Vytlmenie dveri proti rezonaciam, padne zaruka ?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Vytlmenie dveri proti rezonaciam, padne zaruka ?

Příspěvek od kekshoOo » stř čer 17, 2020 21:47

Zdravim,

Nenasiel som tu podobnu temu tak skusim stastie.
Som pomerne spokojnym majitelom M4 GT grandtour r.v. 8/2018 aj s "priplatkovou" audio vybavou BOSE.
Cca po roku som zacal pocut rezonacie od prednych dveri spolujazdca, objavovalo sa to pri pravotocivych zakrutach ( odstrediva sila ? ) alebo pri hlasnejsej hudbe a hlavne bassoch ( volume cca 40 - 50% / 100 )
Po prvej navsteve servisu tuto zavadu na chvilu odstranili s tym ze tam bolo nieco uvolnene ( detaily neviem :)
Cca po dalsich 6 mesiacoch sa to objavilo opat, rovnake symptomy, tak opat servis, kde som ostal az zaskoceny. Samozrejme auto tam bolo na prezutie alebo vymene oleja, uz si presne nespominam a toto rezonovanie bola len bonusova vec ktoru mali pozriet / spravit ale bolo mi povedane ze zavada sa neprejavila, tak som si posadil technika do auta a "povozil" ho, z coho usudil ze pri basoch to bude "vzdy rezonovat a drncat" alebo ze to moze byt NEKVALITNOU MP3kou, skoro ma vykotilo. Uz bolo pred zaverecnou tak sa z toho vyvliekli a ze to musim priniest inokedy a treba rozobrat dvere atd atd, no po takejto expertnej analyze som nemal velmi chut tam auto nechat, kedze odstranenie zavady by s najvacsou pravdepodobnostou spocivalo vo vystriekani dveri montaznou penou :D

Moja otazka znie, nasiel som firmu ktora sa venuje audiu do aut, montuju audio systemy a samozrejme robia aj zvukove izolacie a rozmyslal som nad dodatocnou izolaciou dveri, kedze s vysokou pravdepodobnostou je tam nieco uvolnene a vznikaju rezonacie ( ked pritlacim ruku na reprak tak rezonacie prestanu ale tazko sa soferuje s jednou rukou na repraku na strane spolujazdca :)
No a k tej otazke, ci ma niekto teda skusenost s dodatocnou izolaciou dveri a pripadnym padnutim zaruky ? V servise mi bolo povedane ze to na zaruku vplyv mat nebude mat, ale nie uplne tomu doverujem a na papiery mi to nedaju :)

Budem vdacny za kazde skusenosti pripadne rady.
Verim ze sa tu najde vela ludi, ktory by mi poradili ako si tie dvere odizolovat svojpomocne a urcite by to bolo aj lacnejsie, ale viem si priznat hranice svojich schopnosti a toto bude asi jedna z nich :D

Dakujem a pekny vecer vsetkym !
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Vytlmenie dveri proti rezonaciam, padne zaruka ?

Příspěvek od zdeno255 » stř čer 17, 2020 23:29

Pokiaľ tým vytlmením niečo neposerieš čo budeš potom chcieť reklamovať (niečo zlomíš, praskneš) tak záruka v pohode. Len ak budeš mať zlý zámok tak ti to už nedajú do pôvodného stavu. Ale inak by s tým nemal byť problém

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů