lakovanie dielov, skusenosti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od kekshoOo » sob led 19, 2019 18:14

Zdravim,

Uz nejaky ten piatok som spokojnym ( zatial :D ) majitelom M4 GT 1.6tce 205.
Bohuzial sa mi este minuly rok postastila mensia nehoda ( tukol som do pana predomnou ktory sa rozhodol ze teda este sa predsa len nerozbehne :D ). Menil sa naraznik a bohuzial aj blatnik, tym padom sa aj lakovalo.
Auto mam vo farbe blue iron, co je teda akoze "premiova" farba od renaultu.
Na oko je vysledok lakovania fajn, ale zblizka a hlavne ked nieje prilis vela slnka a farba nema taku lesklost, je vidiet rozdiel v odtieni, resp. ani nie v odtieni ako skor v tej perleti a lakovany naraznik je na pohlad tmavsi pod urcitymi uhlami.

Je mi jasne, ze dodatocne lakovanie, opravy atd, vsetko mimo fabriky uz len velmi tazko nahradi povodny "originalny" stav, ale zaujimalo by ma ci ma niekto skusenost, idealne aj s touto farbou a vysledkom.
Cital a pocul som vela nazorov, ze "dobry lakyrnik to musi nalakovat tak ze to nebude vidiet"
Nie som si uplne isty tymto tvrdenim a mam vcelku obavy z pripadneho prelakovania a nasledneho vysledku...

Je mi jasne ze aktualny stav si 90% ludi ani nevsimne ( zatial si nevsimlo :D ) ale staci ze si to vsimam ja, tak stale zvazujem ci mam este nejake moznosti, alebo to proste nechat len tak :)

Dakujem za kazdu skusenost a pripadne odporucanie lakyrnika / servisu ( idealne na svk :D )
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 601
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od Pipoo » sob led 19, 2019 20:14

Uz tazko nahradis lak z vyroby tak aby to nebolo vidno :D Zalezi aku velku cast lakovali ja mam na narazniku dve male pavuciny je prasknuty len lak a nechal som to tak vobec to nevidno len pod uhlom a ked je vela svetla ale mal som moznost prelakovat. Možno to nejak casom opravim :D
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

Roberto27
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 21, 2017 07:28

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od Roberto27 » ned led 20, 2019 11:57

Taky mám zkušenosti , že to většinou nesedí ... Při dnešních lacích a divokých odstínech se ani nedivim .... Mám promáčklé dveře na Kie od srnky a zkusim to nechat jen vytáhnout . Když to není zlomené a podřené , prý to půjde ...
Megane IV 1,2 130 Hp

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od kekshoOo » ned led 20, 2019 13:21

Lakoval sa naraznik aj blatnik, ten blatnik vcelku sedi, ale naraznik pod urcitym uhlom je proste tmavsi, cize je vidiet trosku rozdiel medzi blatnikom a naraznikom no ...

Zistil som ale ze ked je auto pekne umyte a navoskovane a krasne sa leskne, nieje to vidiet, tak si asi holt budem musiet dat zalezat aby sa stale lesklo :D

"premiovu" farbu uz radsej nebudem chciet mat na dalsom aute :)
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

tyma
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 16, 2017 13:38

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od tyma » ned led 27, 2019 18:43

ak ti sedi blatnik aj dvere mozes byt rad. Plastove diely konkretne narazniky maju vzdy iny odtien metalizy aj na novych autach, s tym bod ok
Renault Laguna III hatch silver 4control/GT 2.0 dci 131kw manual

palko80
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 26, 2017 11:45

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od palko80 » pát úno 01, 2019 09:08

Zatial nevidim rozdiel...mam novu zadnu kapotu a naraznik odtien Siva Patina. Uvidim ako na slnku.

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od minno77 » pát úno 08, 2019 13:12

mne akurat lakovali zadny naraznik, jeden postarsi pan nevedel parkovat chudak tak sa pohybuje ako ping-pongova lopticka po parkovisku.. len skrabanec do plastu ale islo to cez jeho PZP.. a asi takto..na konci naraznika cize uz ako sa pripaja k plechom su stekance dokonca v rohu visi kvapka :) samozrejme ze nedali aj nejake tie sroby pri spatnej montazi..cize neviem ci mi niekde neodleti ten naraznik..hlavne ze na fakture su nove uchyty za 58e....a tak..co by clovek chcel za autorizovany servis vyse 500e fakturu za 1 diel :)
a ano nereklamoval som to lebo by to dopadlo asi takto:
kktovia by to znovu lakovali a bolo by tam 8 kilov farby na tom narazniku a aj tak by bol vysledok neisty..znovu by som bol 4 dni bez auta a znovu by tam bolo o par srobov menej ak pri kazdej montazi zabudnu nieco prisrobovat.. a aj tak.. nemam doveru davat to znovu opravovat do servisu kde to zvorali.. to len pre info..takze serem na to..vysvetlenie prijimaceho technika ktory mi odovzdaval auto bolo ze to sa neda lepsie lebo to nieje novy diel atd.. som sa trochu zarehotal...
presne som vedel ako to dopadne, ze to ten servis odserie ako vsetko kazdy odserie od holicky po mechanika..stratil som doveru v ludi v ich odbornost, narazam stale len na lajdakov a neschopnych.. nikto nevie nic spravit na 1 krat a dobre..stale aby clovek musel nad niekym stat ked nieco mu robia trebars na aute atd...
nekutocne ma sere, ze moje nove auticko za 15tisic uz nikdy nebude ako predtyme koli tomu kktovi co nevie parkovat....ale ja sa raz pomstim a kupim si staru haraburdu za 150e a potom mate vsetci po<>.. :)

cize ak mas nepatrny jemny rozdiel v odtieni, neries a uzivaj si auto..ono sa to zrovna slnkom a umyvanim ..
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od kadliiik » pát úno 08, 2019 20:59

Já mám Kadjara odřeného od nějakého zmrda co ujel, tak nenadělám nic. Leda lílat po policajtech, nechat si to zaplatit z havarijky na vandalismus a potom platit vyšší pojistné... a tak jezdím se škráblým narazníkem. Pro zajímavost, za 7 měsíců co mám Kadjara, žiju 5 měsíců v Německu. Za tu dobu mám ďolíček ve dveřích od nějakého hovada co muselo otevřít svoje dveře jak dement a tady ten škrábanec v nárazníku, obojí získáno samozřejmě v Česku. Předtím Scénic dvakrát odřený na parkovišti, ale lísteček s kontaktem byl za sklem jen jednou.
Takže se ale hafo divím té nechopnosti servisu, protože musí mít s lakováním bohatou zkušenost. V rodině máme Renaulty už dlouho a odřeniny se bohužel nevyhýbají, především ty nezaviněné vlastním umem. Každopádně nikdy se nestalo, že by lakování pokazili. Vždy naprosto skvěle odvedená práce ... Renault Opportunity Brno. Poslední dobou má největší smůlu bratr, který má za 2 roky 3× ťuklý nárazník. Vždy ale opraveno bez toho aniž by bylo cokoliv poznat a to má červenou Flamme.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od minno77 » pát úno 08, 2019 21:17

V mojom pripade lakyrnik asi nebol v praci tak to nalakoval rovno prijimaci technik, skusim prilepit foto zajtra
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od kekshoOo » sob úno 09, 2019 08:26

minno77 píše:
pát úno 08, 2019 13:12
mne akurat lakovali zadny naraznik, jeden postarsi pan nevedel parkovat chudak tak sa pohybuje ako ping-pongova lopticka po parkovisku.. len skrabanec do plastu ale islo to cez jeho PZP.. a asi takto..na konci naraznika cize uz ako sa pripaja k plechom su stekance dokonca v rohu visi kvapka :) samozrejme ze nedali aj nejake tie sroby pri spatnej montazi..cize neviem ci mi niekde neodleti ten naraznik..hlavne ze na fakture su nove uchyty za 58e....a tak..co by clovek chcel za autorizovany servis vyse 500e fakturu za 1 diel :)
a ano nereklamoval som to lebo by to dopadlo asi takto:
kktovia by to znovu lakovali a bolo by tam 8 kilov farby na tom narazniku a aj tak by bol vysledok neisty..znovu by som bol 4 dni bez auta a znovu by tam bolo o par srobov menej ak pri kazdej montazi zabudnu nieco prisrobovat.. a aj tak.. nemam doveru davat to znovu opravovat do servisu kde to zvorali.. to len pre info..takze serem na to..vysvetlenie prijimaceho technika ktory mi odovzdaval auto bolo ze to sa neda lepsie lebo to nieje novy diel atd.. som sa trochu zarehotal...
presne som vedel ako to dopadne, ze to ten servis odserie ako vsetko kazdy odserie od holicky po mechanika..stratil som doveru v ludi v ich odbornost, narazam stale len na lajdakov a neschopnych.. nikto nevie nic spravit na 1 krat a dobre..stale aby clovek musel nad niekym stat ked nieco mu robia trebars na aute atd...
nekutocne ma sere, ze moje nove auticko za 15tisic uz nikdy nebude ako predtyme koli tomu kktovi co nevie parkovat....ale ja sa raz pomstim a kupim si staru haraburdu za 150e a potom mate vsetci po<>.. :)

cize ak mas nepatrny jemny rozdiel v odtieni, neries a uzivaj si auto..ono sa to zrovna slnkom a umyvanim ..
Cital som velmi vela negativnych skusenosti, tak som taky v rozpakoch, ze asi to len prehanam a mozem byt rad s tym co mam, skusim spravit nejaku fotku a ked tak to sem prilozit ...
Po spravnosti ked sa ide nejaky diel prelakovat, mali by ( podotykam MALI by :D ) ten povodne nater zbrusit az na plast, aspon tak mi to vysvetloval znamy zo servisu ked mi lakovali naraznik na starej fieste ktory bol prasknuty ale podarilo sa im ho dat dokopy.
Je to presne ako vravis, neda sa spolahnut na nic, clovek si zaplati za svoje zarobene ( niekedy aj tazko ) peniaze nieco a ocakava ze to bude v poriadku, ale casto krat nieje. Je to bohuzial VZDY len o ludoch, staci ze niekto ci uz na vyrobnej linke, alebo v servise, neodvedie svoju robotu tak ako ma, cize na 100%, staci drobnost a uz je cely vysledok v tahu ...
P.S. - tiez sa s nimi uz natahovat nechcem, skor sa priklanam k alternative nechat to prelakovat niekde uplne inde, ak by som to nahodou chcel este riesit no
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od kekshoOo » sob úno 09, 2019 08:27

kadliiik píše:
pát úno 08, 2019 20:59
Já mám Kadjara odřeného od nějakého zmrda co ujel, tak nenadělám nic. Leda lílat po policajtech, nechat si to zaplatit z havarijky na vandalismus a potom platit vyšší pojistné... a tak jezdím se škráblým narazníkem. Pro zajímavost, za 7 měsíců co mám Kadjara, žiju 5 měsíců v Německu. Za tu dobu mám ďolíček ve dveřích od nějakého hovada co muselo otevřít svoje dveře jak dement a tady ten škrábanec v nárazníku, obojí získáno samozřejmě v Česku. Předtím Scénic dvakrát odřený na parkovišti, ale lísteček s kontaktem byl za sklem jen jednou.
Takže se ale hafo divím té nechopnosti servisu, protože musí mít s lakováním bohatou zkušenost. V rodině máme Renaulty už dlouho a odřeniny se bohužel nevyhýbají, především ty nezaviněné vlastním umem. Každopádně nikdy se nestalo, že by lakování pokazili. Vždy naprosto skvěle odvedená práce ... Renault Opportunity Brno. Poslední dobou má největší smůlu bratr, který má za 2 roky 3× ťuklý nárazník. Vždy ale opraveno bez toho aniž by bylo cokoliv poznat a to má červenou Flamme.
holt, ludia su svine egoisticke ... :(
Prekvapuje ma ze cervena flamme a vsetko bolo ok, je to vcelku komplikovany odtien ... to aby som teda zasiel s autom na vylet do Brna :)
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od kadliiik » sob úno 09, 2019 09:09

Proto jej dávám jako příklad, že to jde udělat dobře i u těch komplikovaných. Jinak nám lakovali i modrou metalízu na Scenic III a stříbrnou na Scenic II. Ten Scenic II r.v. 2004 byl navíc u nich v karosárně v roce 2006 po "ťukanečku" do B sloupku šalinou, mám pocit, že faktura tehdy byla v ceně nového Megana, ale auto nám slouží v rodině dodnes.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

HardcorePilot
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 02, 2021 22:20

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od HardcorePilot » pát srp 05, 2022 22:13

Zdravim vas chlapi, mam otazku k lakovaniu obecne. Striekal som si diely na starsom aute, ide o tom, ze mi v polovici prace dosla farba (viem, hanba mi, na toto som si mal dat pozor), bude potrebne nastriekat este asi 2 vrstvy metalizy a samozrejme vrchny lak. Bohuzial farbu budem moct kupit az v pondelok (o 2 dni), co teraz s tym, budem moct potom v pondelok normalne pokracovat v striekani tam, kde som skoncil alebo co je nutne teraz robit? Prosim vas o rady.

mate
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 19, 2013 15:40

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od mate » sob srp 06, 2022 06:05

Pokračuj,kde si skončil,potom tie 2 vrstvy,bude to ok.Len daj pozor,aby sa to medzitým nezaprášilo.

HardcorePilot
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 02, 2021 22:20

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od HardcorePilot » ned srp 07, 2022 01:34

Dakujem za odpoved, som rad ze nie je niekolko hodinova praca uplne v riti. Pred striekanim dalsich vrstiev to pretriem tou antistatickou utierkou, tym by som sa mal zbavit pripadneho prachu.

Inak este kontrolni otazka, do istoty sa opytam lebo uz som neisty vo vsetkom, metaliza by mala chytit aj na holy obruseny plech, nie je uplne nevyhnutne mat pod nou nastriekany plnic, je to tak?

mate
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 19, 2013 15:40

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od mate » ned srp 07, 2022 09:01

Presný technolog. postup neviem,ale osobne by som ju na holý plech nedával.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: lakovanie dielov, skusenosti

Příspěvek od Renaulťák » pon srp 08, 2022 14:11

Chytnout asi chytne, co to bude delat do budoucna je otazne, protoze neobsahuje nic antikorozniho.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů