prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od maydayanthem » stř črc 10, 2019 13:32

prosim skontrolujte si celne sklo - v mieste nad "2-mi bodkami", idealne tiii, ktori maju aj kameru (visio system) a auto vyrobene 2015 - 2016 - 2017, samozrejme skontrolovat to mozte aj ked nemate auto vybavene kamerou...
skontrolujte prosim, ci nemate na urovni nalepeneho drziaka spatneho zrkadla takuto prasklinu
napiste prosim ci to mate ok - bez akehokolvek skrabanca/prasknutia
alebo ci sa vam tam uz nieco odliepa - je to z vnutornej strany skla

do komentu mozte dat mesiac/rok vyroby a oznacenie skla (v pravom dolnom rohu okna na spolujazdcovej strane)

dakujem

https://ibb.co/19DzwS3

Obrázek
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od tigi2508 » čtv črc 11, 2019 10:57

Mne prasklo sklo presne tam ako píšeš predtým som si nič nevšimol len som si nastavoval spatne zrkadielko a zdalo sa mi ze odstáva ten plast a prasklo. Vymenené z havarijnej poistky
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od maydayanthem » čtv črc 11, 2019 14:25

dik za odpoved... mas aj kamerovy system - visio?
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od maydayanthem » pon črc 15, 2019 10:27

vsetci ostatni ok? nikto dalsi s prasklinkou?? to sa cloveku az nechce verit, lebo 2 z 3 aut tym trpia (a dost casto GT-ckari)... btw. vymena v servise 800€ a rozhodne to nechcu uznat na zaruku...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od niky79 » pon črc 15, 2019 12:37

U me nic. Kamerove visio nemam.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Sheky14
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: ned srp 13, 2017 10:10

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od Sheky14 » pon črc 15, 2019 12:45

Ak som pozeral dobre tak ja tam tiež nič prasknuté nevidím a kameru nemám
Renault Megane Grandtour IV, 1,2 Tce 130k Intens. Modrá COSMOS

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od maydayanthem » pon črc 15, 2019 13:46

vdaka, potvrdzuje sa, ze sa to predovsetkym tyka tych co maju aj kameru, ina konstrukcia skla..
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

marek227
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pon pro 17, 2018 17:14

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od marek227 » pon črc 15, 2019 13:54

maydayanthem píše:
pon črc 15, 2019 10:27
vsetci ostatni ok? nikto dalsi s prasklinkou?? to sa cloveku az nechce verit, lebo 2 z 3 aut tym trpia (a dost casto GT-ckari)... btw. vymena v servise 800€ a rozhodne to nechcu uznat na zaruku...
ked to nejde cez zaruku, tak poistka by to mohla v pohode vykryt.
MEGANE GT Energy TCe 205 EDC, červená Flamme NNP

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od maydayanthem » pon črc 15, 2019 23:55

to je relativne... co myslis, ako sa bude tvarit obhliadajuci z poistovne, ked z vonkajsej strany bude sklo neposkodene... co ked ti to padajuce spatne zrkadlo spadne akurat napr. na telefon v stredovej konzole alebo v neposlednom rade - platenie spoluucasti, ked uz ti to nahodou aj uznaju...ja teda neviem, ale uz len z principu, preco by mal clovek platit za nieco, co nesposobil... tu ide skor o to, ze s tym celnym sklom tohto typu nie je vsetko uplne s kostolnym poriadkom.... a renault s tym (zatial) nic nerobi, lebo o tom nevie?? alebo sa malo ludi na to dotazovalo?? alebo ???...
btw. kukam, ze mas gt, aj visio? rocnik? sklo je ok??
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

marek227
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pon pro 17, 2018 17:14

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od marek227 » úte črc 16, 2019 18:33

maydayanthem píše:
pon črc 15, 2019 23:55
to je relativne... co myslis, ako sa bude tvarit obhliadajuci z poistovne, ked z vonkajsej strany bude sklo neposkodene... co ked ti to padajuce spatne zrkadlo spadne akurat napr. na telefon v stredovej konzole alebo v neposlednom rade - platenie spoluucasti, ked uz ti to nahodou aj uznaju...ja teda neviem, ale uz len z principu, preco by mal clovek platit za nieco, co nesposobil... tu ide skor o to, ze s tym celnym sklom tohto typu nie je vsetko uplne s kostolnym poriadkom.... a renault s tym (zatial) nic nerobi, lebo o tom nevie?? alebo sa malo ludi na to dotazovalo?? alebo ???...
btw. kukam, ze mas gt, aj visio? rocnik? sklo je ok??
mam aj visio sklo je ok, teda aspon zatial. S poistovnami som nikdy problem nemal. Aj pre skrabancek na prednej kapote spravili celu kapotu bez
nejakych argumentov. Ani ten skrabancek nesposobili, takze ten princip tam asi neplatil ako spominas. Co sa tyka spoluucasti tak poistu so spoluucastou ani nepodpisem.
MEGANE GT Energy TCe 205 EDC, červená Flamme NNP

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od maydayanthem » úte črc 16, 2019 22:11

tych pripadov nam akosi pribuda, kazdy den sa dozvedam o novych... ach jaj... ano, poistky su rozne, ale potom ti moze narastat aj malus..ale to uz je iny pribeh.... tu prednostne riesim defekt skla a zavidim tej mensine, co ho nema (a dufam, ze nie len zatial, nech vam to vydrzi co najdlhsie bez problemu) :-)
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

pepicak
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 04, 2018 23:06

Re: prasklina na čelnom okne - oblasť senzorov a kamery

Příspěvek od pepicak » stř led 15, 2020 19:46

2018, kombi, mam tam nejake senzory (vpredu kameru nemam) prasknute sklo pri spat. zrkadle. Myslel som, ze zvnutra, ale v servise dali dole kryt a z vnutra to tiez nebolo prasknute. Udajne prasklina medzi sklom, kde je nejaka folia (bezpecostne sklo). Stane sa to vraj ak vas trafi tupy predmet. Vtedy vraj z vonku OK, ale praskne to vnutri skla-nie som fyzik, zda sa mi uveritelne. Zatial to nijak neriesim. Ale je zvlastne, ze viaceri maju to iste...
Renault Megane IV. Grandtour, 1,6 DCI 2018

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů