Strešný nosič a box

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Sheky14
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: ned srp 13, 2017 10:10

Strešný nosič a box

Příspěvek od Sheky14 » stř říj 24, 2018 21:01

Ahojte, viete mi povedať aký rozmer strešného nosiča potrebujem? Asi všetci máme rovnaké tak len pre info. A co sa týka strešného boxu nejaké informácie a recenzie. Ďakujem
Renault Megane Grandtour IV, 1,2 Tce 130k Intens. Modrá COSMOS

mtc30
Starting member
Příspěvky: 99
Registrován: pon led 05, 2009 14:22

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od mtc30 » pát říj 26, 2018 07:36

Také řeším tento problém,dají se někde sehnat Hliníkové střešní tyče QuickFix + nosič na lyže.U Renaultu se mi nechce dávat přes 8000kč.Je nějaká náhrada.
Renault Megane Grandcoupé 1,6 SCE Zen 2017
Renault Megane II sedan 1.6 16V historie 2004
Renault Fluence 1.6 16V

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od stepan_1981 » pát říj 26, 2018 08:55

Ahoj, já jsem koupil příčníky Atera Signo RTD Alu, mám pocit, že rozměr je 122cm (renaultí origo příčníky se mi vyloženě nelíbily a přišly mi zbytečně hrozně vysoký) + box Hapro Traxer (potřeboval jsem široký box, abych tam dostal složený kočárek). Obojí doporučeno s tím, že kvalitou je to na úrovni Thule (Atera jsou němci, Hapro holanďané), ale za nižší cenu a nekrade se to, protože kradáci a zastavárny znají většinou právě jen Thule.

Příčníky mají dlouhý momentový imbus s velkou příjemnou rukojetí, při jízdě nejsou hlučné, mají T-drážku. Box je taky fajn, akorát je z měkčí skořepiny (ale zase proto je lehký a dá se v pohodě v jednom nosit). Otevírá se z obou stran, má vzpěry. Má super řešené rychloupínání k příčníkům z vnitřku boxu, je to raz dva. Uvnitř boxu jsou upínací pásky na uchycení věcí, aby v boxu nelítaly. Jediné co bych malinko vytknul boxu, že je zamykání dost citlivé na to, když box narvete víc než by se mělo - i když horní část přitáhnete dolů až k zámkům, zamknout to je velký problém, nechce se tomu, dokud něco zase nedáte z boxu pryč a není tam žádné pnutí. Když ale box nepřeplníte, zamykání je hladké.

Příčníky mě stály tuším něco pod 5.000 a box 10.000. Málo to úplně není, ale pokaždé, když jsem letos stěhoval s dětmi půlku domácnosti někam na cesty, jsem si blahořečil, už žádné odřené prsty od imbusu, kroucení se pod bagem abych ho přišrouboval na příčníky...a mám to nasazené/sundané asi tak 5x rychleji a bez nervů (nasadit příčníky a box je tak na 5 min)...určitě nelituju
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

marko451
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 08, 2018 11:38

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od marko451 » čtv lis 08, 2018 11:53

Zbytočne ti tu budeme vypisovať čo potrebuješ. Ja som tiež takto strácal čas a googlil akú dĺžku výšku boxu a tiež aké priečniky. Poviem ti len že si musíš rozmyslieť načo všetko chceš ten box využívať. Ja som chcel box hlavne v zime na lyže (v tom prípade si premeraj najdlhšie lyže a potom sa orientuj vnútornou dĺžkou boxu aby sa ti tam zmetilli) a ak chceš v tom nosiť batožinu, npr na letnú dovolenku rieš objem a nosnosť - ja mám až 75 kg, čo je asi najviac). Ja som šiel nakoniec do kamenného obchodu lebo som chcel aby mi priložili box rovno na strechu. Kúpil som tam nakoniec prečniky (ktoré mi aj namontovali) a tiiež box. Skúšal som si viacero verzií boxov. Boli veľmi ochotní a tiež sa aj vyznali (preto sa aj ja robím teraz múdry :D :D ) Možem priložiť aj link. Ja som bol v Prešove ale majú aj inde prevádzky. https://www.taznezariadenia.sk/sk/5-nosi%C4%8De-a-boxy

Sheky14
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: ned srp 13, 2017 10:10

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od Sheky14 » pát lis 09, 2018 08:29

A ak sa môžem spýtať koľko ta to všetko vyšlo? Ja som tiež z PO, tak by som tam zašiel 🙂
Renault Megane Grandtour IV, 1,2 Tce 130k Intens. Modrá COSMOS

marko451
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 08, 2018 11:38

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od marko451 » pon lis 12, 2018 11:47

Mňa to vyšlo okolo 680 €. Komplet box a priečniky. Ale ako som písal sú tam rôzne boxy s rôznymi cenami. Ak si náročnejši sú tam aj drahšie a tiež aj lacnejšie. Určite tam je z čoho vyberať. Skús sa opýtať na tú značku Northline ta je v super cene a vraj aj veĺmi dobra kvalita.
Daj vedieť či si pochodil dobre.

Bado01
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 20, 2019 16:43

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od Bado01 » ned čer 16, 2019 21:32

Mam na grand coupe original nosice a box northline evospace.
Box je perfektny. Aj pri 130tke je ticho.
Iba ked je silny vietor je ho pocut.
Ale to kazdy box.
Celkovo 480 €

mirec712
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 13, 2017 21:35

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od mirec712 » stř črc 22, 2020 23:17

Bado01 píše:
ned čer 16, 2019 21:32
Mam na grand coupe original nosice a box northline evospace.
Box je perfektny. Aj pri 130tke je ticho.
Iba ked je silny vietor je ho pocut.
Ale to kazdy box.
Celkovo 480 €
Bado01 prosim ťa ten box northline je použitelny aj na batožinu, napr. 3-4 cestovné tašky?
Alebo je skor určeny na lyže kedže je nizky.
Plánujem kupiť, zvažujem Hapro carver 6.5 alebo tento Northline evospace. Dik za odpoveď

JosefSenkerikxw
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 23, 2015 20:43

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od JosefSenkerikxw » sob zář 19, 2020 14:26

Ahoj, neřešil jste někdo ztracenou gumu z nosiče? Předchozí majitel ztratil jednu gumu, která se opírá o podélné tyče. I přesto, že je na gumovém bazmeku číslo dílu, tak renault tento díl nenabízí k prodeji. V prodejně střešních nosičů jsem narazil na blba, který nebyl schopný se na tu gumu ani podívat a rovnou mě odbyl s tím, že nic podobného jako je na renaultu žádný jiný výrobce nemá, i přesto renault si to nechává vyrábět od Thule.
Renault Megane II Grandtour 2006, 1.9dci 96kw
Renault Megane II Sedan 2005, 1.4 16v 72kw
Renault Megane IV Grandtour 2017, 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Strešný nosič a box

Příspěvek od berka79 » sob zář 19, 2020 15:17

Jestli to vyrábí Thule, což se klidně může stát, tak to máš možná jednoduchý.
Na stránkách https://www.thule.com/cs-cz/roof-rack/car-roof-racks si najeď na ten konkrétní nosič a když rozklikneš z čeho se skládá, tak vpravo dole máš modrý odkaz na náhradní díly.
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: rk69 a 6 hostů