Plynový pedál vypíná tempomat

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
filkub
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 21, 2021 14:37

Plynový pedál vypíná tempomat

Příspěvek od filkub » čtv kvě 20, 2021 12:42

Ahoj, taky vám funguje tempomat tak, že uložíte rychlost, třeba 130 km/h, pustíte plyn a auto trochu zpomalí na 128 a pak teprve přidá na uloženou rychlost 130? Auto Megane Grandtour 140 TCE EDC 2019.

Zkoušel jsem to jednou do kopce a pouštěl pomalu plynový pedál. Auto si "chytne" uložených 130km/h hned, ale poslední cca 1cm polohy plynového podálu (těsně před tím, než z něj úplně sundám nohu) způsobí jakoby vypnutí výkonu a v tu chvíli auto zpomalí a teprve potom se vzpamatuje a zrychlí opět na uložených 130. Když s plynovým pedálem hýbu jinde, tak se nic neděje, až tenhle poslední kousek to vypne.

Teď jsem měl náhradní 1.5 dci v manuálu a tam to nedělalo. Je to celkem otravné, protože auto se pak snaží rychle dostat zpátky na uloženou rychlost a někdy podřadí i třeba 2x.

Setkal/řešil toto někdo?

Díky
Renault Megane Grandtour IV 1.3 TCe 140 EDC

crinos
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: pon črc 16, 2018 17:11

Re: Plynový pedál vypíná tempomat

Příspěvek od crinos » pon kvě 24, 2021 13:31

Na byvale 1.3 TCe 115k s manualem z roku 2019 delalo presne to, popisujes. Ted na ph2 s 1.5dCi s manualem mi to nedela.

Zkus to schvalne reklamovat. Jsem zvedavej jakou vstricnost bude mit servis to resit.

auto-radce
Junior member
Příspěvky: 168
Registrován: pon úno 03, 2020 14:26

Re: Plynový pedál vypíná tempomat

Příspěvek od auto-radce » úte kvě 25, 2021 08:24

U mého GS III to dělá také......je to vlastnost Renaultů-
Grand Scenic III 1,6 dCi 96 kW 2012

crinos
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: pon črc 16, 2018 17:11

Re: Plynový pedál vypíná tempomat

Příspěvek od crinos » úte kvě 25, 2021 12:23

It's not a bug, it's a feature....Kdyz clovek jede s prazdnym autem, tak se to jeste da. Jakmile je nalozeno a nedejboze se tahne jeste 1,5 tunovy prives, tak uz to nejsou jen 2km/h. Bohuzel toto jsou veci, na ktery clovek pri pulhodinovy predvadecce neprijde a pravdepodobne ani na dvoudenni Renault seznamce. Kdyz s tim clovek jde do servisu, tak reknou, ze to dela kazdej Renault a ze je to vlastnost. Kdyz je to vlastnost, tak s tim nic neudelaj a ochota to alespon Renaultu nahlasit je nulova. Hlavne, ze se pak frantici muzou poklepat po ramenou, jaky delaj super auta a nikdo si na ne nestezuje. Asi po tech autech toho chci moc. Bohuzel s pribyvajicimi systemy bude takovych bolistek vic a vic.

filkub
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 21, 2021 14:37

Re: Plynový pedál vypíná tempomat

Příspěvek od filkub » sob kvě 29, 2021 19:26

V mezičase jsem to řešil - je to vlastnost. Spíš mě zajímalo, jestli by to šlo třeba odstranit předěláním jednotky tempomatu nebo třeba plynového pedálu z ph2 (jestli to jde). To by ale chtělo nějaké víc interní info. Měl jsem na chvíli půjčené ph2 a tam ten tempomat fungoval výrazně líp.

Zkoušel jsem i koukat na nějaké možnosti diagnostiky v ddt4all, ale tam nic není. Celkem mi to vadí, když to takhle blbne..
Renault Megane Grandtour IV 1.3 TCe 140 EDC

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů