Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Marazara
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 05, 2018 20:41

Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Marazara » čtv dub 05, 2018 21:50

Dobrý den,
od 11/2016 je moje rodina majitelem Renault Megane Grandtour 1,2TCe 100
Od Renaultu je to náš třetí model. Mám tedy s touto značnou velké zkušenosti.
Mám rovněž velké srovnání i s konkurencí. Jsme manažer ve stavebnictví s nájezdem cca 4000km/měsíc a za posledních 10 let jsem fasoval auta od Škodovky, Hyundai, Opel, Ford, VW
Soukromě však vždy vyhrával Renault ( s tímto je konec ).
K knešnímu dni ma auto najeto pouze 15 000km ( auto do města a sem tam výlety, slouží hlavně pro mou invalidní sestru, proto kombi )
Já mám tu smůlu a řeším všechny problémy s tímto vozem.

Závady za 18. měsíců provozu:

1) nefunkční ruční brzda
- závada se projevila asi po týdnu provozu
- odstranění až na druhý pokus ( prozatím je vše ok )

2) ostřikovače čelního skla
- dodané ostřikovače z výroby ( dodávané údajně do 4/2017 ) jsou nepoužitelné
- byly funkční tak do 50km/hod.
- závadu jsem reklamoval 3x během 1/2 roku.
- až dnes vyměněno za jiný typ ( tři-proudové trysky )
- nové trysky jsou tedy funkčí, ale na konkurenci zdaleka nemají!!!

3) Praskání při otevírání levých předních dveří
- projev při otevírání těchto dveří je jako u Škody 120 ( tedy praskání )
- reklamováno již 2x
- po urgenci vyměněn omezovač dveří nicméně to vypadá na špatný svár uvnitř dveří
- nyní budu čekat kdy se závada opět projeví

4) Pravé přední dveře drhnou těsněním o zadní
- dnes opraveno již po druhé
- neustále jen posouvají těsnění, vada je dle mého vrobní a neopravditelná
- vada se projevuje tak, že nemůžeze zavřít/otevřít dveře

5) Slícování karoserie
- toto je u mého modelu tragédie
- blatník nenavazuje na dveře, kapotu...
- karosář s Renaultu nevěřil vlastním očím

6) Začínají pískat přední brzdy

Nyní budu bedlivě pozorovat zadní nápravu.
Jsou s tím údajně velké potíže a Renault vydal technickou nótu k výměně postižených náprav.

Auto je obrovské zklamání!!!
Renaulta jsme často chválil. Doby legendární Laguny I generace s nájezdem 500 000km jsou, ale dávno pryč.
Renault je tragédie a už nikdy více!!!

Btw.
V pondělí jdu reklamovat Fluence od mého tchána. Po 20 měsících mu rezaví víko zavazadlového prosotru. A nejde ani otevřít...

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » čtv dub 05, 2018 22:26

Však nic z toho nebrání jízdě, takže klidně ještě najet 500 000km může.

No jinak je to asi bohužel vada prvních kusů u vozidla z roku 2018 již vše OK.
1) opraveno
2) opraveno (už se osazují standardně a fungují normálně)
3) čekat - takže opraveno?
4) opraveno?
5) To je od novoty? Proč si to přebíral?
6) Mě pískaly brzdy na různých autech, to nemusí být přeci vada. Zkoušel jsi čistič na brzdy?

Marazara
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 05, 2018 20:41

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Marazara » čtv dub 05, 2018 22:43

Závada č.3 _ nyní bez problému, ale vyměnili omezovač. Problém bude možná v prasklém sváru uvnitř dveří.
Závada č.4_ opravena dnes už po druhé. Po prvé to vydrželo asi dva týdny. Teď budu čekat.
Závada č.5._ já bohužel nebyl u předávání vozidla, ale moje máma. ( dovedete si tedy představit co asi pozná....)
Závada č.6._Postřehl jsem to tento týden.
Lidi moc si nelžete _ Megane IV má velké potíže. Čtu to na všech zahraničních servrech

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » čtv dub 05, 2018 22:52

Nelžeme a taky jsme četly zahraniční fora. Prodej to a kup si Octávku a třeba budeš mít klid a nebo třeba problémy ještě větší :-D dneska si už nevybereš.

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od simima2 » pát dub 06, 2018 00:22

Pod to zklamání z Megana IV se mohu bohužel podepsat. Já už jsem ale veškeré řešení reklamací vzdal, protože většina reklamací mi stejně nebyla uznána s tím, že jde o vlastnosti všech Meganů.
Takže mi dál problikává vnitřní osvětlení, dál se i po opravě sráží přední dveře se zadními nahoře těsnícími gumami přesně jak píše Marazara, dál i po výměně převodovky za novou v určité rychlosti převodovka hučí, dál i po výměně zámku kapoty drnčí kapota při bouchnutí dveřmi a za jízdy, dál cosi drnčí pod palubkou při přidávání plynu, o lícování nemluvě ale to mě zrovna štvalo nejméně, teď ještě nově po nehodě nesedí barva zadního nárazníku se zbytkem auta.

Já jsem zklamání vyřešil po svém - možná pro většinu lidí nepochopitelným způsobem. Nechával jsem jim protiúčtem mého stařičkého Fiata Stilo, se kterým jsem byl velmi spokojen, takže jsem si ho opět sehnal a používám ho dál jako hlavní auto na denní ježdění a Megane slouží jen na rodinné výlety a větší dálky.
Už jsem byl rozhodnutý Megana prodat, ale je na leasing a jsem v tom za moc peněz, to ho raději doplatím a nějakou dobu si ho nechám, než někomu leasing s nějakým směšným odstupným přenechat.

Hold je třeba se s tím asi smířit, taková je teď prostě doba, kvalita nových aut jde dolů a stává se z nich spotřební zboží a přístup autorizáků k zákazníkům je občas taky otřesný, pokud se nehodláte hádat, vyhrožovat, psát si s vedením atd. , s úsměvem vás pošlou do pr**** a ještě se vám smějí za zády jak s vámi vyběhli (známý pracuje v Renaultu kde jsem vozidlo reklamoval, takže vím víc než jsem chtěl...)
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

Marazara
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 05, 2018 20:41

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Marazara » pát dub 06, 2018 08:02

Octavku už mám, v květnu loňského roku jsem dostal sluzebni Octavií ( 4okou) 1,4 Tsi 110kw hatchback
Nyní najeto 31000km. Jediná závada manuální ruční brzda. Opraveno při servise.
Dlouho se těžko zaviral kufr, někdy i na 3x.
Teď po 30000km jde už dobre. Musel si sednout a vychodil. Jinak paráda!!! Máme jich na firmě dalších 5! Žádné problémy.

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pát dub 06, 2018 08:41

Tak to nechápu proč sis nekoupil Oktávku, když jsou tak super. Takže už víš jak to vyřešit - prodej Megana a kup si taky Octu.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Banana » pát dub 06, 2018 08:46

Mám ted pujceneho Megane Grandtoura rv 2017 jako nahradni vuz, ze Scenica IV a musim potvrdit, ze to je opravdu tragicke auto. Clovek si sice po par dnech zvykne na vsechno, ale ten prvotni sok byl velky! Slicovani a provedeni otresne, vsude same plastove zaslepky, otrepy plastu.... Razeni otresne, dvere se zaviraji divne ztezka a z boku vozu jdou divne zvuky jakoby byly nedovrene dvere, asi tam fuci nejakou mezerou apod..
I co jsem se bavil se servisem, tak mi priznali, ze maji nejen s Meganem problemy. Opravdu take nedoporucuji kupovat toto auto, pokud nebude verze 2018 lepsi.
Tady jsem neco malo narychlo nafotil, https://imgur.com/YfK8oKZ
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pát dub 06, 2018 08:52

Možná to bude důvod toho rozporu - mám verzi 2018 a nic z vámi uvedeného mě auto nedělá - spíše naopak jsem až překvapen kvalitou zpracování a tím jak vše na autě lícuje. Dokonce zavírání dveří byla věc, která zarazila spoustu lidí jak je tichá a jak dobrý dojem to dělá. Možná se to časem zhorší, ale zatím vše funguje na 100%.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od niky79 » pát dub 06, 2018 09:17

Říkám to pořád – NIKDY nekupovat auta, která jsou nová ve výrobě.

Jsou tam stovky a stovky věcí, které nejsou zcela odladěné (náběh výroby: nejenom u automobilky, ale i dodavatelů) a které nejsou zcela otestované v praxi (malá testovací skupina a místa). Počkejte si NEJMÍŇ ROK od data, co se rozběhla výroba, klidně i rok a půl či dva. Spousta problémů, co Megane měl, namatkou si z fora vzpominám na vrzající napravu, zastaralý rlink, kde nefungoval Android Auto / Apple car, špatné rozprašovací stěrače, nemožnost otevírat kufr tlačítkem u Grandcoupé, blikající ambientní osvětlení..., je už dávno vyřešena.

A pak přijdu na nějaký motoweb a čtu, jak si X tisíc lidí předobjednalo (!!) Kodiaqa... :D

(Megane IV se zacal vyrabět někdy na jare 2016)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pát dub 06, 2018 09:24

Jak říkáš. Na druhou stranu se zase kolegům nedivím a mě by to u novýho auta taky štvalo. Nicméně pokud to ve výrobě vychytali, tak by bylo fér aby kolegům opravily například ty dveře.
Jinak by to bylo stejně zajímavé porovnat ty auta vedle sebe - Intense grantour před 2018 nemohl mít ani za příplatek stmívací zrcátko, měl horší volant bez možnosti vyhřívání a neměl DAB. Letošní vozy již toto mají + byla zavedená další výbava GT line tak by bylo zajímavé zjistit jestli nedošlo k revizi ve výrobě, jelikož i slicování celého vozu je nyní podle ohlasů o dost lepší.

Kluci nemůžete vyfotit detail toho problému na dveřích? Aspoň porovnáme jak je to řešeno nyní a třeba tam bude nějaký rozdíl...

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od stepan_1981 » pát dub 06, 2018 09:45

Připojuju se k exBURNovi, já mám grandtoura z 11/2017 v Intensu a zatím jsem si nevšiml žádných chyb ve slícování, vrzání atd. Dveře se otevírají a zavírají OK a jak píše exBURN, taky mě naopak příjemně překvapil "dojem" ze zavírání dveří, jak hezky tiše zaklapnou.

Na auto zatím nemůžu říct nic špatného, pár drobností tam je (je pravda, že např. ostřikovače by mohly stříkat silněji), ale vlastně jediné, co bych mohl označit za "vadu", bylo občasné neudržení nastavení Rlinku (styl tacho), které se stávalo v nízkých teplotách v zimě. Co se teď oteplilo, funguje to OK a i tak se tím dalo v pohodě žít.

Při dnešní ohromné produkci a obecném nezadržitelném trendu, že auto bude spíš spotřební zboží a ne věc na 20 let, je asi statisticky nevyhnutelné, že se občas objeví horší kus (a to u všech značek) co do slícování apod., pak je to na trpělivosti při reklamacích a hlavně férového přístupu servisu se s tím vypořádat (když už se rozhodnete objektivně mizerně slícované auto převzít).

Nevím, kategorický závěr "Grandtoura nekupovat" mi přijde přestřelený, tím spíš když výtky míří fakticky jen na slícování konkrétního auta (závada ručky byla opravena, ostřikovače vyměněny a byť by mohly být i tak lepší, fungují). Spousta lidí je s novým grandtourem spokojených, taky je třeba vzít v úvahu, že si nekupujete auto za milion, ale za půl nebo i míň. Alespoň já to tak beru, že jsem si koupil nové (pro mě) designově super auto ve velmi slušné výbavě za cca 500k a tak nějak nečekám, že vše bude na úrovni např. plně vybaveného nového Passata, který by mě stál skoro 2x tolik...a taky beru v úvahu jak píše niky79, že jde pořád o relativně nový model, u kterých se nějaké problémy většinou vyskytnou a výrobce je pak odlaďuje (např. problikávání led osvětlení, které myslím renault už vyřešil a nové kusy tím netrpí).

Samozřejmě, pokud se časem objeví nějaké dramatické problémy nových meganů obecně a budou hromadně opravovány/měněny převodovky, motory atd., tak pak bude platit "nekupovat". Nebo kdyby z linky sjíždělo výraznější % meganů blbě slícovaných, vrzajících atd. Ale tak to zatím zjevně není.

Chápu ale rozčílení nad tím, že jde o nové auto, vadilo by mi to taky a přeju majiteli, ať se k tomu servis postaví slušně. Jen bych z toho nedělal závěr, že megany obecně stojí za prd a jiná auta jsou lepší.
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od EfineSS » pát dub 06, 2018 10:47

Opravdu to jsou tak hrozné závady, kvůli kterým je tu nutné hystericky vykřikovat? Nemyslím si. Ale to je jen můj názor.

O "závažnostech" závad nechť si každý udělá svůj úsudek.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Uživatelský avatar
Ládys
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: stř led 17, 2018 14:44

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Ládys » pát dub 06, 2018 11:03

Člověče Marazara, to je jak Bureš, ten zas všechny podnikatele v poctivosti soudí podle sebe. :roll:
Mégane IV Grandcoupé Zen SCe 115 + pack Design 16, Parking, Klimatizace Plus

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od Banana » pát dub 06, 2018 11:44

Argument typu, ze se nemam kupovat novinku neberu. To uz je jak za sociku, kdyz byl clovek rad, ze koupil vubec neco, to co meli v krame. Auto ma byt odladene uz od prvniho kusu co se proda a ze cenu kolem + 500 tis CKZ bych vubec nespekuloval, ze to je levne auto, vetsina lidi si na nove auto v CR vydela za dlouhe roky odrikani. A Renault beru jako renovovanou znacku. Dle informaci na tomto foru i jinde se zda, ze Renault ma fakt problemy udrzet kvalitu, coz je skoda.
Nehlede k tomu, ze ty Tce motory jsou dost velky prusvih, pokud se neprovozuji na dlouhe trate (a to muze byt problem pri prodeji vozu) , takze za me Renault u me fakt dost klesl, I kdyz mam aktualne Scenicka IV, s kterym jsem spokojeny, doufam ze mam povedeny kousek. :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od niky79 » pát dub 06, 2018 11:55

Auto má být odladěné od prvního kusu, realita je ovšem taková, že je v praxi téměř nemožné něčeho takového dosáhnout. To by nicmémě nijak nevadilo, kdyby servisy fungovaly jak by fungovat měly a byly schopny dané závady odstranit. Já si popravdě nejsem jistý, zdali je pětiletá smluvní záruka k něčemu, když servisy něco nedokáží (resp. nechtějí) opravit ani v základní povinné dvouleté záruce.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od softouch » pát dub 06, 2018 14:15

Aj podla vyjadreni z fora aj podla svojej skusenosti - dnes uz su problemy prvych kusov vyladene a clovek si moze kludne kupit Megane IV.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od EfineSS » pát dub 06, 2018 14:24

Marazara píše:
čtv dub 05, 2018 21:50
Jen jestli to není nějaký troll :roll: :mrgreen:
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od tigi2508 » pát dub 06, 2018 18:56

stepan_1981 píše:
pát dub 06, 2018 09:45
Připojuju se k exBURNovi, já mám grandtoura z 11/2017 v Intensu a zatím jsem si nevšiml žádných chyb ve slícování, vrzání atd. Dveře se otevírají a zavírají OK a jak píše exBURN, taky mě naopak příjemně překvapil "dojem" ze zavírání dveří, jak hezky tiše zaklapnou.

Na auto zatím nemůžu říct nic špatného, pár drobností tam je (je pravda, že např. ostřikovače by mohly stříkat silněji), ale vlastně jediné, co bych mohl označit za "vadu", bylo občasné neudržení nastavení Rlinku (styl tacho), které se stávalo v nízkých teplotách v zimě. Co se teď oteplilo, funguje to OK a i tak se tím dalo v pohodě žít.

Při dnešní ohromné produkci a obecném nezadržitelném trendu, že auto bude spíš spotřební zboží a ne věc na 20 let, je asi statisticky nevyhnutelné, že se občas objeví horší kus (a to u všech značek) co do slícování apod., pak je to na trpělivosti při reklamacích a hlavně férového přístupu servisu se s tím vypořádat (když už se rozhodnete objektivně mizerně slícované auto převzít).

Nevím, kategorický závěr "Grandtoura nekupovat" mi přijde přestřelený, tím spíš když výtky míří fakticky jen na slícování konkrétního auta (závada ručky byla opravena, ostřikovače vyměněny a byť by mohly být i tak lepší, fungují). Spousta lidí je s novým grandtourem spokojených, taky je třeba vzít v úvahu, že si nekupujete auto za milion, ale za půl nebo i míň. Alespoň já to tak beru, že jsem si koupil nové (pro mě) designově super auto ve velmi slušné výbavě za cca 500k a tak nějak nečekám, že vše bude na úrovni např. plně vybaveného nového Passata, který by mě stál skoro 2x tolik...a taky beru v úvahu jak píše niky79, že jde pořád o relativně nový model, u kterých se nějaké problémy většinou vyskytnou a výrobce je pak odlaďuje (např. problikávání led osvětlení, které myslím renault už vyřešil a nové kusy tím netrpí).

Samozřejmě, pokud se časem objeví nějaké dramatické problémy nových meganů obecně a budou hromadně opravovány/měněny převodovky, motory atd., tak pak bude platit "nekupovat". Nebo kdyby z linky sjíždělo výraznější % meganů blbě slícovaných, vrzajících atd. Ale tak to zatím zjevně není.

Chápu ale rozčílení nad tím, že jde o nové auto, vadilo by mi to taky a přeju majiteli, ať se k tomu servis postaví slušně. Jen bych z toho nedělal závěr, že megany obecně stojí za prd a jiná auta jsou lepší.
Ja mam vyrobený v 04/2017 a nemam ziadny z týchto problemon najazdených mám 19800 km a jedine čo som riešil bolo vŕzganie prednej nápravy v zime /mrazy/ odvtedy nič.Ostrekovače nič moc ale dá sa s tým žiť.Tak neviem asi som natrafil na dobrý kus.Mna auto stálo po zľavách 15800 eur za tie peniaze si kúpiš tak akurát Koktávku 1,0 TSI v základe a aj tam sú problémy prečítaj si škodovácke fórum.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pát dub 06, 2018 20:07

Za 15800 E si Octávku nekoupíš. Já když si naceňoval Octu tak v podobné výbavě jako Megane vycházela o 150 000,- víc s 1,0 TSI.

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od simima2 » pát dub 06, 2018 23:01

exBURN píše:
pát dub 06, 2018 09:24
Jak říkáš. Na druhou stranu se zase kolegům nedivím a mě by to u novýho auta taky štvalo. Nicméně pokud to ve výrobě vychytali, tak by bylo fér aby kolegům opravily například ty dveře.
Jinak by to bylo stejně zajímavé porovnat ty auta vedle sebe - Intense grantour před 2018 nemohl mít ani za příplatek stmívací zrcátko, měl horší volant bez možnosti vyhřívání a neměl DAB. Letošní vozy již toto mají + byla zavedená další výbava GT line tak by bylo zajímavé zjistit jestli nedošlo k revizi ve výrobě, jelikož i slicování celého vozu je nyní podle ohlasů o dost lepší.

Kluci nemůžete vyfotit detail toho problému na dveřích? Aspoň porovnáme jak je to řešeno nyní a třeba tam bude nějaký rozdíl...
Tady už jsem natáčel video problému s těsněním řidičových, spolujezdcových a zadních dveří za spolujezdcem. https://youtu.be/qtKv3zUfiyw
Ano, všechny tyhle závady co jsme tu vytkli možná zase tak moc nestěžují život - i když co si budeme povídat koho by neštvalo, že občas musí kromě zatažení za páčku dveří při vystupování do těch dveří ještě drknout loktem aby se otevřely - jde mi ale především o to jak se třeba k mým závadám Renault postavil, a ne jeden... hned 3, klidně mohu jmenovitě - Renault Praha Zličín, Renault Průhonice a Renault TUKas ČSAO Černokostelecká (kde měli alespoň lidský přístup když nic jiného), konkrétně tenhle problém s těsněním dveří už úplně odmítají řešit, prý je to takhle v pořádku, přivrtali mi do rámu dveří jakýsi aretační čudlík, který vůbec nic nevyřešil... posuďte z videa sami.
Smířiĺ jsem se s tím a už to řešit nebudu, poučil jsem se ze své chyby a uznávám že jsem měl s koupí auta více přemýšlet a počkat a nekupovat model hned z kraje výroby.

A já třeba nikoho od koupě neodrazuji, naopak to auto je vážně designově povedené a pokud už netrpí tím vším co to mé, tak proč ne za tu cenu - rozhodně bych se ale obloukem vyhnul alespoň tomu motoru 1.2 TCe 130, s tím se podle mě namáčí každý tak nějak do budoucích problémů. Nemyslím si že je normální, abych v roce 2018 po ránu přemlouval studený cukající a zlenivělý motor k jízdě - a není to závada, prý je to vlastnost, v servisu mi doporučili přečíst si manuál, kde je údajně napsáno, že se studený motor může projevovat do zahřátí nestandartním způsobem... tím pádem tam možná měli někam domontovat třeba ruční sytič :?
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » pát dub 06, 2018 23:33

Ty dveře jsou teda fakt děs, ale dneska ráno jsem koukal na svoje a tam to chodí na milimetr přesně a dveře se zaklapávají s krásným klapnutím. Škoda prvního kusu, ale o to více se divím, že s tím nedokáže renault nic udělat. Zkusil bych asi další servis a nebo bych napsal přímo do renaultu.

Jinak s tím motorem já nevím - hrozně jsem chtěl ušetřit a koupit 1,6 SCe. Když už nic tak jsem si říkal že aspoň kvůli spolehlivosti, ale pak jsem pátral všude možné i na zahraničních forech a vyjma malé serie z roku 2014 a motorů co jezdí krátké trasy (čimž se jim ředí olejová náplŇ benzínem což dělají všechny turbobenzíny) jsem nenašel nijak fatální závady 1,2 TCe. Ano - je důležité o motor pečovat a jistě je choulostivější, ale vyložený průser to podle mě není.

Ten motor se montuje již X let skrz celý koncern od Clia až po Kadjar. Používá se v Nissanech i v Daciiích a za těch pár let je v milionech vozů kde normálně funguje. A jízdně bohužel dělá z Megana jiné auto než 1,6 i díky výborné převodovce.

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od simima2 » sob dub 07, 2018 01:01

Do Renaultu jsem samozřejmě psal, posílal fotky a videa, to až na základě písemné stížnosti že servisy odmítají řešit mé reklamace mi tam namontovali ty aretace, které měly gumy podržet. Ale posunuly se opět, což nechápu ale je to tak. A já už nemám ani chuť, ani náladu se dál dohadovat s Renaultem, zabil jsem se všemi těmi reklamacemi už moc času, byl moc dní bez auta a už to nemám zapotřebí.
Hodiny jsem konzultoval se známým právníkem dopisy aby to bylo co nejúčinnější, stejně se nic nestalo, musel bych se soudit aby byli ochotni něco řešit, jinak zkrátka na většinu problémů které řešit nechtějí použijí vždy kouzelné slůvko VLASTNOST. Vždyť kvůli té hučící převodovce na ten soud málem došlo, nehodlal jsem se smířit s autem, kterému v 8000km hučí převodovka tak, že je to na špunty do uší, nakonec jí vyměnili a alespoň po téhle stránce je to auto víceméně v pořádku. Ostatní věci zůstanou nevyřešeny, protože když na ně nefunguje být milý, a potom ani být neodbytný prudič co se chce soudit, tak ... nevím co bych měl dál použít za taktiku :|

Jinak já s tím motorem jezdil do práce každý den 18km tam a 18 zpět, což je asi přesně to, na co není stavěný. Po odšroubování víčka doplňování oleje to bylo asi jako čuchnout si k nalévacímu otvoru do nádrže... tak ho to možná nějak poznamenalo, nevzpomínám si že by někdy dřív po ránu když je studený tak cukal jako to dělá teď, ale odpověď servisu je jasná tak to neřeším a když už s ním někam jedu, těch 10 minut ucukané jízdy vždy nějak přežiju, zbytek jízdy je už potom OK.
Mimochodem ve firemním Kangu máme 1.5 DCi a ten motor je podle mě dokonalé dílo, spolehlivý (máme zatím nějakých 200 000 km bez závad), neskutečně úsporný, tichý, a celkem živý.

Nechci tu dál omílat jak se mnou Renault vyběhl a jak jsem z toho zklamaný, spíš přeji všem budoucím majitelům Megana IV štěstí na kvalitně zpracovaný kus, a pokud to neklapne, tak alespoň štěstí na lepší přístup servisu, než jsem zažil já :)
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » sob dub 07, 2018 06:29

Ahoj. To mě vážně mrzí :( poněvadž to auto mám rád (zatím) a považuji jej za velice povedené.
S tím benzínem v oleji je to problém, ale pokud výrazně nepřibylo na rysce tak smrad benzinu zas tolik nevadi - do benzinu se dostava coz je proste opravdu vlastnost ale 18km uz je docela dobrá vzdálenost na to aby se odpařil. A smarad vyvolá už minimální množství.
Každopádně cukat by to auto nemělo ani za studena

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Megane IV Grandtour_nekupovat!!!

Příspěvek od exBURN » sob dub 07, 2018 06:34

Jen mě napadá ale asi je to blbost - zkušel si chvíli jezdit na vervu nebo jiné superpremiové palivo?

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů