app.goo.gl/dHSAxFneAeZVDwj69
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od minno77 » čtv čer 09, 2022 20:25

tie plasty sa daju nanovo nacvaknut.. ten velky obly cierny u nohou, tak ten potiahni k sebe poriadne, je to tam len nacvaknute a ten bocny uzky potom len treba dotlacit..a ten obly zas naspat nacvaknut.. konkretne tieto dva plasty som mal osobne dole asi 3 krat koli monitoru na kameru a kablom..

https://i.postimg.cc/T1J7xp2J/IMG-20210502-180543.jpg
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Re: Čtvrt roku do konce záruky

Příspěvek od PetrT » stř čer 15, 2022 19:38

Prosím, ještě jednou, který a kam?
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů