Hluky z palubní desky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Filiper500
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 22, 2014 09:35

Hluky z palubní desky

Příspěvek od Filiper500 » ned zář 22, 2019 12:35

Ahoj, nechal jsem odemcene auto na dvoře, všechno bylo zavřené a přišel asi za 15 minut. Auto se uspalo, zhasly budíky i rádio. Otevřu dveře a z palubky se ozvalo nejdříve takové vrčení, pak jakoby zvuk CD točícího se v mechanice a pak hluky jako když chroupe myš z oblasti pojistek. Mám 1.6ku Zen s ručičkovým budíkem a monochromatickým rádiem. Pokusil jsem se to nahrát na video. Dělá to i někomu z vás? Večer zkusím vložit video se zvukem.

https://youtu.be/hhvDGD5-jQg

https://youtu.be/hmdbGQARKKg
2017 Renault Megane Grandtour 1.6 SCe modrá cosmos

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od jaggerl » ned zář 22, 2019 13:32

Něco podobného mi občas dělal i můj Scenic, nebylo to pravidlem, tak jsem to neřešil. Nicméně až po té, co jsem pořídil jinou značku auta jsem si uvědomil, jak levně je Renault dělaný vůči konkurenci, prostě to není kvalitní auto, alespoň v případě nového Scenicu tomu tak je.

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od maydayanthem » ned zář 22, 2019 13:50

motorceky klimatizacie, podobne zvuky su aj pri bose, kde sa pridava este zvuk aktivovania?? zosilovaca... zvuky su ale slabsie trosku ineho razu... je ale zaujimave, ze tebe tie ventilatory toto stvaraju uz po otvoreni, tieto zvuky mam az ked nastartujem a auto si hlada vhodnu polohu klapiek pre ofuky, no a samozrejme podobne zvuky su v trvani asi 10-15 sekund ked vypnem klimu, vtedy sa pravdepodobne system zasa usadza do nejakej vychodzej pozicie... v kazdom pripade je to dost fail od vyrobcu....
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Pava_1
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: pát dub 08, 2016 19:25

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od Pava_1 » ned zář 22, 2019 22:15

jaggerl píše:
ned zář 22, 2019 13:32
Něco podobného mi občas dělal i můj Scenic, nebylo to pravidlem, tak jsem to neřešil. Nicméně až po té, co jsem pořídil jinou značku auta jsem si uvědomil, jak levně je Renault dělaný vůči konkurenci, prostě to není kvalitní auto, alespoň v případě nového Scenicu tomu tak je.
Moc hezky napsané! Nemůžu se ale nezeptat... Jakou značku auta jste pořídil? Tedy pokud se jedná o NOVÉ nebo aspoň stářím porovnatelné auto v podobné cenové relaci jako Scenic / Megane. Není to tajné?

Já jezdím rok a čtvrt s novým Meganem jako služebním. Bohužel budu možná muset řešit koupi vlastního a totálně vůbec nevím, o čem jiném přemýšlet. Donedávna jsem byl přesvědčen, že by to byl také Megane Grandtour (i když nejraději bych počkal až na facelift), ale čím dál víc si říkám, že to není dobrý nápad. A to jsem zatím neřešil, žádný velký průšvih (slícování, benzín v oleji, ...) kromě tyček stabilizátoru. Celkově se mi kvalita (odhlučnění, vrzání, kvalita zpracování, kvalita autorizovaných servisů, ...) nezdá, ale nemám moc s čím porovnávat. A tyto a podobné zvuky z palubky by byly to poslední, co bych řešil.
I když na druhou stranu, co se týče ceny (s ohledem na výbavu) a vzhledu (jasně, je to subjektivní, ale nechci ošklivé auto a Renaulty se mi fakt líbí), Megane vede.

Omlouvám se za částečný offtopic a asi na tomto fóru nechci řešit, jestli Renault ano nebo ne. Spíš jen nasměrovat s jakou alternativou porovnávat. Jestli taková alternativa vůbec je. Třeba není a zjistím, že už všechny automobilky vyrábějí auta levně a nekvalitně...

Moc díky za jakoukoliv reakci.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od niky79 » pon zář 23, 2019 09:09

fešák píše:
pon zář 23, 2019 08:49
Teda pánové vy tu ale řešíte píčoviny.
Občas mi vrže palubovka fňuk. Stalo se mi že se ozvalo divné cvakání z palubovky fňuk.Mám to divně slícovaný, mezera je na jednom konci o milimetr větší než na druhým fňuk. Divné zvuky z motoru fňuk, neslyšíte to? fňuk, tak poslouchejte, dejte si pořádně nahlas zvuk fňuk. Fakt jste magoři, že řešíte takový hovadiny. Tak ty svoje krasotinky prodejte a kupte si něco jinýho, nebo běžte k chocholouškovi, magorové, fňuk !
Kdyz nemas k tematu nic užitečného, asi bude lepsi, jak to rici kulantně, když budeš mlčet. Tady nejsi na fesjbucku.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od destroy » pon zář 23, 2019 12:08

dotaz na tento zvuk po otvoreni auta sa tu na fore opakuje relativne casto...mam dojem ze vsetky sucasne renaulty to obcas robia. Kazdy pri tom vydava inu napodobeninu toho zvuku co si nahral. Nie je to vada, vraj nejake nastavovanie klapiek ci co. Mrkni na starsie diskusie, aj na Kadjar a podobne.

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od destroy » pon zář 23, 2019 12:16

jaggerl píše:
ned zář 22, 2019 13:32
Něco podobného mi občas dělal i můj Scenic, nebylo to pravidlem, tak jsem to neřešil. Nicméně až po té, co jsem pořídil jinou značku auta jsem si uvědomil, jak levně je Renault dělaný vůči konkurenci, prostě to není kvalitní auto, alespoň v případě nového Scenicu tomu tak je.
hej, renaulty idu po cene, ale co pocuvam okolo o inych autach, tak by som si teraz teda asi vybrat nevedel. Casto dokonca premiove znacky maju problem s kvalitou a su viac v servise ako na ceste. Zbavit sa toho potom za rozumnu cenu sa tiez neda....tazko dnes s automotive. Je to o stasti :(

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od jaggerl » pon zář 23, 2019 17:31

Pava_1 píše:
ned zář 22, 2019 22:15
jaggerl píše:
ned zář 22, 2019 13:32
Něco podobného mi občas dělal i můj Scenic, nebylo to pravidlem, tak jsem to neřešil. Nicméně až po té, co jsem pořídil jinou značku auta jsem si uvědomil, jak levně je Renault dělaný vůči konkurenci, prostě to není kvalitní auto, alespoň v případě nového Scenicu tomu tak je.
Moc hezky napsané! Nemůžu se ale nezeptat... Jakou značku auta jste pořídil? Tedy pokud se jedná o NOVÉ nebo aspoň stářím porovnatelné auto v podobné cenové relaci jako Scenic / Megane. Není to tajné?

Já jezdím rok a čtvrt s novým Meganem jako služebním. Bohužel budu možná muset řešit koupi vlastního a totálně vůbec nevím, o čem jiném přemýšlet. Donedávna jsem byl přesvědčen, že by to byl také Megane Grandtour (i když nejraději bych počkal až na facelift), ale čím dál víc si říkám, že to není dobrý nápad. A to jsem zatím neřešil, žádný velký průšvih (slícování, benzín v oleji, ...) kromě tyček stabilizátoru. Celkově se mi kvalita (odhlučnění, vrzání, kvalita zpracování, kvalita autorizovaných servisů, ...) nezdá, ale nemám moc s čím porovnávat. A tyto a podobné zvuky z palubky by byly to poslední, co bych řešil.
I když na druhou stranu, co se týče ceny (s ohledem na výbavu) a vzhledu (jasně, je to subjektivní, ale nechci ošklivé auto a Renaulty se mi fakt líbí), Megane vede.

Omlouvám se za částečný offtopic a asi na tomto fóru nechci řešit, jestli Renault ano nebo ne. Spíš jen nasměrovat s jakou alternativou porovnávat. Jestli taková alternativa vůbec je. Třeba není a zjistím, že už všechny automobilky vyrábějí auta levně a nekvalitně...

Moc díky za jakoukoliv reakci.
No já jsem po pravdě trochu připlatil a koupil Volkswagen Tiguan, model 2019, najeto 10km, stálo na showroomu, sleva byla opravu obrovská, tedy nebylo co řešit. Provedení je naprosto někde jinde, vše perfektně lícuje, nic nedrnčí. Se Scenicem jsem měl problémy od počátku. Nikdo neplatí statisice za auto, aby vypadalo, jako když jej postavil Tonda v dílně, tedy naprosto chápu, že podobné věci lidé řeší. Dnes to nicméně v automotive fakt není jednoduché a šetří se všude a u všech značek. Snad budu mít klid, ale jak jsem už psal, dnes člověk nikdy neví:).

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od destroy » pon zář 23, 2019 18:15

pekne auticko, len dufam ze si siel do diesla. Co som pocul, tak 1.5tsi je vraj seriozny pruser

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od jaggerl » pon zář 23, 2019 18:53

destroy píše:
pon zář 23, 2019 18:15
pekne auticko, len dufam ze si siel do diesla. Co som pocul, tak 1.5tsi je vraj seriozny pruser
To je opět bublina, není to nic tragického, týká se jen některých revizí po změně norem, jinak OK. Navíc na rozdíl od Renaultu delá VW svolávačky. Já jsem měl na Scenicu hromadu konstrukčních problémů a Renault je neřeší, proto mají málo svolávaček. Ať je VW jaký chce, tak problémy řeší, od jejich aféry ještě více než kdy dříve. Tedy mám 1.5 tsi, ale žádné popisované problémy nemám, nám auto z konce srpna 2019. Ale to uvidíme časem. Ve firmě má více lidí koncern a nikdo si nestěžuje, tak snad budu mezi nimi:). Firemní jsou nafty a soukromé většinou TSI. Dokonce mám kolegu, co si koupil Octavii 1.0 TSi a moc si ji chvali, prekvapilo me, jak to jede. Vse proste proveri cas. Jen je naprosto rozdilny pristup servisu Renault / Dacia a VW, naprosto propastny, bohužel.

pedroo
Experienced member
Příspěvky: 549
Registrován: ned dub 05, 2009 07:57
Bydliště: zlín

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od pedroo » pon zář 23, 2019 19:20

Tiguan jako takový je hezké auto, pokud byl za super cenu tak je to ještě lepší.. no obecně ohledně serioznosti značky a koncernu vw to není nějaká hitparáda - jak dopadli čeští zákazníci naftových motorů ? v usa je odškodnili a vykoupily auta, u nas ? tvrdili že zpětnou upravou se vlastně nic nezmění no tak proč to vlastně dělali? nedávno se mluvilo i o dalším falšování emisí, motory 1.4 tsi a jejich řetězy nejsou ani po svolávačkách spolehlivé,no a nyní ty 1.5 určitá varianta za studena cuká a zdechá... no nejdříve prohlásily že udělají svolávačku a nyní prý jen ten kdo se sám ozve ..no tak bych mohl pokračovat... ono vlastně každá automobilka má kostlivce ve skříni... co? to že něco špatně vyrobí a potom se znaží o nápravu je hezké ale o kvalitě to moc nenapoví.... www.svolavacky.cz
8.2019- NOVÝ MEGANE GRANDTOUR IV, Modrá cosmos, 1.3 tce 103 kW

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od jaggerl » pon zář 23, 2019 19:39

pedroo píše:
pon zář 23, 2019 19:20
Tiguan jako takový je hezké auto, pokud byl za super cenu tak je to ještě lepší.. no obecně ohledně serioznosti značky a koncernu vw to není nějaká hitparáda - jak dopadli čeští zákazníci naftových motorů ? v usa je odškodnili a vykoupily auta, u nas ? tvrdili že zpětnou upravou se vlastně nic nezmění no tak proč to vlastně dělali? nedávno se mluvilo i o dalším falšování emisí, motory 1.4 tsi a jejich řetězy nejsou ani po svolávačkách spolehlivé,no a nyní ty 1.5 určitá varianta za studena cuká a zdechá... no nejdříve prohlásily že udělají svolávačku a nyní prý jen ten kdo se sám ozve ..no tak bych mohl pokračovat... ono vlastně každá automobilka má kostlivce ve skříni... co? to že něco špatně vyrobí a potom se znaží o nápravu je hezké ale o kvalitě to moc nenapoví.... www.svolavacky.cz
Já jsem si s Renaultem užil své, dvě auta po sobě není náhoda, úroveň servisů tragická, alespoň Praha. Od kolegů vím, že VW funguje, tedy servisy, proto jsem dal na jejich radu a zkušenosti. V automotive pracuji, tak o značkách a jejich fungování mám drobet více prehled. Zmínená "aféra" u nás nikomu neublížila a ani neubližuje, podobné problémy měla řada automobilek, ale to je jiná kapitola. Já budu za sebe doufat, že budu mít klid jako jsem měl dříve a budu jezdit jen na nutné prohlídky předepsané výrobcem:), ale jezdím stejně každý rok.

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od destroy » úte zář 24, 2019 07:56

Co dodat. Gratulujem a zelam vela stastnych KM.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2456
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Hluky z palubní desky

Příspěvek od Dawes » stř zář 25, 2019 15:26

Fešákův příspěvek smazán jako porušující pravidla fóra.
Prosím už se k dané věci nevracejte.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů