AEBS, rozestupy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

AEBS, rozestupy

Příspěvek od niky79 » stř led 23, 2019 15:24

Ciao, nemate nekdo u megane s AEBS (to automaticke nouzove brzdeni, predni ne3D logo renaultu) vykoumany vztah mezi skutečnou vzdalenosti auta v metrech pred vami a casovymi udajem na displeji? Kdyz radar ukazuje na displeji třeba 1.0 sekundu, jak vzdaleno je auto pred vami? Je mi samozrejme jasne, ze to zalezi i na rychlosti vozu, ale kdyz jsem v "zelenem" (z hlavy ted nevim, kolik to je sekund na displeji), prijde mi, ze auta predemnou jsou opravdu hodne daleko. O hodně víc, nez bych cekal v ramci "dvousekundového bezpecneho odstupu".
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
peha
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 14, 2019 20:11
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Re: AEBS, rozestupy

Příspěvek od peha » sob led 26, 2019 13:03

Aj mne sa pri adaptívu zdá že brzdí už pri velkej vzdialenosti ale rieším to vetšinou tak že ho nechávam na dve alebo len jednu čiarku a to je v pohode lebo aj pri plnom brzdení auta v predu to môj dobre koriguje a drží sa za ním .Metre tedy neviem ale vizuálne to fakt stačí aj na dve čiarky.
MEGANE GrandCoupé INTENS TCe 140 EDC GPF

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti