Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

xmaster
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 11, 2010 21:08

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od xmaster » čtv kvě 09, 2019 09:18

Včera mi vyskočila stejná závada při provozu na LPG. Předtím dva dny začalo auto cukat na plyn, a sem tam chyba vstřikování. Jedu na tempomat, nejprve chyba vstřikování, po chvilce i zkontrolovat ESC. Zůstala pak trvale svítit ikona smyku. Bylo to na dálnici, auto nejelo víc jak 80 a nešlo přepnout na benzín. Musel jsem zastavit, vypnout motor a po startu nechat jen benzín. Pak bez problémů. Dnes servis LPG, prý opotřebované svíčky (najeto 36 tisíc, originál z výroby), tak vyměňují za nové. Za chvíli uvidím.

V tvém případě jednoznačně doporučuji jiný servis. Vůbec o tom nepřemýšlet a jet jinam. Já mám pouze dva, na které se dá spolehnout.
Btw, autorizovaný servis na Moravě byl dokonce schopný namontovat kabinový filtr do Laguny obráceně.
Kadjar 1.2 TCE EDC
Megane IV 1.6 SCE LPG

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od niky79 » čtv kvě 09, 2019 09:41

Které doporucuje? :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

xmaster
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 11, 2010 21:08

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od xmaster » čtv kvě 09, 2019 11:16

Servis nebo svíčky?
Servis: Praha Zličín nebo Brandýs nad Labem.
Kadjar 1.2 TCE EDC
Megane IV 1.6 SCE LPG

Uživatelský avatar
zacpda
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 06, 2019 12:07

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od zacpda » čtv kvě 09, 2019 16:22

Čus, takže před měsícem nám přehráli software s tím, že je to rada z Prahy ze servisu, že už ses tím setkali a tohle jim pomohlo. Takže přehráli software a řekli ať naberem palivo to, co berem normálně a přijedem za měsíc znovu že juknout na klapku... jel sem tedy na Eurooil nabral 98+ a jezdili sme měsíc a po měsíci nám teda udělali kontrolu klapky a opravdu klapka čistá auto zatím jede!! Řekli nám ať opět za měsíc dojedem, že zkontrolují klapku! Teď tankujem to samé ale řekl sem že dám aditiva at tedy vím jestli to dělají ty aditiva jak nám řekli předtím!! Je pravda, že vada se projevila vždy až tak po 2 měsících od čištění klapky .. tak uvidíme! Zatím tedy OK! Ten software nám přehrávali z úplně nového auta!

Uživatelský avatar
zacpda
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 06, 2019 12:07

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od zacpda » sob kvě 11, 2019 10:40

xmaster píše:
čtv kvě 09, 2019 09:18
Včera mi vyskočila stejná závada při provozu na LPG. Předtím dva dny začalo auto cukat na plyn, a sem tam chyba vstřikování. Jedu na tempomat, nejprve chyba vstřikování, po chvilce i zkontrolovat ESC. Zůstala pak trvale svítit ikona smyku. Bylo to na dálnici, auto nejelo víc jak 80 a nešlo přepnout na benzín. Musel jsem zastavit, vypnout motor a po startu nechat jen benzín. Pak bez problémů. Dnes servis LPG, prý opotřebované svíčky (najeto 36 tisíc, originál z výroby), tak vyměňují za nové. Za chvíli uvidím.

V tvém případě jednoznačně doporučuji jiný servis. Vůbec o tom nepřemýšlet a jet jinam. Já mám pouze dva, na které se dá spolehnout.
Btw, autorizovaný servis na Moravě byl dokonce schopný namontovat kabinový filtr do Laguny obráceně.
No poprvé když jsme tuto vadu řešili tak jejich odpověď byla ihned (po telefonu když sem tam volal) že jsou to svíčky... takže pokud to bude jen těma svíčkama tak to buďte rád ... to prej tak dělá.

Uživatelský avatar
zacpda
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 06, 2019 12:07

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od zacpda » pon zář 02, 2019 22:47

Zdarec lidi, takže je to 4 měsíce od přehrátí softwaru a opravdu je klid!! Auto jede jak má, nedělá žádné problémy ... chová se standartně! Žádné problémy nezjištěny!! i 2-letá kontrola vozidla dopadla na jedničku, takže zatím spokojenost!!

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od maydayanthem » úte zář 03, 2019 13:24

tak to rad pocujem :-) ... aj ked ty mas atmosferu...
tiez som objednany na prehratie rj vstrekovania, mne auto trosku pocukava na 2, 3, 4 ked som medzi 1800-2200 otackami, je jedno ci studeny alebo zahriaty motor... vycistenie skrtiacej klapky pomohlo tak na 5% (a ze teda bola inak pekne zas...ta)... jedina moznost teda ostava uz len prehratie sw, udajne novy update z 4/2019 riesi prave toto poskakovanie na 1,2 130 k... ty si to riesil v maji, takze by na tom mohlo byt cosi pravdy ;-)
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
zacpda
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 06, 2019 12:07

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od zacpda » pon zář 16, 2019 07:31

JJ .. jestli si četl všecko tak je to tak. Dělali od čištění klapky (myslím tak 3x), výmeny ŘJ, zkoušet jiný benzín (jen premiový) bez aditiv pak s aditivama ... furt to nepomáhalo!! Joo pak ještě 3x přehrátí softwaru a nikdy se to nezdařilo!! (to mi bylo divné) ... Nakonec přehrátí SW uplně z nového auta a najednou BINGO .. a auto dělá co má!! Ale příště musím koupit živější auto (pro mě to nejede)!! Škoda, že ta atmosfera nemá na 1,6 aspon 110kw a vyšší krouťák :) ..... jinak tobě přeju at ti to výjde a máš taky klid!! Bo já si koupil první fungl novy za 400K ( a před slevama to bylo 450K) a byl sem fakt špatnej z toho, že to tak blbne!! Takže přeju hodně štěstí a hlavně hodně KM bez nehod!! ;)

iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od iceek » úte zář 24, 2019 08:34

Kdysi jsem absolvoval podobnou zkusenost. Na zaver mi bylo vysvetleno, ze cely problem s opakovanym prehravanim RJ vstrikovani, ktery nezabiral, byl v tom, ze se tento ukon musi delat na studenem aute. Behem tohoto ukonu dochazi ke zjistovani kalibracnich konstat lambda sond, se kterymi pak SW RJ pracuje. Zjistene konstanty jsou jine pokud je auto studene a jine pokud je auto zahrate. Pokud tedy dojde k prehrani na aute, ktere neni vyhladnute, ulozi se behem prehrani blbe konstanty a v dusledku toho vyskakuji sem tam tydle hlasky.

Evidentne to bud ne vsichni mechanici vedi, nebo to ne vsichni peclive dodrzuji.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1138
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od zdeno255 » úte zář 24, 2019 09:03

:D je to blbosť ale nevadí. Pri programovaní ti aj vypíše že teplota musí byť menej ako 70°. Nemusí byť studený motor. Akurát mechanik nikdy nevie aká zmena je v tom software a či to pomôže. Jedine techline im vie poradiť že treba skúsiť reprog, pretože oni ani nemajú na výber aký soft tam nahrať. Vždy nahráva najnovší čo je k dispozícii.

MARIANV82107
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 16, 2016 09:48

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od MARIANV82107 » sob úno 27, 2021 22:27

Ahoj ludia, nechcem byt zly, vyriesili ste to padanie do nudzoveho rezimu a rozsvecovanie sa kontrolky chceck esc?
Ja som nasiel riesenie u chalanov z polska ktory mi kedysi montovali plyn co clia, a maju takuto vec :
http://lpg.auto.pl/index.php?s=info&id=247

Chalani su fakt spica co sa tyka montaze a vidim ze asi maju riesenie v podobe nejakeho emulatora vstrekov pre megany a ine auta ktore pouzivaju origo Landi Renzo Lpg.

Nevie nahodou niekto z vas po Polsky, ze by mi helfol so zavolanim do tejto firmy a s opytanim sa, co konkretne tato krabicka robi - resp. Ci to len nevypina kontrolku esp check - a ci to naozaj nejako upravuje vstrekovanie.
Diky za kazdy ohlas

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od renault841 » čtv bře 04, 2021 16:27

Tahle "krabička" bude v podstatě úplně k ničemu. Slouží to pouze k tomu, že u některých aut trvale při zástavbě LPG svítí MIL kontrolka, tento emulátor by to měl řešit. ŘJ jednotky, které jsou tam uvedené jsou pro Megane I. Jinak to, že se rozsvicuje kontrolka MIL může mít tisíce důvodů, ale určitě není žádným řešením, zastavit její rozsvicování. Vždy je nutné řešit příčinu, ne důsledek. -> Tady jde očividně pouze o vadu softwaru, takže stačí reprog. A zázračná krabička tomu opravdu nepomůže, maximálně tak ztráta záruky, nebo to v horším případě něco odrovná.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Pava_1
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: pát dub 08, 2016 19:25

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od Pava_1 » čtv dub 01, 2021 18:15

Zdravím,
moje dnešní zkušenost, ale s jiným motorem (mám INTENS TCe EDC 140, rok výroby 2020, najeto 14 000km):

Dnes odpoledne (teplota vzduchu přes 20°C), auto zahřáté tak na půl (dvě hodiny stálo po poslední jízdě). Už start se mi zdál trochu delší, ale ok. Asi po 30 ujetých metrech trochu škubání a rozsvítily se oranžové kontrolky servis (klíč), aktivní nouzové brzdění (ikona dvou aut s jakoby hvězdičkou značící náraz - mám tuto funkci ve výbavě) a ESC (ikona auta a smyku). Trvale se zobrazila bíle hláška Aktivní brzdění odpojeno a několikrát se zobrazila na čas barevně hláška Zkontrolovat ESC a Zkontrolovat vstřikování.

Ujel jsem takto cca 10 km po Praze.
Na začátku se na křižovatkách snižovaly / kolísaly otáčky až někam k 500tis. ot/m. Ale motor nechcípl. Ke konci se toto už nestávalo.
Výkon / rychlost byl celou dobu značně omezen. Do kopce max 30 km/h, po rovině tak 60 km/h, z kopce to jelo. Mám automat, ručně jsem přeřazovat nezkoušel.

StartStop jsem měl deaktivovaný, motor jsem za celou dobu nevypnul.

Po dojezdu do cíle jsem zkusil hned ještě jednou nastartovat, motor chytl normálně, ale kontrolky svítily dál. Asi po 15 minutách další start a od té doby už vše v pohodě, žádné hlášky ani kontrolky a plný výkon.

Co se prosím mohlo stát? Mám se bát? Pokud by se to ještě zopakovalo, hned jedu do servisu, ale teď nevím.
Ještě dodám, že ráno jsem byl na přezutí pneu, poté jsem ujel 20 km, to bylo vše ok. V pneuservisu si nafakturovali i načtení TPMS, i když víme, že to nutné není, ale to bych nekomentoval. Nemohli něco zkonit při přezutí? Ale předpokládám, že to byla náhoda a nesouvisí to s tím.
Auto doposud bez problémů.
Díky moc, pokud Vás něco napadne.
Pavel

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od kotasekh » čtv dub 01, 2021 18:20

Bez diagnostiky nas nenapadne nic. Jsou to obecne hlasky. Budou ale ulozeny v pameti, takze bych jel do servisu.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

alukoleso
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 31, 2018 18:49

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od alukoleso » čtv dub 01, 2021 22:39

Zdravím,tak moje zkušenost.Motor 1.6sce asi před rokem jsem měl jít na operaci kyčle,auto mělo asi 2měsîce stát,tak jsem natankoval plnou nádrž verve100 jinak jsem bral 95 a po ujetí asi 300km stejné hlášky,zkontrolovat ESC,zkontrolovat vstřikování,auto do nouzáku.Po zastavení a nastartování,vše ok.Ujel jsem asi km a znova,ale chyby už nešlo smazat a auto nechtělo jet.Odpojil jsem baterku jenom- autem jsem dojel do garáže.Tam mě upoutalo pískání, praskání z motorového prostoru.Přestalo to asi po 25minutách.Další den opět stejná hláška.Nechal jsem se odtáhnout do servisu.Chci upozornit nechat se odtáhnout pojišťovnou a ne Renaultem, protože pokuď v Renaultu nezjistí závadu,odtah si zaplatíš sám.Auto týden v servisu diagnostika nic nezjistila.S autem se zkušebně jezdilo(70km).Co bylo akorát zjištěno nízký startovací proud.Baterka dobitá a to bylo vše.Ještě jsem v okolí Liberce jsem najezdil 90km protože jsem byl přesvědčen, že se závada znova objeví,ale nic.Druhý den jsem jel do M.Boleslavi a v pohodě.Další cesta(sobota) asi po 7km opět stejná závada.Po vypnutí a nastartování auto ok,po ujetí asi 3km opět to samé akorát jsem opět musel odpojit baterku abych vymazal chyby a nějak se dostal domů.V pondělí po dohodě se servisem,že se nějak musím k ním dostat a hlavně nemazat chyby, hlášení jinak že to diagnostika neodhalí.Po 10km opět stejná závada,po 5km opět,ale auto jelo ,až asi 500m před servisem do nouzáku.Autem jsem to doskákal.Diagnostika ukázala škrtící klapku.Po výměně jsem opět začal tankovat 95 a rok je klid.Nevím jestli to bylo tím, že jsem natankoval vervu100 a klapka si pak přestala rozumět s plyn.pedálem,ř.j.Nebo to byla náhoda, že jsem zrovna vzal tento benzín.V servisu mě řekli, že tomu nevěří.Někdo to tu už taky řešil,že měl podobný problém po natankování víceoktanového benzínu.
meganeIV grandtour limited 1,6Sce,8/2018 červená flamme,meganeII sedan 1,4,16V sportway 2009 černá metla,,thalie 1,4 2002 modrá.

Pava_1
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: pát dub 08, 2016 19:25

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od Pava_1 » pát dub 02, 2021 10:41

Taky pěkná zkušenost, díky :-( K benzínu dodám, že od koupě tankuji vždy základní Natural 95 u OMV. Po Velikonocích se poptám v servisu, jsem zvědavý, jestli v paměti něco bude, když auto už nic nezobrazuje. Naštěstí kvůli aktuálním vládním nařízením jezdím jen po Praze, do servisu snad v případě nouze doskáču.
Odpojení baterie - dobré vědět. Mohu se zeptat, jestli se musí odpojit oba póly a na jak cca dlouho?
Děkuji za případné další postřehy.

fešák
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 29, 2017 20:44

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od fešák » pát dub 02, 2021 15:34

Já po cca 8 000km tankování Natural 95 přešel na Vervu100 a na fungování motoru jem žádné změny k horšímu ani k lepšímu nepozoroval (mám ale 1.3 TCe).Snad jen, že trochu klesla spotřeba (z 6.1l na 5.9 l/100km) ale to může být více zajetým motorem.

alukoleso
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: stř led 31, 2018 18:49

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od alukoleso » pát dub 02, 2021 16:33

Stačí odpojit mínus a tím se vymaže chyba.Poradil mě to mechanik, který dělá v Renaultu,kterému jsem volal když se objevila závada.S tím benzínem si taky myslím, že i pro motor 1,6sce je lepší než 95.V servisu mě pak řekli ať klidně vervu100 tankuji,ale nenašel jsem odvahu po mé zkušenosti.Jinak tiše závidím váš motor 1.33.Měl jsem asi počkat,ale zase když vidím ceny dnešních Meganů,tak mě je líto dávat tolik peněz za auto.Někdy si vyčítán,že jsem se zbavil dvojkového Megana.Jeden z posledních vyrobených v r.2009.Auto absolutně bez závad.Když jsem ho prodával mělo originální baterií a to byla nějaká Turecká.Tohle auto už v záruce výměna klapky,tyčky,držáky spojkové trubky, slícování kapoty, vrzající sedačka,rádio,ale vše bez problémů opraveno na záruku,teda až na rádio.Prý vlastnost rádia, když problikne display.Jinak auto mám rád dostává nejlepší servis,leštěnky,vosk,umytí jen v ruční myčce.Pořád jak nové.Přeji hezký den.
meganeIV grandtour limited 1,6Sce,8/2018 červená flamme,meganeII sedan 1,4,16V sportway 2009 černá metla,,thalie 1,4 2002 modrá.

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od renault841 » pát dub 02, 2021 23:27

Toto určitě nezpůsobuje Verva, ani jakýkoliv jiný benzín s vyšším oktanovým číslem. Takže z tohoto bych určitě strach neměl.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Pava_1
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: pát dub 08, 2016 19:25

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od Pava_1 » pát dub 30, 2021 09:25

Ahoj, tak jen dodám, že uběhl měsíc a závada (popis o 7 příspěvků výše) se znovu nezopakovala. Tak nevím. Včera jsem byl na roční prohlídce. Popsal jsem jim problém. Při vrácení auta mi dali z diagnostiky papír "Electronická zpráva o řídících jednotkách", kde žádná chyba není. Dále měl ještě přijímací technik nějaký jiný papír, kde byla nějaká chyba týkající se snad neuložené rychlosti v pamětí (to asi souvisí s tempomatem, nebyl mi to moc schopný vysvětlit).
Pokud se to zopakuje, zkusím doskákat do servisu hned. Uvidíme, kdyžtak dám vědět.

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 601
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od Pipoo » ned kvě 02, 2021 14:07

Ja som stale tankoval na Slovnaft tu EVO 95 sem tam EVO 100 Plus potom zacalo to obdobie E10 benzinu stale som tankoval tu EVO 95 a zacal som davat aj VIFKO vsetko OK ale presiel som na Shell kde som zacal tiez davat tu klasicku E10 95 + stale VIFKO a aktualne davam uz asi 2 mesiace ten Vpower 100 oktan a zatial bez problemov spotreba na mojej strase priemer 7,4l na R17.
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

dipp
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 18, 2012 12:40

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od dipp » stř říj 27, 2021 14:26

Tak už mám na mém MG4 GT taky hlášku s vstřikováním, ale ja to mám ještě obohaceno o nefunkční r-LINK2 začalo to,že přestalo jit tl. RS přepínat jízdní režim pak prestalo tl. Fungovat úplně po restartu radia už tlačítko multisense nenabizelo vubec jizdni rezim i mi zmizel z nabidky a tlacitko rs prepinalo jen eco rezim a tl. Multisense mi zapinal navigaci a po resetu nastaveni mi už nenaběhl obraz na radiu a nefunguje ani čtení značek a asi ani jiné funkce. Takže jsem objednaný na příští čtvrtek do Ústí nad Labem k Loudovi a uvidí se.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů