Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

xmaster
Starting member

Re: Zkontrolovat ESC, zkontrolovat vztřikování

Příspěvek od xmaster » čtv kvě 09, 2019 09:18

Včera mi vyskočila stejná závada při provozu na LPG. Předtím dva dny začalo auto cukat na plyn, a sem tam chyba vstřikování. Jedu na tempomat, nejprve chyba vstřikování, po chvilce i zkontrolovat ESC. Zůstala pak trvale svítit ikona smyku. Bylo to na dálnici, auto nejelo víc jak 80 a nešlo přepnout na benzín. Musel jsem zastavit, vypnout motor a po startu nechat jen benzín. Pak bez problémů. Dnes servis LPG, prý opotřebované svíčky (najeto 36 tisíc, originál z výroby), tak vyměňují za nové. Za chvíli uvidím.

V tvém případě jednoznačně doporučuji jiný servis. Vůbec o tom nepřemýšlet a jet jinam. Já mám pouze dva, na které se dá spolehnout.
Btw, autorizovaný servis na Moravě byl dokonce schopný namontovat kabinový filtr do Laguny obráceně.
Kadjar 1.2 TCE EDC
Megane IV 1.6 SCE LPG

niky79
Senior member

Příspěvek od niky79 » čtv kvě 09, 2019 09:41

Které doporucuje? :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

xmaster
Starting member

Příspěvek od xmaster » čtv kvě 09, 2019 11:16

Servis nebo svíčky?
Servis: Praha Zličín nebo Brandýs nad Labem.
Kadjar 1.2 TCE EDC
Megane IV 1.6 SCE LPG

zacpda
Starting member

Příspěvek od zacpda » čtv kvě 09, 2019 16:22

Čus, takže před měsícem nám přehráli software s tím, že je to rada z Prahy ze servisu, že už ses tím setkali a tohle jim pomohlo. Takže přehráli software a řekli ať naberem palivo to, co berem normálně a přijedem za měsíc znovu že juknout na klapku... jel sem tedy na Eurooil nabral 98+ a jezdili sme měsíc a po měsíci nám teda udělali kontrolu klapky a opravdu klapka čistá auto zatím jede!! Řekli nám ať opět za měsíc dojedem, že zkontrolují klapku! Teď tankujem to samé ale řekl sem že dám aditiva at tedy vím jestli to dělají ty aditiva jak nám řekli předtím!! Je pravda, že vada se projevila vždy až tak po 2 měsících od čištění klapky .. tak uvidíme! Zatím tedy OK! Ten software nám přehrávali z úplně nového auta!

zacpda
Starting member

Příspěvek od zacpda » sob kvě 11, 2019 10:40

xmaster píše:
čtv kvě 09, 2019 09:18
Včera mi vyskočila stejná závada při provozu na LPG. Předtím dva dny začalo auto cukat na plyn, a sem tam chyba vstřikování. Jedu na tempomat, nejprve chyba vstřikování, po chvilce i zkontrolovat ESC. Zůstala pak trvale svítit ikona smyku. Bylo to na dálnici, auto nejelo víc jak 80 a nešlo přepnout na benzín. Musel jsem zastavit, vypnout motor a po startu nechat jen benzín. Pak bez problémů. Dnes servis LPG, prý opotřebované svíčky (najeto 36 tisíc, originál z výroby), tak vyměňují za nové. Za chvíli uvidím.

V tvém případě jednoznačně doporučuji jiný servis. Vůbec o tom nepřemýšlet a jet jinam. Já mám pouze dva, na které se dá spolehnout.
Btw, autorizovaný servis na Moravě byl dokonce schopný namontovat kabinový filtr do Laguny obráceně.
No poprvé když jsme tuto vadu řešili tak jejich odpověď byla ihned (po telefonu když sem tam volal) že jsou to svíčky... takže pokud to bude jen těma svíčkama tak to buďte rád ... to prej tak dělá.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“