Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
groovred
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 06, 2021 18:47

Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od groovred » stř zář 01, 2021 16:41

Ahoj, mám Megana najeto cca 25k km r.v 2019, kupoval jsem jej cca měsíc zpátky a mám problém s brzdami.
Mám automat a po uvolnění brzdového pedálu a pomalém rozjížděni mi šíleně pískají brzdy, teď jsem s tím přišel ze servisu kde údajně vyčistili zadní brzdy protože zadní trochu drhla ale brzdy pískají dál, mě ale přijde že to jde zepředu ale podle servisu je vše ok. Nesetkal se s tím někdo?
Asi to budu muset sundat a podívat se na to protože na servis Renault očividně není žádný spoleh. Ještě mi strašně vrže sedačka řidiče, zvuk pružin jak na starém gauči což mi vzhledem k věku auta a nájezdu nepřijde úplně normální. Od servisu jsem na otázku ohledně ty sedačky dostal odpověď "No to víte, to je materiálem tak to vrže" a věc je pro ně asi vyřešena...nevím no mám ještě Astru J z roku 2010 která má nalítáno 154k km ale sedačky mi tam takhle nevržou.
Renault Megane hatchback 1.3 TCe 140

Uživatelský avatar
duffy
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 10, 2004 07:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od duffy » pát zář 03, 2021 08:25

Zdravím! Vrzající sedačka řidiče se mi objevila před nedávnem - M IV-GrandTour 2016, 60tis km.
Přemýšlím, jestli to zkusit na servis, ikdyž nevím co s tím můžou udělat jiného, krom výměny - a kolik by to stálo. Nejvíc to vnímám při zatáčení doprava - přijde mi že to jde někde z rozhraní sedáku a opěradla. Jindy než při jízdě to nepozoruji - ani když se zavrtím tak nic.
Nemá někdo zkušenost s reakcí servisu na takovouhle "závadu"?

alukoleso
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 31, 2018 18:49

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od alukoleso » pát zář 03, 2021 10:33

Mě v rámci záruky sedačka vyndaná,rozčalouněná.Znova dotažení všech spojů sedačky a zatím dva roky klid.Už tu téma vrzání sedačky je.Koukni.tam.
meganeIV grandtour limited 1,6Sce,8/2018 červená flamme,meganeII sedan 1,4,16V sportway 2009 černá metla,,thalie 1,4 2002 modrá.

groovred
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 06, 2021 18:47

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od groovred » sob zář 04, 2021 08:36

Dnes nebo zítra se chystám podívat na ty brzdy pač se s tím docela stydím jezdit. Přijde mi že zůstává viset třmen, to jsem říkal i v servisu podle kterého je to údajně ok tak uvidíme. Tu sedačku nevím no, mě to vrže když se nadzvednu nebo nebo nakloním, prostě vrže to jak pružiny na starém gauči ale nechce se mi to opravovat když je auto pořád v záruce.
Renault Megane hatchback 1.3 TCe 140

Uživatelský avatar
Sroty
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned říj 15, 2017 20:36
Bydliště: Praha

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od Sroty » úte zář 07, 2021 21:27

Ahoj, s vrzáním brzd i sedačky mám stejné zkušenosti. Brzdy se chystám řešit příští týden, takže poreferuji potom, nicméně projevuje se to tak, jak popisuješ. Při pomalém rozjezdu (u mě při uvolnění brzdy, mám EDC) se ozývá tlumené vrzání.
Sedačka se normálně mění na záruku. Rozhodně se nenech odbýt. Normální to není a materiály s tím nemají co dělat.
Renault Megane IV GC 1.3 TCE 140 Intens EDC 2019 - větší a rychlejší auto do rodiny
Renault Megane IV HB 1.2 TCE 130 Intens 2018 - prodáno ve 42 000 km. Jezdilo dobře, bude chybět
Renault Megane II 1.9 DCI 88Kw - zabil ho mechanik
Peugeot 206 1.4 55 Kw - vozí pizzu v Modřanech
Škoda Fabia 1.2 HTP 47 Kw combi - nesmrtelné auto
Opel Corsa B 1.2i Swing 38Kw - první auto, prý ještě někde jezdí

Symetric_CZ
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte bře 12, 2019 16:24

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od Symetric_CZ » úte zář 14, 2021 09:51

Zdravím, mám také EDC, najeto něco přes 30k a brzdy mi nedávno taky začaly pískat při pomalém rozjezdu - přesně jak je tu popsáno. Zatím jen lehce. Sedačka zatím OK, ale pro změnu mi sem tam lupe a skřípe ve dveřích řidiče. Zejména na nerovnostech a v zatáčkách, ale jen někdy. Se servisem řešeno mnohokrát, ale vždy mi řeknou, že se jim to neprojevilo a max. to máznou u zámku vazelínou, což stejně nepomůže :-(
Megane IV Grandtour Intens Tce 140 EDC GPF (03/2019)

groovred
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 06, 2021 18:47

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od groovred » čtv zář 16, 2021 09:34

Ahoj, upgrade. Samozřejmě jsem zjistil že se v Renaultu na brzdy ani nepodívali a nejspíš jsem jím zaplatil pouze za parkování auta v servisu, podrobnosti jsem popsal i do dotazníku spokojenosti který jsem obdržel od Renaultu krátce po servisu. Kdyby to někoho zajímalo jedná se o servis Auto CB Plzeň. Pískání způsobuje dosedací plocha destiček na třmenu, sundal jsem třmeny pořádně vyčistil dosedací plochu destiček a namazal měděnou pastou, od ty doby je absolutní ticho, teda až na to, že teď pro změnu slyším jemné klepání stabilizačních tyček, podle fotek jsou tam ty šmejdy které se měnili na záruku. S tou sedačkou zkusím zajet do jiného servisu a rovnou jím asi řeknu o těch tyčkách ale nevím zda to vymění na zaruku.
Renault Megane hatchback 1.3 TCe 140

PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od PetrT » čtv zář 16, 2021 11:48

To je zvláštní. Mě ještě nikdy Renault nekontaktoval... A to jsem tam tak často, že tam málem někdy odbočím místo cesty do práce... :-)
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

groovred
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 06, 2021 18:47

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od groovred » čtv zář 23, 2021 21:57

Přišel mi normálně dotazník spokojenosti se servisem na email.
Renault Megane hatchback 1.3 TCe 140

Milrinon
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: úte črc 18, 2017 22:38

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od Milrinon » úte zář 28, 2021 18:01

mě dotazník chodí taky po každé návštěvě. Tyčky stabilizace mění normálně na záruku i v rámci prodloužené záruky po vypršení dvouleté zákonné záruky (Kromexim Kroměříž)

Uživatelský avatar
duffy
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 10, 2004 07:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od duffy » pát říj 08, 2021 10:01

Vrzání sedačky se rapidně zhoršilo. Jsem koncem měsíce objednaný do servisu (HS Auto Nebřehovice). Bohužel už po záruce a dle telefonického hovoru s přijímacím technikem to bude nejdřív na zjištění a až pak se dozvím co a jak s tím vlastně půjde - doufám, že něco najdou a půjde to odstranit. 5tileté auto za téměř 400 tis a vrže to jak starý gauč....a mojí váhou to snad taky nebude - je už léta stabilní :-D

Uživatelský avatar
duffy
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 10, 2004 07:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od duffy » úte lis 02, 2021 07:28

duffy píše:
pát říj 08, 2021 10:01
Vrzání sedačky se rapidně zhoršilo. Jsem koncem měsíce objednaný do servisu (HS Auto Nebřehovice). Bohužel už po záruce a dle telefonického hovoru s přijímacím technikem to bude nejdřív na zjištění a až pak se dozvím co a jak s tím vlastně půjde - doufám, že něco najdou a půjde to odstranit. 5tileté auto za téměř 400 tis a vrže to jak starý gauč....a mojí váhou to snad taky nebude - je už léta stabilní :-D
Tak servis sedačku demontoval, prý rozebrali až kam se dalo, poutahovali a promazali a je zatím klid. Snad to vydrží, ale fakt jsem si včera tu tichou jízdu po delší době zase užil i přes počasí a šílený provoz :-)

Filip88
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 27, 2010 18:36

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od Filip88 » pon lis 29, 2021 20:27

Tak sedacka mi vrzala cca po 2 letech. Vymena nejake spodni casti. Ted po 5 ti letech vrze opet, ale trochu jinak. Dela to hlavne v nejnizsi poloze. Bohuzel jsem velky a nerad bych hlavou narazel do stropu, tak to musim mit dole. V servisu delaji jako ze to neni obvykla vada, ale meni se to jak na bezicim pasu. Kazdemu to odejde, je to jen otazka vahy a casu.

PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od PetrT » úte bře 22, 2022 19:48

Mě to pískání brzd docela štve. Dělá to při pomalém rozjezdu nebo dobrždění. Ideálně při pohybu po parkovišti. Jednou už jsemnechal pár set za kontrolu v renaultu a prý všechno ok. Asi teda jo, ale píská to...
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

otichac
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 25, 2021 13:27

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od otichac » úte kvě 10, 2022 11:25

Zdravím,
ví někdo jak sundat ze sedačky to oplastování, abych ji mohl sám dotáhnout/promazat? Bohužel už mám po záruce a pořád se s tím vrzáním nemůžu smířit...

PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Re: Pískaní brzd při rozjezdu, vrzání sedačky

Příspěvek od PetrT » čtv říj 13, 2022 18:49

Začala mi asi vrzat sedačka spolujezdce. Ale zní to tak spíš plastově. Viděl bych to někde spíš v místech blíže ke dveřím. Blbý je, že je to 2 měsíce po dvouleté záruce, uvidíme...
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů