Cukání motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

mmat
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 15, 2019 18:20

Re: Cukání motoru

Příspěvek od mmat » úte pro 01, 2020 20:13

No, ja jsem zatim mel vrzajici sedacku (2x opravovano, vzdy z jineho duvodu), vrzajici spojku (namazani, pak vymena valecku a nakonec vymena loziska spojky), kovove bouchani pri zavreni dveri, spatne usazenou slunecni clonu, bouchani pri jizde v kolone a rezonanci plastu pri dunive hudbe. Vse vyreseno. U jedne veci jsem cekal cca 2 tydny, nez to vyresi u jineho auta s podobnymi symptomy a pak mi zavolali, necht prijedu. Jinak jsem si vsiml, ze asi 3 mesice po oprave tukance mam poskrabany lak z duvodu vycvaknuteho dilu, tak mi to bez problemu prelakovali a zapujcili auto. Sami od sebe a bez meho pozadavku vymenili tycky stabilizatoru.

Takze za mne servis v Brne-Lisen OK. Jen nechapu, ze se Renaultu vyplati takove auto pustit ven a opravovat na zaruku.
Naposledy upravil(a) mmat dne úte pro 01, 2020 20:22, celkem upraveno 1 x.

PetrT
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 16, 2020 15:33

Re: Cukání motoru

Příspěvek od PetrT » úte pro 01, 2020 20:20

Já už mám snad po výměně spojkového válce a pedálu klid. Teď už jen hluk od kol a hlavně při nerovnosti. Když je asfalt hladký, tak auto jede potichu ve všech režimech, ale ty zimáky na hrubém asfaltu je peklo. A pak v podstatě jakákoli nerovnost je v kabině dost slyšet. Auto se přes ni v pohodě přehoupne, ale je to hluk... Ale asi nijak výrazný.¨
Pomalu se smiřuju s tím, že v dobách, kdy si naši kupovali M1 (novou a drahou) tak to bylo auto velice nadstandardní a teď je to prostě lepší sandero.
Renault Mégane IV - Tce 1.33 115 GPF

specid
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 27, 2020 21:28

Re: Cukání motoru

Příspěvek od specid » úte pro 01, 2020 21:00

Tak to klobouk dolů v Brně, kéž by byl všude takový přístup. Já se právě rozhodoval při koupi ještě mezi Leonem. Se shodou okolností si ho koupil pak můj bratranec. Do auta jen tankuje. A na fóru Seatu se řeší pár drobností. Tady to otevřít zájemce o koupi Megana, tak podle mě utíká rychle pryč.
Megane Grandtour 1.2tce 97kw Intens, v 60tis motor KO. 11/2016

mmat
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 15, 2019 18:20

Re: Cukání motoru

Příspěvek od mmat » úte pro 01, 2020 22:53

specid píše:
úte pro 01, 2020 21:00
A na fóru Seatu se řeší pár drobností. Tady to otevřít zájemce o koupi Megana, tak podle mě utíká rychle pryč.
No, mel jsem podminku pro vyber auta, ze to musi obsahovat Android Auto, multifunkcni volant a vyhrivane sedacky. A Octavia, Leon a Ceed byli drazsi o 70k,- s 1 l 3 valcem. Hyundai jsem vyradil z vyberu jiz z principu. A o dalsi jsem nemel zajem.

A 1.3 TCe vychazelo v motorovych testech dobre...

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: Cukání motoru

Příspěvek od Pipoo » stř pro 02, 2020 00:50

Ja mam vymenenu pristrojovu dosku, predne tycky, zadne tlmice vsetko na zaruku... teraz riesim predne sedacky ktore vrzgaju a predne napravu od ktorej ide taky gumuvo plechovy zvuk hlvne ked je chladno... samozrejme zateka mi cez zadne dvere a ked je chladno nastartujem a tak pri jazde sem tam auto cuka potom je to OK po zahriati
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Cukání motoru

Příspěvek od Owecka » ned úno 07, 2021 23:14

Tak auto bylo mesic a pul v servise, vyzvedaval jsem ho pred Vánoci. Sundali hlavu, pry karbon. Nevim, jak se mi to povedlo, když tech 77tkm mam najeto za dva roky a vetsinou po dalnici. Takže vycisteni kanalu, nové tesneni, svicky, jeden vstřikovač, rozvody, proste hezka pologeneralka. Dale vymena konstrukce sedadla ridice kvuli vrzani, opraveno zatekani dvermi za ridicem. Nastesti vse na zaruku. Zajímavé je, ze se mi prestala ztracet chladici kapalina. Tato zavada se pry pri natlakovani neobjevila ale od prevzeti auta ze servisu hladina drzi. Jeden valec byl pry cisty, tak to svadi k myslence jestli mebyl problem v tesneni pod hlavou, ktery jsem zachytil v ranne fazi. Auto zatim jezdi dobre, tak snad to tak jiz vydrzi.
Scénic III 1.4 Tce 96 kW
Clio III 1.2 55kW
Megane IV 1.2 Tce 96kW
Megane III 1.5 dci 70kW

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: Cukání motoru

Příspěvek od maydayanthem » úte úno 09, 2021 13:43

Mozes konkretizovat viac to "vse na zaruku"?? Myslis asi len toto, ci?: "vymena konstrukce sedadla ridice kvuli vrzani, opraveno zatekani dvermi za ridicem" ....
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

specid
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 27, 2020 21:28

Re: Cukání motoru

Příspěvek od specid » pon kvě 17, 2021 22:00

Najeto s novým motorem 15tis km a motor na volnoběh klepe jako nafta. Jsem objednaný do servisu ještě s vrzaním zadní nápravy. Tak jsem zvědav.
A aby toho nebylo málo, tak dneska koukám do kapličky a prasklo mi krycí sklíčko před displayem. :shock:
Megane Grandtour 1.2tce 97kw Intens, v 60tis motor KO. 11/2016

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů