1,6 SCe starty

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tabrex
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 19, 2016 15:31

1,6 SCe starty

Příspěvek od tabrex » pon srp 13, 2018 21:12

Ahoj lidi,

tak tu mám zase jeden trošku záhadný problém - mám 1,6 SCe a v současné vlně veder se mi stává, že pokud auto stojí dlouho na slunci při teplotách kolem 35 stupňů ve stínu, tak pak nechce chytnout, po otočení klíčkem točí 5 - 7 sekund než chytne. Když je motor zahřátý předchozí jízdou, tak chytne hned, v zimě taky starty bez problémů téměř okamžitě, stejně tak když jsou teploty o pár stupňů nižší. Zkoušel jsem i před zaparkováním vypnout klimu (mám automatickou) a zapnout jí až po nastartování, rozdíl víceméně žádný. Auto nemám ještě ani rok a mám najeto cca 28 tis. km Napadá vás někoho čím by to mohlo být, řešil jste to někdo? Auto sice pokaždé nakonec chytne, ale děsím se toho, kdy už ne.

Předem díky za reakce
Megane Grandtour 1,6 SCe 84kW, Zen + pack klimatizace a pack Design 16

Karol6
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 01, 2017 19:41

Re: 1,6 SCe starty

Příspěvek od Karol6 » úte bře 30, 2021 21:19

ahoj, mam 50000 rovnaky motor 1,6 sce a spravilo mi to asi zo 4 razy. vzdy som nechal nech crepadlo dotoci benzin, po prvom otoceni kluca a potom som startoval ale neskor som skusal startovat hned, prva druha pozicia kluca a zda sa mi ze chyta lepsie, skorsie.
MEGANE GrandtourZen SCe 115, r.v.: 2017

Radúz
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: ned čer 16, 2019 10:04

Re: 1,6 SCe starty

Příspěvek od Radúz » stř bře 31, 2021 09:43

s týmto som mal problém v cliu 3, 1,2 55 kw, tiež mi nenaštartovalo na prvý krát, keď bolo extrémne teplo. v takom teple sa skôr asi odparí a treba počkať, kým poriadne natiahne čerpadlo. Ale ak som tam dal 100 okt. benzín, tak to nerobilo.
V megane s tým problém nemám ani v zime ani v lete, ale mám bezklúčové štartovanie.
Renault Megane Grandtour 1.6 Sce 84kw 2017, Intens, Pack Navigácia

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů