Vůle v hnacím řetězci?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Sroty
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned říj 15, 2017 20:36
Bydliště: Praha

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od Sroty » stř zář 14, 2022 09:38

Dnes při hodinovém popojíždění v koloně se začaly ozývat tupé kovové rány při každém sebemenším přidání nebo ubrání plynu. Bohužel jsem to nenatočil. Po vyjetí z kolony a ujetí dalších 10 km normální cestovná rychlostí, jsem to pak zkoušel na parkovišti, a už bylo ticho.
Renault Megane IV GC 1.3 TCE 140 Intens EDC 2019 - větší a rychlejší auto do rodiny
Renault Megane IV HB 1.2 TCE 130 Intens 2018 - prodáno ve 42 000 km. Jezdilo dobře, bude chybět
Renault Megane II 1.9 DCI 88Kw - zabil ho mechanik
Peugeot 206 1.4 55 Kw - vozí pizzu v Modřanech
Škoda Fabia 1.2 HTP 47 Kw combi - nesmrtelné auto
Opel Corsa B 1.2i Swing 38Kw - první auto, prý ještě někde jezdí

zali
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 23, 2018 17:06

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od zali » sob pro 10, 2022 10:23

Ma niekto nove info len pre zaujimavost?
kia proceed 1.5t-gdi
megane grandtour IV 1.3 Tce 140 10/2019 predane
fluence 1.5 DCI 81kW 01/2013 totalka

Ophidian
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 28, 2022 16:42

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od Ophidian » pát dub 28, 2023 09:25

Nové info nevím, ale dneska jsem to na první garančce v servisu v Brně popisoval a nikdy o ničem takovým neslyšeli a vůbec netuší... To mi netvrďte, že když se k tomu vyjádřila i centrála, že o tom takhle velké autorizáky nic neví. :D No samozřejmě byly ráno 3 °C a nic to nedělalo. Za měsíc jim to předvedu a pak to prý můžou zvednout a zkusit nějaké vůle v poloosách, kdyby náhodou. :roll:

igracek2
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 02, 2018 01:29
Bydliště: Kuřim

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od igracek2 » stř črc 12, 2023 21:45

Nevím, který servis v Brně to byl, ale jeden z nich jsem se s tím (bohužel bezvýsledně) naotravoval až dost. A určitě si to pamatují :wink:
Tak dlouho měnili součástky, až to prohlásili za vlastnost. S tím, že prý jejich kolega na soukromém autě to má podobně.
Megane Grandtour IV Intens TCe 140 GPF
Ex: Clio IV Grandtour Limited Energy TCe 90
EX: Clio IV Grandtour Intens Energy TCe 120
Ex: Fiat Punto 75 SX 5d

fiero87
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 26, 2009 20:33

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od fiero87 » pon srp 07, 2023 07:35

1.6 Sce,najeto 160 tis,myslim ze vim o čem tu pišete,taky jsem si toho všimnul,občas to slyšim při rozjezdu,zní to jako poloosa,ale ta by se nemela ozývat při rovném rozjetí ale pri vytočených kolech.
Renault Megane IV grandtour 1.6 Sce 84 kw

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od magadafagada » pon bře 25, 2024 13:20

taky jsem se dostal do klubu vyvolených klepačů, a protože se mi to nelíbilo, trošku jsem se poptával, hledal, přemýšlel a výsledek je ten, že jsem prvotně vyměnil spodní silentblok motoru(záchyt). Citelné kovové klepnutí se daleko zmírnilo a teď už vím, že mám ještě určitě vadnou levou poloosu(vnitřní kloub), takže ta bude následovat. Ta také generuje hlučné klepnutí, když s ní pootočím.
Také jsem zkusil dotáhnout různé šrouby zespoda a některé mi přišly ne moc utažené...
Jinak silent jsem pořádně utáhl a zadní díra je oválná, tak jsem to utáhl na konci té díry(držet motor směrem dopředu). původní silent vypadal dobře, ale bude asi už měkký.
Celkově mi přijde, že některé věci jsou dost poddimenzované, když porovnám např. způsob zavěšení motoru u 2.0dci na laguně a 1.5dci na meganu...Lagu má nahoře ještě jeden záchyt a to mi přijde, že u Megana chybí, na to, že je to poměrně silný diesel. a vypadá to, že díky tomu se zničil i ten vnitřní kloub na poloose, protože motor tak má celkově daleko větší pohyb.
Vzhledem k tomu, že to tu někdo řešil i s automatem(čili nezáleží na typu převodovky) viděl bych to na ten silentblok, případně poloosy nebo něco kolem zavěšení motoru. vůbec bych se nedivil, že ti kdož to klepání mají skoro od novoty budou mít ten silentblok špatný....
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Ophidian
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 28, 2022 16:42

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od Ophidian » úte bře 26, 2024 12:15

Zdravím po čase, projevuje se to klepání už teď v březnu? U mě zatím klid. Je to opravdu problém při cca +20 °C.
Dospěli jste už někdo k opravě nebo dlouhodobému citelnému zlepšení? Pravděpodobně to budu muset řešit na své náklady někde neautorizovaně, protože v rámci záruky to kvůli počasí nestihnu vyřešit (teplo bude až po záruce), tak abych aspoň tušil co a jak. Díky za tip se silentblokem. :) Poloosy se už měnily na předchozích stranách. Pomohlo to někomu?

Díky moc na reakce. :)

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle v hnacím řetězci?

Příspěvek od magadafagada » úte bře 26, 2024 13:57

Ophidian píše:
úte bře 26, 2024 12:15
Zdravím po čase, projevuje se to klepání už teď v březnu? U mě zatím klid. Je to opravdu problém při cca +20 °C.
Dospěli jste už někdo k opravě nebo dlouhodobému citelnému zlepšení? Pravděpodobně to budu muset řešit na své náklady někde neautorizovaně, protože v rámci záruky to kvůli počasí nestihnu vyřešit (teplo bude až po záruce), tak abych aspoň tušil co a jak. Díky za tip se silentblokem. :) Poloosy se už měnily na předchozích stranách. Pomohlo to někomu?

Díky moc na reakce. :)
poloosy nemají takovou vůli. před výměnou silentu bylo slyšet a i cítit klepnutí. teď je to citelně lepší, nějaké menší klepnutí tam zůstalo a řekl bych, že teď už zbývá jen ta menší vůle na poloose.
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů