Automatické přepínání dálkových světel.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
crinos
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: pon črc 16, 2018 17:11

Automatické přepínání dálkových světel.

Příspěvek od crinos » čtv pro 02, 2021 23:26

Ahoj,

mám v autě automatické přepínání dálkových světel a nefungují podle mých představ ani podle návodu. Aby se světla automaticky přepínala, měl bych podle něj mít kroužek sloužící k ovládání světel nastavený na "auto" a mít páčku zatlačenou, čili ve standardní pozici pro zapnutá dálková světla. Při automatickém přepnutí na dálková se pak potkávačky manuálně aktivují přitáhnutím páčky, čímž se i vypne automatický režim.

Na mém autě je to tak, že automatické přepínání funguje jen tehdy, když mám páčku v pozici potkávacích světel. Když se pak aktivují dálková světla, manuální přepnutí na potkávačky přítáhnutím páčky nefunguje. Jediný způsob, jak dálková světla zapnutá automatický režimem vypnout, je otočení kroužku do jiného režimu, což je dost nekomfortní a hlavně pomalé. Automatický režim se lze i vypnout zatlačením páčky, ale tím se rozsvítí dálková světla, ale v manuálním režimu.

Setkal jste se s tím už někdo nebo mám opět ojedinělý kousek s tisícem vad?

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Automatické přepínání dálkových světel.

Příspěvek od berka79 » pát pro 03, 2021 12:59

Mám to tak jak popisuješ. Při zapnutí dálkových světel se aktivuje automatika přepnutí, tzn. že auto si rozhodne kdy a zda je zapne. Já to už neovlivním. Během tlumených světel svítí u kontrolky světel bílá kontrolka s áčkem uprostřed.
Tak jak to popisuješ u tebe, to máme na novém Cliu. Páčka otočená na symbol "auto", páčka v poloze tlumených světel a automatika si vždy podle svých podmínek přepíná do režimu dálkových nebo tlumených. Dálková mohu zapnout "natvrdo" posunutím páčky dopředu, do polohy dálkových světel. Pokud vozidlo samo zvolí dálková světla, nemám možnost je sám přepnout na tlumená. Prostě ta funkce tam žádná není. Prokud otočím páčku do polohy světel (nikoliv poloha "auto") ovládám přepínání jako v každém jiném autě. dopředu dálková, k sobě tlumená.
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Automatické přepínání dálkových světel.

Příspěvek od Banana » pát pro 03, 2021 17:36

Tyhle prvni auta to je vzdycky riziko. Ja mam zase prvni verzi SCENIC IV a tam to je tak, ze se musi ty automaticka dalkova svetla po kazdem nastartovani znova aktivovat packou na dalkova svetla od sebe a k sobe. A nejde to zmenit, leda tam vymenit ridici jednotku mozna prehrat firmware ale to nikdo neumi.....
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů