Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
aleswe
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 22, 2018 15:13

Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od aleswe » úte čer 23, 2020 21:04

Ahoj,
dva dotazy. Včera jsem jel za manželkou jedoucí v našem Meganovi GC a všiml jsem si, že je něco v nepořádku se zadním levým světlem. Celá ta linie na konci víka kufru (kde dál navazuje do lapmy) byla taková přerušená (viz. foto 1.). Když jsme dojeli domů, zjistil jsem, že je světlo vevnitř orosené (foto 2.), tudíž bylo jasné, že se dovnitř dostala nějaká vlhkost. Shodou okolností jsem jel na garančku, tak jsem to dal rovnou jako podnět k reklamaci. Borec to prohlédl a po otevření víka zavaz. prosoru zjistil, že na lampě je prasklina (foto 3.), tudíž jako reklamaci pravděpodobně neuznají. Uvidíme. Otázka, myslíte, že když to vyschne a zalepím to, bude to v pohodě? Trošku mě zneklidňuje, jak to matně svítí v tom nejnižším bodě, viz foto. Máte někdo nějakou zkušenost, jak to pořešit, či případně jaké riziko tam hrozí do budoucna?
Druhý dotaz, kdaž jsem to světlo studoval, ohnul jsem se a zjistil, že levá zadní mlhovka je vyskočená? (foto 4.). Dá se to nějak jednoduše umístit do správné pozice, nebo budu muset do servisu?

Děkuji za radu

foto 1.
https://photos.app.goo.gl/Te39i1JssWaErp6L8
foto 2.
https://photos.app.goo.gl/2mrsDvX7YWHG1mDNA
foto 3.
https://photos.app.goo.gl/ycd8GyDeSffzktgG6
foto 4.
https://photos.app.goo.gl/SJZucpfsmAo4mUqq7
Renault MEGANE IV GrandCoupé SCe115 Intens 2018

COUPE RUBI
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 06, 2018 22:39

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od COUPE RUBI » úte čer 23, 2020 22:57

Já bych zajel do servisu a prostě bych to reklamoval..

auto-radce
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon úno 03, 2020 14:26

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od auto-radce » stř čer 24, 2020 08:35

Je-li světlomet prasklý, se zárukou nepočítejte.....
Mlhovka je "vycvaklá", bude stačit ji šikovným grifem zacvaknout zpět. Jen ten grif je u každý mlhovky jiný.
Grand Scenic III 1,6 dCi 96 kW 2012

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od Banana » stř čer 24, 2020 10:41

Vymenil bych urcite cely svetlomet, jak je tam jednou vlhkost v dusledku rozbiti, tezko se dostava pryc.
Pochybuji, ze reklamaci uznaji, jde o zjevne mechanicke poskozeni. Spise bych reklamoval u pojistovny z havarijka, ten svetlomet bude palka!
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

aleswe
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 22, 2018 15:13

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od aleswe » stř čer 24, 2020 12:34

auto-radce píše:
stř čer 24, 2020 08:35
Je-li světlomet prasklý, se zárukou nepočítejte.....
Mlhovka je "vycvaklá", bude stačit ji šikovným grifem zacvaknout zpět. Jen ten grif je u každý mlhovky jiný.
A tím grifem myslíte nějak na to zatlači z vnější strany, nebo je k tomu spíš přístup zespodu? Díval jsem se do manuálu, jak vyměnit žárovku a tam je napsáno, že se musí demontovat celý nárazník - takže servis ...
Renault MEGANE IV GrandCoupé SCe115 Intens 2018

auto-radce
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon úno 03, 2020 14:26

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od auto-radce » stř čer 24, 2020 14:08

aleswe píše:
stř čer 24, 2020 12:34
takže servis ...
Jste si sám odpověděl.
Servis je v tomto jistota, nerad bych aby došlo na mlhovce či nárazníku k úhoně (ono ten popis by byl složitý - něco ve smyslu "přidržet, zatlačit, poklepat, zatlačit atd. - v praxi se to zkusí a uvidí se - majitel musí být trochu Nebojsa - buď se to povede nebo něco křupne - já vždycky u podobných operací říkám: "však co, neboj sa".
Držím se hesla: jak to nejde na první dobrou, je lepší dát ruce pryč než něco zničit.

Když by přece jen - je potřeba jít pod auta a z pod vozu se pokusit to jednou rukou z vnitřku a druhou z zvenku dotlačit či zacvaknout".
Vše záleží hlavně na tom, jestli je celý spodek zakrytovaný či nikoliv.
Grand Scenic III 1,6 dCi 96 kW 2012

Draken
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: stř lis 15, 2017 17:34
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od Draken » stř čer 24, 2020 20:43

Jinak světlo by mělo být kolem https://www.automobilovedily24.cz/valeo/8638992
EX:Renault Thalia II 1,2 16v 55kW Priv. 09/2009-11/2017
Renault Megane IV Grandtour 1,2 130k EDC Intense 2018

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od Pipoo » čtv čer 25, 2020 19:56

Mohlo sa poskodit pri zatvarani kufra ak mas poistku tak vymenit tiez som menil lave ale tu druhu cast co je na karoserii cena cca 170€.
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

aleswe
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 22, 2018 15:13

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od aleswe » pát čer 26, 2020 10:48

No to si právě nedovedu představit, jak bych to na takovém místě praskl při zavírání kufru. No v každém případě, počítám s tím, že reklamací se to asi nevyřeší a jsem víceméně smířen s tím, že budu muset koupit nové světlo. Havarijko mám, ale nevím, jak bych toto přes něj řešil. Navíc tam mám nějakou spoluúčast, takže jestli by to mělo vůbec nějaký smysl. Ta cena není zas tak hrozná ...
Renault MEGANE IV GrandCoupé SCe115 Intens 2018

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: Problém se zadnímy LED světly + mlhovka

Příspěvek od Pipoo » sob čer 27, 2020 11:54

aleswe píše:
pát čer 26, 2020 10:48
No to si právě nedovedu představit, jak bych to na takovém místě praskl při zavírání kufru. No v každém případě, počítám s tím, že reklamací se to asi nevyřeší a jsem víceméně smířen s tím, že budu muset koupit nové světlo. Havarijko mám, ale nevím, jak bych toto přes něj řešil. Navíc tam mám nějakou spoluúčast, takže jestli by to mělo vůbec nějaký smysl. Ta cena není zas tak hrozná ...
Ja som to riesil cez havarijnu uz som tak riesil plno veci na aute mam skody za viac ako 1000€ za rok a pol co ho mam. Ale ja nemam spoluucast tak neplatim vobec nic.
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů