vypínání ventilace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wendyzz
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 04, 2019 08:54

vypínání ventilace

Příspěvek od wendyzz » sob bře 14, 2020 11:42

Zdravím,

jsem majitelem Megane 4 (R-link 2 s 7" displayem) rok a čtvrt a vypínání ventilace funguje dost sporadicky. Nejdřív jsem myslela, že něco dělám špatně, že jsem zkrátka levá, ale na prsty ostatních lidí to reaguje dost obdobně. Vypozorovala jsem, že mi absolutně nejde vypnout za jízdy (upřímně když řídím, zkusím to jednou/dvakrát a věnuji se dál řízení), když je motor vychladlý, tzn. na začátku jízdy to ještě jakž takž reaguje.

Tady video problému, o kterém hovořím:
https://drive.google.com/open?id=1iNzK- ... pyazW7kqDi

Včera jsem byla v servisu a již po několikáté jsem zmínila tento problém. V minulosti přehráli software a jela jsem, což samozřejmě nepomohlo, tak jsem je na to hned upozornila. Pán, co auto přijímal, se mnou šel do auta a potvrdil, že OFF neboli MINUS skutečně nereaguje. Pak vzali auto na dílnu a ejhle, jako na potvoru jinému servisákovi to reagovalo na každý dotyk prstu, pak jsem vyzkoušela já a oba pánové viděli, že je to spíš na dobré slovo. Polemizovali jestli jsem si nemazala ruce krémem nebo jestli to nemačkám pod nějakým špatným úhlem, atd. Našli na prodejně auto s podobnou výbavou a u něj to také nebyla žádná sláva. Vznesli tedy dotaz na centrálu, zda je to známý jev, že by případně požádali o výměnu středového panelu, ale usoudili, že pokud to reaguje podobně u ostatních aut, asi by to nic nevyřešilo. Já osobně myslím, že je tam nějaký špatný kontakt, že by to takhle špatně reagovat určitě nemělo, evidentně PLUS jde krásně, na každý dotyk, ale to MINUS a OFF prostě za boha ne.

Jak vypínáte větrák vy? Celkem mě to rozčiluje. V mém starém Cliu bylo obyč kolečko, žádné zlobení s těmahle dotykovejma nesmyslama:)

Díky za radu
wendy
Naposledy upravil(a) wendyzz dne sob bře 14, 2020 15:35, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: vypínání ventilace / klimatizace

Příspěvek od niky79 » sob bře 14, 2020 12:05

No, na vypinani klimy slouzi tlacitko A/C.

Ty spise myslis vypinani ventilatoru. IMHO chyba.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

wendyzz
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 04, 2019 08:54

Re: vypínání ventilace / klimatizace

Příspěvek od wendyzz » sob bře 14, 2020 12:37

tim PLUS a MINUS/OFF se klima přepina do manualního režimu, tedy teplotu si nastavím kolečkama (podle toho se sepne AC, jestliže je požadovaná teplota výrazně odlišná od aktuální teploty, a intenzitu tady na tom touch proužku, kde by se to celé mělo dát i vypnout, nebo ne? Jak říkám, občas to funguje, ale většinou spíše ne, ať už je to pouhá ventilace nebo klimatizace, co zrovna fouká.

Manuál: sekce "Ovládání manuální klimatizace" 3.15
Změna rychlosti ventilace
V automatickém režimu systém řídí rychlost
proudění vzduchu optimálně pro dosažení
a udržení požadované teploty.
Rychlost ventilace lze i nadále upravovat
tlačítky 12 a 18 nebo, v závislosti na vozidle,
přejížděním prstem v oblasti 19.

ale je fakt, že tlačítko A/C jsem asi níkdy nepoužila, vždycky jsem si dala jen AUTO nebo se to snažila vypnout přes MINUS/OFF:) vyzkouším

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: vypínání ventilace / klimatizace

Příspěvek od niky79 » sob bře 14, 2020 13:50

Jak rikam, to nastaveni intenzity, to je jen ventilator (otacky). Proste jen vhani vzduch do auta – ktery je predtim "zpracovan v klimatizaci", nebo proste "z venku", neovlivneny klimatizaci.

Samozrejme je chyba, ze ventilator nejde vypnout. Na RLINKU 8.4" vypnout jde.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

wendyzz
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 04, 2019 08:54

Re: vypínání ventilace / klimatizace

Příspěvek od wendyzz » sob bře 14, 2020 15:37

niky79 píše:
sob bře 14, 2020 13:50
Jak rikam, to nastaveni intenzity, to je jen ventilator (otacky). Proste jen vhani vzduch do auta – ktery je predtim "zpracovan v klimatizaci", nebo proste "z venku", neovlivneny klimatizaci.

Samozrejme je chyba, ze ventilator nejde vypnout. Na RLINKU 8.4" vypnout jde.
ok, díky za upozornění, upravila jsem v příspěvku, aby nebyl zavádějící.

skyver
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: pát črc 21, 2017 22:25

Re: vypínání ventilace

Příspěvek od skyver » pon bře 16, 2020 20:05

Mám malý R-Link a podobný problém mám také. Projevuje se jen někdy. Když odstavím vůz a pak znovu nastaruji/probudím R-Link tak vše funguje jak má a ventilace jde vypnout.
Renault Megane Grandtour IV 1.5 dci EDC

crinos
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: pon črc 16, 2018 17:11

Re: vypínání ventilace

Příspěvek od crinos » stř bře 18, 2020 07:01

Vcera jsem to nastaveni ventilatoru schvalne zkousel. Intenzita jde nastavit kratkym dotykem. Pro vypnuti je potreba mit prst delsi dobu na “off”. Kratky dotyk stejne jako na videu nefungoval

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů