Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Inty666
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 02, 2018 10:14

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Inty666 » pon dub 30, 2018 13:52

exBURN píše:
pon dub 30, 2018 13:21
Inty666 píše:
pon dub 30, 2018 12:04
Ola

Tak mám najeto 6k.. r.v. 10/2017. A jsem velice spokojený. Zmiňované závady jsou opraveny a ani to lícování není tak hrozné. Jedině co není opraveno je hučící nízkofrekvenčně převodovka na rovince při 70 km/hod ale žádná hrůza .. :). První modely jsou opravdu katastrofa a byl bych nešťastný. Pokud chce člověk aby mu to vydrželo má se k tomu chovat... je to spotřební zboží.. s 1.2 výhradně jezdím delší trasy, žádné to popojíždění 5-10 km a olej je vždy tak jak má být. Ať si říká kdo chce co, není to na krátké trasy. Můžete jezdit krátké trasy ale očekávejte problémy. Hoňte to... očekávejte za pár let problémy. Renault není žádná velká kvalita to se ví ale to není žádná automobilka v podobné cenové relaci. Mazda, Volvo, Honda, Toyota to už je jiná kategorie ale kdo na to má že... ale také mají problémy. Doufám, že těch 10 let mi to vydrží ale musím se k tomu chovat...
To myslíš vážně? Koupit si auto za 400k a nesmíš s ním jezdit trasy 10km, nesmíš ho vytáčet.... tak to sory to raději prodám a koupím si zase 15 leté auto které to zvládne v pohodě (klidně turbobenzín) a pak se budu všem majitelům smát, že když potřebují zajet k doktorovy nebo do obchodu tak nejdříve musí najet 50 km :-D
Ano to myslím vážně.. :D Ale nikdo ti nebrání s tím jezdit denně jen "1 km" ;) To máš jak s turbem při pekelné jizdě... taky po zastavení hned nevypínáš motor. Prostě je to o majiteli co s tím autem dělá a co od něj očekává. Nemůžeš srovnávat stará auta s novýma, tenkrát to byla poctivá práce a kvalitní materiál. A říkat, že je nová technologie výroby a jak je to přesné tak je ti to stejnak k hovnu, když to skládá (dohlíží) nějaký umpalumpa, který mu to je jedno a šetří se na všem. Auto za 400k je opravdu levné auto, bohužel pro nás normální lidi je to dost peněz. Mít více peněz tak nejde nikdo dobrovolně do renaulta a koupíš si nějakou střední třídu a tam věřím, že by nebyl až tak velký problém s krátkyma trasami ale i tak bych to nedoporučil. Sousedi si koupili stejná auta s přímim vstřikováním. Jeden jezdil 10 km, druhý 50 km a jak to dopadlo? Druhý s tím jezdí do teď a první to prodal po 4-5 letech ( neustále problémy). Ano je to v dnešní době k smíchu a oficiálně to nepíšou, aby měli tržby. Ale chceš auto prodat za 5 let, tak je ti to jedno, nadávat bude až druhý :D
Megane Grandtour Intens TCe 130 10/2017

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od destroy » pon dub 30, 2018 14:17

Chlapci klidek :) Problem s benzinom v oleji je znamy a najdes ho aj na superb s 1.4 a podobne. Proste tieto motory sa moc nehodia na kratke studene jazdy, alebo potom ho treba obcas prejst na dlhsej trase. Dokazu si kludne odklepat 300tis +. exBURN ma vsak ocividne uplne iny problem a to od noveho auta. To sa moze stat kazdemu a u kazdej automobilky ze si vytiahne zolika. exBurn, som si 100% isty ze ak nenajdu problem a nepomoze reprog, proste ti vymenia motor. Menia ich bezne, ci uz skodovaci tak renaultaci, takze proste smola no :(

Inty666
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 02, 2018 10:14

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Inty666 » pon dub 30, 2018 14:37

destroy píše:
pon dub 30, 2018 14:17
Chlapci klidek :) Problem s benzinom v oleji je znamy a najdes ho aj na superb s 1.4 a podobne. Proste tieto motory sa moc nehodia na kratke studene jazdy, alebo potom ho treba obcas prejst na dlhsej trase. Dokazu si kludne odklepat 300tis +. exBURN ma vsak ocividne uplne iny problem a to od noveho auta. To sa moze stat kazdemu a u kazdej automobilky ze si vytiahne zolika. exBurn, som si 100% isty ze ak nenajdu problem a nepomoze reprog, proste ti vymenia motor. Menia ich bezne, ci uz skodovaci tak renaultaci, takze proste smola no :(
Bohužel dostal žolíka..já jen chtěl poukazat, že ten benzín v oleji bude vždy a brát na to ohled už pro jiné zájemce. Nikdy není 100% těsnost. Stačí málo a těsnění je v řiti už od výroby a pak je olej ve větším množství. Jak rychle naroste, nebo klesne je to v prdeli .. :(
Megane Grandtour Intens TCe 130 10/2017

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od destroy » pon dub 30, 2018 14:49

No inovacia sa obcas vypomsti, preto by som mal strach aj z novej 1.3. Inak inty, ja som ale narazal aj na to ze si spominal ze 400tis je lacne auto. Suhlasim, ale ja mam skor dojem, ze dnes cim drahsie, tym u znamych viac problemov, lebo ved pokrok. Ja by som sa bal kupit audi alebo mercedes ...teda okrem toho spolahliveho renaultackeho motora co tam davaju hehe. Dalsie auto bude s analogovymi budikmi, klasickou rucnou brzdou a bez lcd odputavaca pozornosti :)

Napr. http://www.auto.cz/motory-1-8-tsi-a-2-0 ... eny-103972
alebo http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... &sk=t&sd=a

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pon dub 30, 2018 15:41

Kluci já ale najel 400km o víkendu 2 trasama, pak 3x do práce (11km tam a 11km zpět) a 8mm nad maximem!!

Jinak do servisu dojel "expert" a stanovil test"
Vyměnit olej a natankovat benzín natural 98 a ujet na jeden zátah 150km. Když se to neprojeví, tak jezdím krátké trasy a můžu se jít bodnout.

Což u tohodle testu je naprosto jasné že se tam ten benzín ani objevit nemůže :-(

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od tigi2508 » pon dub 30, 2018 18:45

Ja mam najazdené 22,000 km a s 1,6 SCe ziadny problém olej nestúpol ani neklesol.Motor ide ako hodinky a spotreba klesla asi o 0,5 l/100 km.Olej som menil pri cca 7,000 teraz idem menit pri garancke po roku 2 krát.Úplne všetky nízko objemové turbomotory či VW,Peugeot,Renault mali a majú problémy stačí si počítať na ich fórach.Je to smutné,že technologia napreduje a autá sa výrábajú horšie a horšie.Je taka skurvená doba tie hladné krky musí niekto nakŕmiť.Len škoda že väčšinou na to dopláca tá stredná vrstva obyvateľstva.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pon dub 30, 2018 18:53

U 1,0 TSI jsem o tom neslyšel. jInak je to horký favorit na další auto. Spotřeba i dynamika lepší než 1,2 TCe. Ještě zvažuji výměnu za 1,5 DCi ale nevím no - moc se mi zůstávat u Renaultu nechce.

1,6 jsem měl půjčenou a ve středu jí zas budu mí jako náhradní auto a závidím Vám, že jí snesete. Já bych to nedal v roce 2018 - oproti tomu je 1,0 tsi sic 3 válec, ale stále úplně jinde.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od niky79 » pon dub 30, 2018 19:15

Vzhledem k tomu, ze jsem predtim mel na Megane 2 motor 1,4 / 72 kw, tak s 1,6 / 84 kw nemam sebemensi problem :-) Pro me je proste motor neco, co musis byt v autě, aby to jelo. Vůbec neresim dynamiku, proste nic.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od tigi2508 » pon dub 30, 2018 19:30

niky79 píše:
pon dub 30, 2018 19:15
Vzhledem k tomu, ze jsem predtim mel na Megane 2 motor 1,4 / 72 kw, tak s 1,6 / 84 kw nemam sebemensi problem :-) Pro me je proste motor neco, co musis byt v autě, aby to jelo. Vůbec neresim dynamiku, proste nic.
Súhlasim.Auto používam na podnikanie v 80% na presun v Bratislave ani na dialnici to nie je nič hrozné.Auto musí zarábať a nie stáť v servise.Druhé autá mám turbodiesel./opel astra H,BMW X5/.Aj ked som bol s turbodieslami spokojný nechcel som som už dalšie auto s turbom,dvojhmotou,priame vstrekovanie atď.Moja prvá veľká investícia do opla bola pri 280 000 km /dvojhmota,prevodovka,spojka/ v BMW som zatial len repasoval trysky ale aj tam ma neminie to čo v opli.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pon dub 30, 2018 19:42

já mám zase vyšší nároky a jelikož jsem přesedal z 2,0t tak 1,6 Sce byla pro mě nemyslitelná. Jo kdybych věděl že 1,2 je téměř nepoužitelná, tak bych to možná přhodnotil :D Nicméně pořád nechápu, že mi podsouváte, že je moje chyba, že jsem si nevybral archaickou atmosféru a raději si vzal turbomotor. Já nevyžaduji spolehlivost na 10 let, já jsem ochotný i investovat do servisu, ale ne měsíčně :-D

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od tigi2508 » pon dub 30, 2018 19:47

exBURN píše:
pon dub 30, 2018 19:42
já mám zase vyšší nároky a jelikož jsem přesedal z 2,0t tak 1,6 Sce byla pro mě nemyslitelná. Jo kdybych věděl že 1,2 je téměř nepoužitelná, tak bych to možná přhodnotil :D Nicméně pořád nechápu, že mi podsouváte, že je moje chyba, že jsem si nevybral archaickou atmosféru a raději si vzal turbomotor. Já nevyžaduji spolehlivost na 10 let, já jsem ochotný i investovat do servisu, ale ne měsíčně :-D
Ja som presedlal z 3,0 l do 1,6 SCe a v pohode.BMW používa manželka s detmi a ja prdim na 1,6 a v pohode
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od niky79 » pon dub 30, 2018 19:49

Jako kdyby byl byl v dobe, kdy jsem si koupoval GrandCoupe, TCE 1,2 / 130 koni v nabidce, určitě bych ho zvazil (jako jiné věci z příplatkové nabídky). Ale nebyl (pokud pominu kombinaci s automatem za +80 tisic). Kombik nebo 5D ho mely i bez automatu a za dobre penize, ale jak jsem psal, motor pro mne nebyl tak dulezity faktor, aby kvuli němu vůbec zvazoval jiny typ auta nez sedan.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pon dub 30, 2018 19:57

Ano, proč to ale píšete pořád do tématu o nespolehlivosti 1,2 T? Prostě mám své důvody proč jsem nakonec vzal 1,2 T a je to motor jako každý jiný a po dobu zároky by mět v jistých normách fungovat. Pokud tomu tak není, tak by se k tomu měl servis postavit a ne výmýšlet testy kde se závada neprojeví. Nebo je někde PSÁNO že 1,2t není určena na takové a takové trasy a pro to je v nabídce SCe?

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od tigi2508 » pon dub 30, 2018 20:08

exBURN píše:
pon dub 30, 2018 19:57
Ano, proč to ale píšete pořád do tématu o nespolehlivosti 1,2 T? Prostě mám své důvody proč jsem nakonec vzal 1,2 T a je to motor jako každý jiný a po dobu zároky by mět v jistých normách fungovat. Pokud tomu tak není, tak by se k tomu měl servis postavit a ne výmýšlet testy kde se závada neprojeví. Nebo je někde PSÁNO že 1,2t není určena na takové a takové trasy a pro to je v nabídce SCe?
Tema je M IV grandtour nekupovať.Ja píšem že som spokojný.Nikoho neodhováram od 1,2 tce je to každého vec čo si kúpi.Len sa snažím aby sa zbytočne nestresovali ľudia ohľadom značky Renault.Podľa mna je jedno či si človek kúpi auto od koncermu alebo iného výrobcu problémy sú všade.Mal som dosť aut toto je moj 2 Renault a podľa mna za tie peniaze v tejto výbave v mojom prípade lepšie auto/v tejto triede/na trhu nekúpiš.Aspoň zatiaľ možno svoj názor zmením časom.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od niky79 » pon dub 30, 2018 21:27

exBURN píše:
pon dub 30, 2018 19:57
Ano, proč to ale píšete pořád do tématu o nespolehlivosti 1,2 T?
No proto, že ses divil, že tu 1,6 sneseme. My ti nedavame za vinu, ze mas 1,2 tce. My jen rikame, resp. ja, proc nemame problem s 1.6 SCE.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od destroy » pon dub 30, 2018 23:27

exBURN píše:
pon dub 30, 2018 15:41
Kluci já ale najel 400km o víkendu 2 trasama, pak 3x do práce (11km tam a 11km zpět) a 8mm nad maximem!!

Jinak do servisu dojel "expert" a stanovil test"
Vyměnit olej a natankovat benzín natural 98 a ujet na jeden zátah 150km. Když se to neprojeví, tak jezdím krátké trasy a můžu se jít bodnout.

Což u tohodle testu je naprosto jasné že se tam ten benzín ani objevit nemůže :-(
Toto uz je ale schvalnost od nich. Je to test sity na mieru tomu aby sa vyhli rieseniu tvojho problemu. Co to preprogramovanie RJ? Uz ho mas?

Po repro tankuj 98 a este budes ten motor vychvalovat ;) :rolling:

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pon dub 30, 2018 23:46

Reprog nelez udělat, prej muj motor má nejnovější soft z fabriky a přesně jak říkáš - test nastavili tak, aby se závadu podařilo neprokázat.

Uživatelský avatar
Burghud
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 20, 2017 19:15

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Burghud » úte kvě 01, 2018 10:56

Tak možno by sa oplatil na krátke trasy do 15km bicikel a celoročný lístok na bus/vlak pre chladné alebo daždivé počasie. Inak by sa asi zišiel upraviť názov témy. Ja mám Grantúra a doteraz spokonosť. Do výberu značky, modelu a motorizácie som šiel na základe predošlých skúseností a tak trochu aj sedliackeho rozumu. Osobne by som počkal aspoň do fejsliftu, ale predošlé auto skončilo v šrote. Aj rok a pol po zavedení výroby mi prišlo trochu na hrane ísť do "nového" modelu, pretože nemám ružové predstavy o fungovaní tohto sveta. Ale tvrdenia "súčasné autá Renault sú šrot na úrovni Laguna II" sú trochu moc. Každopádne prajem úspešné riešenie problémov s vozidlom a viac spokonosti po výbere budúceho vozidla.

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » úte kvě 01, 2018 11:04

Promiň ale toto názor jak noha. Takže OK - stojíte za Renaultem a berete v pohodě, že když s autem udělám během týdne 3 cesty do práce (11 tam a11 zpět) a na měrce se objeví 8 mm nad? Tak to Vám přeji stejný nadhled až se něco podobného objeví Vám - karma je zdarma...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od jaggerl » úte kvě 01, 2018 11:22

exBURN píše:
úte kvě 01, 2018 11:04
Promiň ale toto názor jak noha. Takže OK - stojíte za Renaultem a berete v pohodě, že když s autem udělám během týdne 3 cesty do práce (11 tam a11 zpět) a na měrce se objeví 8 mm nad? Tak to Vám přeji stejný nadhled až se něco podobného objeví Vám - karma je zdarma...
Naprosto s vámi souhlasím, mě po posledních zkušenostech s 2 novými auty již Renault nesmí do domu. A to jsem tuto značku používal hodně let. Kolem sebe mám hned několik nových Renaultů a naprosto každý řeší hromadu problémů. Já mám např. nového Scenica a s autem jsem byl v servisu již 7x za několik měsíců. Řada věcí nelze vyřešit, protože je prostě auto šmejd. Problémy potvrzuje i sám servis.

Cox77
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 31, 2017 17:00

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Cox77 » úte kvě 01, 2018 11:36

Zatímco čtyři nespokojenci na fóru bojují snad za zastavení výroby Megana, nebo dokonce zavření automobilky Renault, miliony vlastníků Renaultů, Nissanů a Dacie s motory TCe po celém světě spokojeně jezdí a jezdí. Lidi neblbněte, tyto problémy má každá automobilka, teď máme třeba v práci novou Fabii 1,0 TSI tříválec a to bych tady mohl popsat, co to je za šrot. Určitou míru poruchovosti má každá automobilka. A když se podíváte na dokument Richard Muller - Nepoznaný, tak to tam celkem odneslo Porsche. :-)
Renault Mégane IV Hatchback 1,2 TCe 100 Intens bílá glacier

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od jaggerl » úte kvě 01, 2018 11:58

Většina lidí, která má problémy ani o tomto fóru neví. Spíše je výjimečné, pokud člověk problém nemá. To je realita nových Renaultů a potvrzuje to hned několik servisů. Místo neustále reklamovaného Talismana máme Insignii a za 8 měsíců se nic neřešilo. V případě Talismanu toho bylo opravdu hodně.

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » úte kvě 01, 2018 12:36

No já zvažoval výměnu za Scenica s 1,3 tce, ale jak tak koukám, tak je to z louže pod okap.

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Kissman » úte kvě 01, 2018 12:39

Uz jsem to psal vedle, ale tak znovu :D to ze mas stesti na kus u Insignie prece neznaci, ze Renault je tfuj. Prispevky z Oplackeho fora sem davat nebudu, kazdy si je muze najit sam - a hadej co, je to stejne, jako tady u nas :D takze tohle fakt neberu :) v rodine nekolik Renaultu uz mame a ja cekam na dalsiho (GS), a nikdo nema problem, i servis je bezvadny :)
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od jaggerl » úte kvě 01, 2018 13:09

Renault mám řadu let a nikdy jsem problémy neměl, až u posledních aut. Tedy Talisman a Scenic IV, problémů s kvalitou je celá řada a potvrzuje to i servis. Vždy jsem jezdil pouze na garanční prohlídky a závady jsem neřešil, pouze u GSIII byla měněna v záruce autobaterie. V případně posledních auta mám již celkem slušnou sbírku protokolů ze servisu. Např hučící převodovku a špatné řazení i Scenica servis opravit neumí, mám prý počkat až se to "vysype" zcela. Chápu, že se problém může vyskytnout, ale s novým autem být téměř každý měsíc v servisu je fakt moc. Právě Opel jsem místo Talismana kupoval z důvodu dobrých referencí z mého okolí, kolega si kupoval novou Insignii a je moc spokojen, to samé platí o Astře. Proti tomu slyším na nové Renaulty samé stížnosti s kvalitou. Jediné Clio nemá snad žádné bolístky, ale to se změní s příchodem nové generace.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů