Rychlé odmrazení čelního skla

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
starejmladej
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 21, 2019 13:20
Bydliště: Praha

Rychlé odmrazení čelního skla

Příspěvek od starejmladej » pon led 21, 2019 13:33

Ahoj Renaulťáci.Mám dotaz ohledně rychlého odmrazení čelního skla.Auto má manuální klimatizaci.Ráno přijdu do auta,nastartuji a zapnu rychlé odmrazení čelního skla(zmáčknu na ovladači teploty max.),rosvítí se kontrolka a zároveň se spustí odmrazení zadního okna.dotaz zní ohledně toho jestli při studeném autě a zmáčknutí odmrazení má ventilátor běžet naplno.Mě se pomalu rozjíždí od třech čárek(kostiček) a postupem ohřívání motoru až k předposlední čárce.Pokud je motor teplý běží to ihned naplno.V létě jsem nepoužíval takže nevím jestli je to normální nebo chyba.
Druhá věc-při následném vypnutí mi zhasne kontrolka a vyhřívání zadního skla ale automaticky se rozsvítí kontrolka klimatizace.Prosím o majitele megane IV jestli je to takhle správně.Dík
Vlastním Megane IV grandcoupé 1.6 sce

mate59
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon bře 19, 2018 21:30

Re: Rychlé odmrazení čelního skla

Příspěvek od mate59 » pon led 21, 2019 16:03

Ja to robím tak, že naštartujem, pustím ohrev na auto.Oškrabem bočné okná,potom zadné,nenechávam to rozmraziť,lebo škrabkou to trvá pol minúty.Nakoniec predné okno,Záleží ako silný je mráz.Ak moc nemrzne,tak za ten čas sa mi začne predné okno niekde v strede odmazovať a námraza trochu na celom okne zmakne,zoškriabem ju pomerne rýchlo.Ventilátor beží na č. 5 potom klesne na 3.Za ten čas sú už nahriate sedadlá a odchádzam preč.Klímu nepúšťam,teraz v zime ju pustím len raz do týždňa na niekoľko minút kvôli precirkulovaniu média.
Renault Megane Grand Coupe SCe115 Intens 3/2018
Šedá platine,Pack Navigace Plus,Pack Techno Plus

starejmladej
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 21, 2019 13:20
Bydliště: Praha

Re: Rychlé odmrazení čelního skla

Příspěvek od starejmladej » pon led 21, 2019 16:12

Ale já to také dělám jinak,většinou oškrábu a jedu.Jde mi o to jestli to takhle jak jsem psal má fungovat u topení s man.klimou.
Zmáčku u ovladače topení tlačítko max a rosvítí se i kontrolka zadního okna ale větrák neběží hned naplno ale postupně po dobu cca 2min.přidává.po ohřátí fouká po zmáčknutí max hned naplno.dále jestli je normální že po vypnutí toho tlačítka max.zhasne i kontrolka zadního okna ale automaticky se rozsvítí klima

mate59
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon bře 19, 2018 21:30

Re: Rychlé odmrazení čelního skla

Příspěvek od mate59 » pon led 21, 2019 16:25

Tak to neviem, mám dvojzónovú automatickú klímu.
Renault Megane Grand Coupe SCe115 Intens 3/2018
Šedá platine,Pack Navigace Plus,Pack Techno Plus

Koro
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 01, 2018 11:23

Re: Rychlé odmrazení čelního skla

Příspěvek od Koro » pon led 21, 2019 17:04

Určite to nie je chyba ale funkcia. Rovnako sa správa rozmrazovanie s automatickou klímou v Lagune 2. Jednoducho auto púšťa vetrák len na takú rýchlosť, pri ktorej ešte dokáže dostatočne ohrievať vzduch. Zohriaty motor má toľko tepla, že môže ventiláciu pustiť hneď naplno.

Uživatelský avatar
wiki
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: sob kvě 01, 2010 11:05

Re: Rychlé odmrazení čelního skla

Příspěvek od wiki » úte led 22, 2019 15:44

Koro píše:
pon led 21, 2019 17:04
Určite to nie je chyba ale funkcia. Rovnako sa správa rozmrazovanie s automatickou klímou v Lagune 2. Jednoducho auto púšťa vetrák len na takú rýchlosť, pri ktorej ešte dokáže dostatočne ohrievať vzduch. Zohriaty motor má toľko tepla, že môže ventiláciu pustiť hneď naplno.
Potvrdzujem tak to je aj automat. dvojzonovej čo mám ja
Renault Laguna 2002 1.8 121k Expresion seda metaliza-predane
Renault Megane 2010 1.6 100k Expresion biela glacier-predane
Renault Megane Gran coupe 8/2017 115Sce Intens, biela nacre, led pure vision a iné

STANDA-MT
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: čtv črc 19, 2018 14:57

Re: Rychlé odmrazení čelního skla

Příspěvek od STANDA-MT » čtv bře 07, 2019 15:32

Taky mi zůstane zapnutá AC. Musím pak manuálně vypnout.
MEGANE IV Grandtour 1,6 SCE LIMITED :P
MEGANE II Grandtour 1,6 16V

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů