Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

xmaster
Starting member

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od xmaster » čtv kvě 09, 2019 09:18

Včera mi vyskočila stejná závada při provozu na LPG. Předtím dva dny začalo auto cukat na plyn, a sem tam chyba vstřikování. Jedu na tempomat, nejprve chyba vstřikování, po chvilce i zkontrolovat ESC. Zůstala pak trvale svítit ikona smyku. Bylo to na dálnici, auto nejelo víc jak 80 a nešlo přepnout na benzín. Musel jsem zastavit, vypnout motor a po startu nechat jen benzín. Pak bez problémů. Dnes servis LPG, prý opotřebované svíčky (najeto 36 tisíc, originál z výroby), tak vyměňují za nové. Za chvíli uvidím.

V tvém případě jednoznačně doporučuji jiný servis. Vůbec o tom nepřemýšlet a jet jinam. Já mám pouze dva, na které se dá spolehnout.
Btw, autorizovaný servis na Moravě byl dokonce schopný namontovat kabinový filtr do Laguny obráceně.
Kadjar 1.2 TCE EDC
Megane IV 1.6 SCE LPG

niky79
Senior member

Příspěvek od niky79 » čtv kvě 09, 2019 09:41

Které doporucuje? :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

xmaster
Starting member

Příspěvek od xmaster » čtv kvě 09, 2019 11:16

Servis nebo svíčky?
Servis: Praha Zličín nebo Brandýs nad Labem.
Kadjar 1.2 TCE EDC
Megane IV 1.6 SCE LPG

zacpda
Starting member

Příspěvek od zacpda » čtv kvě 09, 2019 16:22

Čus, takže před měsícem nám přehráli software s tím, že je to rada z Prahy ze servisu, že už ses tím setkali a tohle jim pomohlo. Takže přehráli software a řekli ať naberem palivo to, co berem normálně a přijedem za měsíc znovu že juknout na klapku... jel sem tedy na Eurooil nabral 98+ a jezdili sme měsíc a po měsíci nám teda udělali kontrolu klapky a opravdu klapka čistá auto zatím jede!! Řekli nám ať opět za měsíc dojedem, že zkontrolují klapku! Teď tankujem to samé ale řekl sem že dám aditiva at tedy vím jestli to dělají ty aditiva jak nám řekli předtím!! Je pravda, že vada se projevila vždy až tak po 2 měsících od čištění klapky .. tak uvidíme! Zatím tedy OK! Ten software nám přehrávali z úplně nového auta!

zacpda
Starting member

Příspěvek od zacpda » sob kvě 11, 2019 10:40

xmaster píše:
čtv kvě 09, 2019 09:18
Včera mi vyskočila stejná závada při provozu na LPG. Předtím dva dny začalo auto cukat na plyn, a sem tam chyba vstřikování. Jedu na tempomat, nejprve chyba vstřikování, po chvilce i zkontrolovat ESC. Zůstala pak trvale svítit ikona smyku. Bylo to na dálnici, auto nejelo víc jak 80 a nešlo přepnout na benzín. Musel jsem zastavit, vypnout motor a po startu nechat jen benzín. Pak bez problémů. Dnes servis LPG, prý opotřebované svíčky (najeto 36 tisíc, originál z výroby), tak vyměňují za nové. Za chvíli uvidím.

V tvém případě jednoznačně doporučuji jiný servis. Vůbec o tom nepřemýšlet a jet jinam. Já mám pouze dva, na které se dá spolehnout.
Btw, autorizovaný servis na Moravě byl dokonce schopný namontovat kabinový filtr do Laguny obráceně.
No poprvé když jsme tuto vadu řešili tak jejich odpověď byla ihned (po telefonu když sem tam volal) že jsou to svíčky... takže pokud to bude jen těma svíčkama tak to buďte rád ... to prej tak dělá.

zacpda
Starting member

Příspěvek od zacpda » pon zář 02, 2019 22:47

Zdarec lidi, takže je to 4 měsíce od přehrátí softwaru a opravdu je klid!! Auto jede jak má, nedělá žádné problémy ... chová se standartně! Žádné problémy nezjištěny!! i 2-letá kontrola vozidla dopadla na jedničku, takže zatím spokojenost!!

maydayanthem
Advanced member

Příspěvek od maydayanthem » úte zář 03, 2019 13:24

tak to rad pocujem :-) ... aj ked ty mas atmosferu...
tiez som objednany na prehratie rj vstrekovania, mne auto trosku pocukava na 2, 3, 4 ked som medzi 1800-2200 otackami, je jedno ci studeny alebo zahriaty motor... vycistenie skrtiacej klapky pomohlo tak na 5% (a ze teda bola inak pekne zas...ta)... jedina moznost teda ostava uz len prehratie sw, udajne novy update z 4/2019 riesi prave toto poskakovanie na 1,2 130 k... ty si to riesil v maji, takze by na tom mohlo byt cosi pravdy ;-)
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

zacpda
Starting member

Příspěvek od zacpda » pon zář 16, 2019 07:31

JJ .. jestli si četl všecko tak je to tak. Dělali od čištění klapky (myslím tak 3x), výmeny ŘJ, zkoušet jiný benzín (jen premiový) bez aditiv pak s aditivama ... furt to nepomáhalo!! Joo pak ještě 3x přehrátí softwaru a nikdy se to nezdařilo!! (to mi bylo divné) ... Nakonec přehrátí SW uplně z nového auta a najednou BINGO .. a auto dělá co má!! Ale příště musím koupit živější auto (pro mě to nejede)!! Škoda, že ta atmosfera nemá na 1,6 aspon 110kw a vyšší krouťák :) ..... jinak tobě přeju at ti to výjde a máš taky klid!! Bo já si koupil první fungl novy za 400K ( a před slevama to bylo 450K) a byl sem fakt špatnej z toho, že to tak blbne!! Takže přeju hodně štěstí a hlavně hodně KM bez nehod!! ;)

iceek
Starting member

Příspěvek od iceek » úte zář 24, 2019 08:34

Kdysi jsem absolvoval podobnou zkusenost. Na zaver mi bylo vysvetleno, ze cely problem s opakovanym prehravanim RJ vstrikovani, ktery nezabiral, byl v tom, ze se tento ukon musi delat na studenem aute. Behem tohoto ukonu dochazi ke zjistovani kalibracnich konstat lambda sond, se kterymi pak SW RJ pracuje. Zjistene konstanty jsou jine pokud je auto studene a jine pokud je auto zahrate. Pokud tedy dojde k prehrani na aute, ktere neni vyhladnute, ulozi se behem prehrani blbe konstanty a v dusledku toho vyskakuji sem tam tydle hlasky.

Evidentne to bud ne vsichni mechanici vedi, nebo to ne vsichni peclive dodrzuji.

zdeno255
Experienced member

Příspěvek od zdeno255 » úte zář 24, 2019 09:03

:D je to blbosť ale nevadí. Pri programovaní ti aj vypíše že teplota musí byť menej ako 70°. Nemusí byť studený motor. Akurát mechanik nikdy nevie aká zmena je v tom software a či to pomôže. Jedine techline im vie poradiť že treba skúsiť reprog, pretože oni ani nemajú na výber aký soft tam nahrať. Vždy nahráva najnovší čo je k dispozícii.
Diagnostika vozidiel RENAULT DACIA Clip
RENAULT Mégane III, 05/11, 1.9DCi 96kw
RENAULT Mégane III, rv.11/09, 1,6 81kw TL4 (manželkin)
Honda CBR 600F4i 110 PS

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“