TCe140 - zvlasny zvuk od motora

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Ferdo_SK
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon čer 10, 2013 13:17
Kontaktovat uživatele:

TCe140 - zvlasny zvuk od motora

Příspěvek od Ferdo_SK » pát srp 07, 2020 22:00

Zdravim vsetkych,

Chcem sa s Vami podelit o toto video, ktore zachytava zvuk, ktory zacal vychadzat od motora. Jeho intenzita nie je zavisla od otacok motora. Raz je opakovanie toho zvuku intenzivnejsie, potom intenzita klesa ale nikdy nezavisi od otacok motora. Auto som mal tyzden v servise (koli inej zalezitosti) a povedal som im, nech sa aj na to pozru. Oni sa mi poculi ten zvuk ked som prisiel do servisu este s teplym motorom.

Ked sa tomu zacal mechanik venovat, povedal mi ze mu ten motor bezal polhodinu a zvuk sa neprejavil. Mne sa prejavil asi po 15 minutach jazdy zo servisu, ked sa motol zarial pod zatazou pocas jazdy. Neviete, co by to mohlo byt? Vychadza to z oblasti pod alternatorom... ako je klima kompresor. Motor sa neprehrieva, funguje spravne.. ale ten zvuk je miestami dost prenikavy a otrasny, pretoze ho pocut aj pocas jazdy v interieri auta.

Chcem to riesit so servisom, ale predsa len by ma zaujimal Vas nazor, mozno to potom skrati pobyt auta v servise :)

https://youtu.be/cZV0jPge_vI


F.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: TCe140 - zvlasny zvuk od motora

Příspěvek od kotasekh » sob srp 08, 2020 07:27

No pokud to neni zavisle na otackach, tak to nebude nic pohybliveho v motoru ani v prislusenstvi na remenu, proste nic, co se toci. Na videu jde videt uhlikovy filtr benzinovych par, ten ma urcite nejaky ventil, ale nenapada me, jak by mel vydavat takovy zvuk. Pak me jeste napada regulator altiku - co pri tom zvuku dela napeti?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: TCe140 - zvlasny zvuk od motora

Příspěvek od zdeno255 » sob srp 08, 2020 11:08

Mne to pripadá akoby tam niečo rezonovalo, opieralo sa niekde niečo a drnčí to

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: TCe140 - zvlasny zvuk od motora

Příspěvek od kotasekh » sob srp 08, 2020 12:01

Rezonace by byly celkem dost zavisle na otackach motoru.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Ferdo_SK
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon čer 10, 2013 13:17
Kontaktovat uživatele:

Re: TCe140 - zvlasny zvuk od motora

Příspěvek od Ferdo_SK » pon úno 22, 2021 21:14

Zavital som sem po dlhsej dobe, tak aspon uzavriem tuto temu. Technici v Autostyle Trencianska Turna sa na prvy krat netrafili, vymenili kompresor klimy, ktory bol nakoniec v poriadku. Na druhy krat sa im podarilo prist na realnu pricinu. Mam teda aj novu vodnu pupmu :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů