zatmavovací zrcátko

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

zatmavovací zrcátko

Příspěvek od PetrT » pon pro 07, 2020 11:13

Zdravím. Protože jsem si bral skladovku narychlo, tak jsem si neuvědomil, že jsem si za ty roky docela zvykl na zatmavovací zrcátko. Neví někdo, jestli jde doobjednat, případně, jestli je možné ho vůbec namontovat? Jinak mám výbavu limited, kde je dešťový senzor, takže nějaké kabely tam budou. Díky
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

Henry2
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 30, 2020 23:21

Re: zatmavovací zrcátko

Příspěvek od Henry2 » stř pro 30, 2020 23:33

U megana II jsem si zatmavovaci zrcatko taky dodelaval, tam bylo pripojeno jen plus a minus. Ted mam Megana IV a zrovna mi prislo zrcatko z Allegro.pl. je tam ale konektor na tri draty. Predpokladam plus minus a jeste neco. Podle jinych aut by to mohl byt signal z parkovacek, aby to stmivalo jen pokud svitim, nebo signal ze zpatecky, aby to nestmivalo pri couvani ani v noci. Zkusim to v praci promerit, ale az behem ledna. Jinak pod senzorem deste je jeste asi senzor smradu, kam by se slo jednoduse pripajet, ale nevim jak s proudem. Tahnout napajeni z osvetleni je jistejsi.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: zatmavovací zrcátko

Příspěvek od zdeno255 » čtv pro 31, 2020 06:46

Skôr tam bude Lin.

Henry2
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 30, 2020 23:21

Re: zatmavovací zrcátko

Příspěvek od Henry2 » pon led 04, 2021 07:22

Tak jsem to promeril.
Cerna zem
Modra zpatecka
Bila +12V
Bere to do 90 mA
Ten treti drat, modrej, se chova tak, ze pokud se na nej privede 12V, tak to hned prestane stmivat.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: zatmavovací zrcátko

Příspěvek od kadliiik » pon led 04, 2021 14:33

Nechceš udělat nějaký fotonávod jak si to zrcátko instalovat doma a kde a jaké koupit?
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Henry2
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 30, 2020 23:21

Re: zatmavovací zrcátko

Příspěvek od Henry2 » pát bře 05, 2021 14:26

Omlouvam se za odmlku, ale chtel jsem se v tom vrtat az po prvni garancce a pak mrzlo az prastelo...

Nakonecnjsem zrcatko pripojil primo na desku se senzorem smradu a vnitrnim teplomerem.

Par fotek jsem dal sem:
https://1drv.ms/f/s!AhSBwU1CbyXLj3cY9t_cviftEM8k

Cerna a modra ze zrcatka se privede na cernej drat na desce. A bila ze zrcatka na cervenej drat na desce. Mezi zrcatkem a deskou je jeste konektor, aby to slo odpojit, treba pri vymene skla.
Jinak sundani puvodniho zrcatka byl klasicky porod. Chce to ten spravnej grif. Jeden den jsem to po asi pul hodine vzdal a druhej den bylo venku do 5ti minut.

Zrcatko mam z polskyho allegra. Link pro vsechny renaulty je zde.
https://allegro.pl/listing?string=luste ... t-1-5-0304
Pridejte si tam jeste svuj model.
Ve vysledkach se ale sem tam objevi i nestmivaci. Stmivaci poznate podle toho, ze ma vepredu i vzadu "prustrel" na svetelny senzor.

Nektere zrcatka prodavaji i s krytem (tzv. obudka) destoveho senzoru, kamery. Nezalezi jestli je ten kryt velky (na kameru) nebo maly (jen dest. senzor). Zrcatko je stejne.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: zatmavovací zrcátko

Příspěvek od kadliiik » pon bře 15, 2021 20:41

Kadjar má na zrcátku 5 pinů a po krytem jsou vyvedené jen káblíky na Racam a světlený senzor, tak mám smůlu, to nevím jak bych zapojil.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů