Slícovaní nárazníku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

vacavzapletal
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát pro 01, 2017 11:11

Slícovaní nárazníku

Příspěvek od vacavzapletal » ned bře 11, 2018 08:09

Zdravím přátele , řeším problém . týden po koupi auta jsem měl střet s kunou . nic velkého , ale měl jsem na nárazníku prasklinku cca 1 cm . z tohoto důvodu jsem navštivil servis , kde mi vyměnili celý nárazník . . Práce byla velmi nekvalitní jak co se týká laku i montáže ....

pravá strana ok , levá je kompletně mimo . Asi bude potřeba vytáhnout světlo anebo se dostat zespoda ...
Chtěl bych si ten nárazník slícovat sám servisu už nevěřím ...

Neporadí někdo , kde jsou uchýty či další chytáky ?

Posílám foto těch umělcu z CMN

vacavzapletal
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát pro 01, 2017 11:11

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od vacavzapletal » ned bře 11, 2018 08:32

bohužel fotky zde dat nelze ...

proto fotografie uložím na uložto.cz a jukněte zde

https://uloz.to/!stz7weHF62ET/prace-odb ... n-auto-jpg

https://uloz.to/!7Qrh2sHRhhXz/20180304-162252-jpg

Uživatelský avatar
wiki
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: sob kvě 01, 2010 11:05

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od wiki » ned bře 11, 2018 09:44

Ahoj, to zlícovanie pri svetle-podľa tvojej fotky, mám to isté od výroby z obidvoch strán, neriešim má 99% meganov čo som mal možnosť vidieť, možno konštrukčná vlastnosť.
So servisami maš 100% pravdu , je to katastrofa, aj na Slovensku aj v BA, kde by človek čakal aspoň nejakú odbornosť.
Renault Laguna 2002 1.8 121k Expresion seda metaliza-predane
Renault Megane 2010 1.6 100k Expresion biela glacier-predane
Renault Megane Gran coupe 8/2017 115Sce Intens, biela nacre, led pure vision a iné

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od simima2 » ned bře 11, 2018 13:37

Také nemám nejlepší zkušenost s opravou nárazníku po nehodě v servisu Renault. Zezadu do mě vletěl na křižovatce motorkář, zadní nárazník i kryt pátých dveří se měnil za nový. Bohužel oba tyto díly nastříkali tak, že jsou o cca 5-10% tmavší než auto (mám modrou barvu Cosmos), za světla to je dost výrazně vidět. Dle jejich slov se to lépe udělat nedá, jelikož je to plastový díl a ten bude mít vždy jiný odstín při stejné barvě než kovové části vozu. Lícování se jim naštěstí podařilo vychytat, ale opravovali to týden a další 3 týdny mi auto zadržovali, než jim opravu proplatila pojišťovna, takže jsem měl týden náhradní vůz a 3 týdny bez auta.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

tyma
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 16, 2017 13:38

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od tyma » ned bře 11, 2018 18:49

reklamovat to stiekanie, ja som odmietol auto prevziat, nakoniec bolo dobre. .. k tomu licovaniu, este som nevidle rencek kde by bolo vsetko OK
Renault Laguna III hatch silver 4control/GT 2.0 dci 131kw manual

tigi2508
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 12, 2017 22:03

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od tigi2508 » ned bře 11, 2018 19:39

Mne striekali + lakovali pravý zadný nárazník na Vajnorskej Auto Ideal a všetko 100 % žiadny rozdiel oproti originálu.Aj ten je plastový tak reklamovať.
Naposledy upravil(a) tigi2508 dne ned bře 11, 2018 19:57, celkem upraveno 1 x.
Renault megane grandtour 1,6 SCe Intense,Blue cosmos,Pack Navigacia Plus,poloautomaticka brzda

Uživatelský avatar
wiki
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: sob kvě 01, 2010 11:05

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od wiki » ned bře 11, 2018 19:49

O AutoIdeal som počul viac pozitívnych reakcíí oproti Kestleru sú určite spolahlivejší, i keď mne tam robili maličkosť ešte na staršom, už predanom aute zabudli iba detial, pri motáži predného nárazníka a následne plastového podblatník /alebo ako sa to volá/ , ktorý je nad nad predným kolesom zabudli dať späť také plastové šróby z 5 dva chýbali. Všimol som si to až na druhý deň, a s omluvou mi ich tam dali na druhý deň.
Z jednej strany nepodstatný detail, ale podľa mna nedôslednosť mechanika.
Renault Laguna 2002 1.8 121k Expresion seda metaliza-predane
Renault Megane 2010 1.6 100k Expresion biela glacier-predane
Renault Megane Gran coupe 8/2017 115Sce Intens, biela nacre, led pure vision a iné

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od simima2 » ned bře 11, 2018 21:06

Reklamovat jsem to chtěl už při přebírání po opravě, když mě vzali na dílnu kde bylo světlo a viděl jsem ten rozdíl, který uznal i předávací technik. Reklamaci ale odmítli řešit se slovy co jsem psal výše, prý je tenhle rozdíl v odstínu na plastovém dílu v normě.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od niky79 » pon bře 12, 2018 08:13

Mě to také přijde jako naprostá blbost. Tady mi kdysi prelakovavali plastovy naraznik, pravda, v zakladni cervene, ale proste zadny rozdil.

A to, ze zadrzovali auto dalsi tri tydny, nez došly penize od pojistovny, to je take amaterstina, imho.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od mudr.hematolog » pon bře 12, 2018 12:25

A to, ze zadrzovali auto dalsi tri tydny, nez došly penize od pojistovny, to je take amaterstina, imho.
Mohol to vyplatit sam a peniaze by mu poslala poistovna na jeho ucet.
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od niky79 » pon bře 12, 2018 12:28

Tak určitě, ale pokud pojistovna opravu predem schvalila, nevidím duvod, proc by měl servis kvuli tomu zadržovat auto (ktere te pojistovne ani nepatri).
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od mudr.hematolog » pon bře 12, 2018 15:28

Niektore poistovne vydavaju tzv. Garancny list a na zaklade toho auto zo servisu vydaju aj ked este platba neprebehla.
Napr. Alianz mi takyto garancny list vydal bezproblemov, Komunalna poistovna mi ho nechcela vydat.
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od hOOrNeT » pon bře 12, 2018 16:14

k tomu lakování --> někdy stačí malý rozdíl a všímavé oko si všimne. Každý jedinec je na to jinak citlivý (ženy vidí rozdíly v laku lépe). A to, co jeden vidí za shodné lakování je pro druhého chybně nalakováno. Pokud ten rozdíl ale vidí každý, kdo se na auto podívá, je něco špatně a rozhodně bych reklamoval
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od simima2 » pon bře 12, 2018 18:26

Až bude venku slunečno, schválné vyfotím a dám sem foto. Jinak abych to upřesnil, auto je na leasing, tzn. po nehodě leasingovka vydala devinkulační protokol, který má nějakou omezenou platnost, asi 2 týdny jsem jezdil s nabouraným autem, protože neměli nárazník ani volný termín. Potom šlo auto do servisu, po opravě servis (jednalo se o TUKas ČSAO Černokostelecká) zažádal o proplacení pojišťovnu, ta si vyžádala devinkulaci která mezitím pozbyla platnosti, vystavila se tedy nová, kterou servis nebyl z nějakého důvodu schopný pojišťovně dodat, neustále jsem jen volal a volal a dostávalo se mi odpovědi že nic od servisu nemají. Nakonec jsem devinkulaci získal od leasingovky a dodal pojišťovně sám a po určité době opravu proplatili, tohle celé trvalo ty tři týdny. Jak tu někdo psal že jsem si mohl opravu zaplatit sám a pak si to nechat vyplatit od pojišťovny - bohužel jsem zrovna neměl přebytečných 40 000,- co stála oprava + týden náhradní vozidlo...
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od simima2 » ned bře 18, 2018 14:07

simima2 píše:
pon bře 12, 2018 18:26
Až bude venku slunečno, schválné vyfotím a dám sem foto. Jinak abych to upřesnil, auto je na leasing, tzn. po nehodě leasingovka vydala devinkulační protokol, který má nějakou omezenou platnost, asi 2 týdny jsem jezdil s nabouraným autem, protože neměli nárazník ani volný termín. Potom šlo auto do servisu, po opravě servis (jednalo se o TUKas ČSAO Černokostelecká) zažádal o proplacení pojišťovnu, ta si vyžádala devinkulaci která mezitím pozbyla platnosti, vystavila se tedy nová, kterou servis nebyl z nějakého důvodu schopný pojišťovně dodat, neustále jsem jen volal a volal a dostávalo se mi odpovědi že nic od servisu nemají. Nakonec jsem devinkulaci získal od leasingovky a dodal pojišťovně sám a po určité době opravu proplatili, tohle celé trvalo ty tři týdny. Jak tu někdo psal že jsem si mohl opravu zaplatit sám a pak si to nechat vyplatit od pojišťovny - bohužel jsem zrovna neměl přebytečných 40 000,- co stála oprava + týden náhradní vozidlo...
Udělal jsem fotku i přes to nepříznivé počasí, podle mě je to z ní i bez slunce vidět zřetelně, nárazník má podle mě trochu jiný odstín než auto. Akorát když vám v servisu řeknou že to na reklamaci není, tak nemohu dělat asi nic jiného, než že si budu opět již po několikáté stěžovat písemně na Renault ČR a doufat v nějaké řešení. A to mě ani trochu nebaví, připadám si jak neodbytný prudič, který si pořád na něco stěžuje... Megane byl mé první a také pravděpodobně poslední nové auto. S těmito zkušenostmi si budu raději na vlastní pěst opravovat starší vozidlo a nebudu se muset nervovat s neřešitelnými reklamacemi auta v záruce. A omlouvám se, že tu občas zatěžuji fórum těmi stížnostmi na Renault a problémy s ním. Především těm z vás, kteří jsou s Meganem spokojeni, i těm co jsou z něj vyloženě nadšeni. Já se svými zkušenostmi, ač bych moc rád, tuto radost z nového auta sdílet nemohu. Problémy co jsem s ním od převzetí měl by vydaly na sepsání knihy.

Obrázek
photo upload
Naposledy upravil(a) simima2 dne ned bře 18, 2018 14:19, celkem upraveno 1 x.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od hOOrNeT » ned bře 18, 2018 14:11

chápu tvé rozhořčení, ten nárazník je prostě tmavý. Souhlas
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od Renaulťák » ned bře 18, 2018 16:05

Narazniky dodava nastrikane externista. Na plastu je tensi vrtvu, jako na plechu. Na plechu byva "jemny" pomeranc, na plastu je krasne hladky. Pohled z kazdeho smeru vypada u metly trochu jinak. Kdyby to strikali na aute, zrna by byly ulozene stejne a vypadalo by to lip.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od simima2 » ned bře 18, 2018 16:26

Renaulťák píše:
ned bře 18, 2018 16:05
Narazniky dodava nastrikane externista. Na plastu je tensi vrtvu, jako na plechu. Na plechu byva "jemny" pomeranc, na plastu je krasne hladky. Pohled z kazdeho smeru vypada u metly trochu jinak. Kdyby to strikali na aute, zrna by byly ulozene stejne a vypadalo by to lip.
Co říkáte potvrzuje slova Renault servisu, že se jedná o standartní věc u stříkaných plastových dílů a tudíž žádná reklamace nemá význam a není možná. Mohu tedy pouze ,,poděkovat" nepozornému motorkáři za viditelné znehodnocení vozu a to je vše.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od hOOrNeT » ned bře 18, 2018 22:28

jestli tě to žere, tak si to nech přestříkat jinde. Ale já bych se na to... víš jak to je. Jen co to nastříkáš tak ti to někdo trefí... Necháš to být a už se s tím nárazníkem nikdy nikdo nepotká
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od exBURN » ned bře 18, 2018 23:10

Tohle je přesně to, čeho jsem see bál - kombinace rozdílných materiálů a metalízy.To je vždycky problém. Člověk si za to ještě připlatí a pak je to o nervy :-(. Je to vidět na první dobrou i z jiných úhlů?

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od simima2 » ned bře 18, 2018 23:24

hOOrNeT píše:
ned bře 18, 2018 22:28
jestli tě to žere, tak si to nech přestříkat jinde. Ale já bych se na to... víš jak to je. Jen co to nastříkáš tak ti to někdo trefí... Necháš to být a už se s tím nárazníkem nikdy nikdo nepotká
Vykašlu se na to samozřejmě, stříkání někde jinde platit nebudu a s reklamací nemám moc velkou šanci. Jen jsem chtěl vzhledem k původnímu tazateli také nastínit, jak může taková práce s lakováním nárazníku po nehodě v Renaultu vypadat.
exBURN píše:
ned bře 18, 2018 23:10
Tohle je přesně to, čeho jsem see bál - kombinace rozdílných materiálů a metalízy.To je vždycky problém. Člověk si za to ještě připlatí a pak je to o nervy :-(. Je to vidět na první dobrou i z jiných úhlů?
Bohužel je to vidět ze všech úhlů, méně znatelné je to za normálního denního světla - viz. foto co jsem dával výš, trochu víc je to pak vidět za slunečného dne.
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

exBURN
Advanced member
Příspěvky: 329
Registrován: pon led 01, 2018 21:43

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od exBURN » pon bře 19, 2018 08:11

No tak nevím jestli bych se s tím dokázal smířit. Asi bych fakt napsal do Renaultu na centrálu s tím, že je to fakt vidět a že se ti to nezdá. Navíc tohle fakt dost sníží cenu při dalším prodeji :-(

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od Renaulťák » pon bře 19, 2018 18:24

Cenu snizi prelakovany naraznik, ne original. Vetsina kupijicich si toho vubec nevsimne. Jsou odstiny, kdy je to vice viditelne. Barva se menila pohledovym uhlem i u MI, LII a podobne to mam i u LIII coupe. Stejne je to i u koncernových.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

simima2
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř črc 10, 2013 16:36

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od simima2 » pon bře 19, 2018 18:50

Renaulťák píše:
pon bře 19, 2018 18:24
Cenu snizi prelakovany naraznik, ne original. Vetsina kupijicich si toho vubec nevsimne. Jsou odstiny, kdy je to vice viditelne. Barva se menila pohledovym uhlem i u MI, LII a podobne to mam i u LIII coupe. Stejne je to i u koncernových.
Obávám se, že cenu sníží už ten fakt, že vozidlo je po nehodě zadní části. Tak to podle mě obecně funguje, že vozidla po nehodě mají nižší tržní hodnotu než vozidla bez nehod. A je jedno jestli se opravovala pomocí orig. náhradních dílů nebo jinak, že byla bouraná jim už nikdo neodpáře. Velká část kupujících se zeptá, zda auto prošlo nehodou, ať už si toho všimnou nebo ne. Takže mohu jedině lhát a třeba tvrdit, že takhle vícebarevné bylo vozidlo už z výroby. Protože tady to vůbec není o pohledovém úhlu, znovu opakuji, že je to vidět ze všech úhlů, v mém případě nejde o jiné rozložení zrn v metalickém laku jak jste tu psal. Jde o to, že odstín nárazníku je jiný než odstín auta. Jestli to stříkal nějaký externista, tak to prostě netrefil. Ale mám to auto teprve rok, tak nemusím teď řešit prodej. Až ho budu za pár let prodávat, tak po parkování na sídlišti bude tak otlučené, odřené a pomačkané ze všech stran, že to sníží cenu možná víc, než ten nabouraný zadek. Nestačím žasnout, jak to na tom autě přibývá... :|
Renault Megane Grandtour 1.2 TCe 130

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slícovaní nárazníku

Příspěvek od cing-ti » stř bře 21, 2018 20:37

souhlasím s tím, že najít Megana který 100% lícuje z výroby je skoro nemožné. Já mám sice nárazníky ok, ale pro změnu nemám úplně dokonale vycentrované dveře u řidiče v dolní části vůči přednímu blatníku. Není to vidět na první pohled ale při ručním mytí si toho člověk všimne. Chtěl jsem to původně řešit v servisu, ale když vidím jak si "poradí" v jiných situacích tak si na to raději zvyknu :D btw u náhradního Meganu 4 co mám teď to sice na první pohled vypadá výborně, ale při otevírání dveří se o ně musím opřít jako kdysi ve Wartburgu, páč jen rukou je prostě neotevřu. Ale když vidím jiné Megany třeba na parkovišti tak si říkám, že jsem měl ještě štěstí. Vždycky si vzpomenu na video na YT z výrobní linky Meganu kde na konci procesu obchází auto inženýr s měrkou a kontroluje spáry a rukavicí přejíždí přes karoserii. Když montovali můj kus tak měl asi dovolenou :D
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 8 hostů