Brnenie od stredoveho panelu/radiacej paky pri volnobehu alebo pomalom rozbehu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Renault2017
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 30, 2021 21:51

Brnenie od stredoveho panelu/radiacej paky pri volnobehu alebo pomalom rozbehu

Příspěvek od Renault2017 » pát dub 30, 2021 22:02

Ahojte,

zacal som si vsimat, ze po nastartovani sa mi zacne ozyvat "brnenie" od stredoveho panelu a ked chytim radiacu paku tak je citit v nej vibracia.

Motorizacia auta:
81 kw/110 koni - 6 stupnova automaticka prevodovka EDC

Niekedy pokial sa automaticky nepusti klimatizacia a ventilatory tak auto ide pekne aj na volnobeh ale akonahle zaradim R alebo D a iba pustim brzdu tak auto pri tom jemnom rozbehu na volnobeh zacne brniet, nehovoriac ked clovek parkuje a potrebuje sa po kuskoch posunut bez pridania plynu. Akonahle sa prida plyn brnenie prestane a auto aj motor ide pekne hladko.

Palubna doska / volant/ pedale ziadna vibracia a brnenie ale vychadza to z casti ako je radiaca paka az spodna cast stredoveho panelu najviac vibracii citit v radiacej pake.

Nejake napady co by to mohlo byt?

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 149
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Brnenie od stredoveho panelu/radiacej paky pri volnobehu alebo pomalom rozbehu

Příspěvek od COUPE RUBI » pát dub 30, 2021 22:34

Řekl bych že obdobnou věc řeším jakoby něco drnčelo jak říkáš … nejvíce při otáčkách 1400-1500..
V servisu nic nenašli nicméně jsem si pod auto lehl a sám sem na závadu přišel .
Děla mi to plastový kryt pod autem přesněji pod sedadlem spolujezdce ale zespodu auta … pokud jej pridržím nic nedrči…

MF56
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: pát lis 30, 2018 16:16

Re: Brnenie od stredoveho panelu/radiacej paky pri volnobehu alebo pomalom rozbehu

Příspěvek od MF56 » sob kvě 01, 2021 11:41

Prubni silenblok na převodovce.
Megan GrandCoupe 1,3Tce115k GFP H5H B4, Limited Plus, modrá Cosmos RPR,Pack Parking Plus. Skoda Superb I 2,5 TDI 120 Kw, černá 335000 Km. Skoda Fabia I 1,4 MPI Zelená 154000 Km.

Renault2017
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 30, 2021 21:51

Re: Brnenie od stredoveho panelu/radiacej paky pri volnobehu alebo pomalom rozbehu

Příspěvek od Renault2017 » ned kvě 02, 2021 21:55

Nahodou navod & video ako rozobrat ten sredovy panel, v ktorom je aj radiaca paka ste nevideli? Ak by ano velmi by to pomohlo. Asi pozriem prvotne v aute a ak nic nenajdem tak pojde auto na zdvihak a pozrieme zo spodu ako to vyzera.

matko1976
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 09, 2018 10:32
Bydliště: Košice

Re: Brnenie od stredoveho panelu/radiacej paky pri volnobehu alebo pomalom rozbehu

Příspěvek od matko1976 » sob kvě 29, 2021 14:46

To isté sa začína diať u mňa. Pri P a R bez plynu, akonáhle trochu pritlačim plynový pedál a dvihnu sa otáčky na 1000 a viac, brnenie zmizne. Na talianskom fóre písali, že je to lanovodom. Ja som samozrejme bol závadu reklamovať, no čo čert nechcel, presne pri odhliadke a krátkej jazde mi to nerobilo problém. Takže reklamačný mi povedal, že to môžu riešiť, až keď chyba bude trvalá (aby vedeli v servise určiť pôvod zvuku). V ACTIS nie je nič s týmto problémom. Je pravda, že sa mi to vyskytuje len príležitostne. Takže čakám, či sa to zhorší, alebo nie.
Megane IV Grantour Intens Energy dCi 110 EDC,( R Link2 8,7, Pack City, "17")

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: Brnenie od stredoveho panelu/radiacej paky pri volnobehu alebo pomalom rozbehu

Příspěvek od minno77 » úte čer 01, 2021 08:47

chlapi skuste pritlacit stropny panel ako su svetielka.. mne ten brnel a mal som nervy lebo to slo odvsadial.. ked ho chytim rukou alebo zatlacim ku stropu tak je ticho... za pokus to stoji
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti