Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od iceek » pon led 22, 2018 08:47

Mám vůz Megane GT, benzín, kombi, 11/2017.

Včera se podruhé objevil stejný problém. Oranžová ikona klíče, oranžově blikající/svítící ikona motoru, na palubní pc oranžové hlášky: Zkontrolovat vstřikování
Zkontrolovat emisní systém

První výskyt cca 1100km, druhý výskyt (včera) cca 3800km. První výskyt vyřešen přehráním sw řídící jednotky vstřikování?!?

Zajímavosti:
V obou případech se stalo při delší jízdě na adapt. tempomat při relativně nižší rychlosti (105 - 115km/h).
Auto jsem dostal s téměř prázdnou nádrží. Před prvním výskytem jsem tankoval pouze dvakrát, vždy 100 oktanový benzín (Benzina). Před druhým výskytem poprvé natankován 95 oktanový benzín (Benzina). Druhý výskyt po vyjetí téměř celé nádrže 95 oktanového benzínu. Na chování auta, i přes hlášky, není cítit ztráta výkonu. Při tom relativně vysokém výkonu bych asi malou ztrátu výkonu stejně ani nepoznal. Pocitově bych řekl, že auto ztratilo schopnost brzdit motorem. Pokud sundám nohu z plynu, mám pocit že nebrzdí, ale jede jak na neutrál.

Hypotéza/dotaz:
Myslíte si, že tyto problémy (vstřikování / emisní systém) můžou být falešně detekovány při změně typu paliva 95 vs 100 oktanové?
Nějaké jiné nápady, jak postupovat, v čem by mohl být problém?

Auto mám od listopadu. V prosinci v servisu. Ted je leden a jdu znova do servisu ... :(

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od EfineSS » pon led 22, 2018 09:16

Bez diagnostiky se nehneš. Určitě tam budou nějaký chybový kódy. Podle toho je pak potřeba hledat.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od Anryyk » pon led 22, 2018 09:26

Nevím jestli ten problém vznikl třeba špatným palivem, taky beru někdy 100 někdy 95, ale už spíš 95 a přidám vif a je to lepší. U té stovky je problém, ze to třeba každý nebere a pak to tam leží.

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od stepan_1981 » pon led 22, 2018 12:01

Taky netuším, ale změnou paliva 100/95 to podle mě nebude, to by se asi projevilo mnohem dřív než po vyjetí téměř celé nádrže (předpokládám, že jsi spíš po natankování plné několikrát zastavil a znovu startoval a nejel to na jeden zátah). Už při tom prvním výskytu to byla "oranžová" porucha a na diagnostice nebylo ani v historii vůbec nic? To se mi nechce věřit. Po dalším startu hláška zmizela, nebo už svítí pořád?

Btw. fascinují mě ty "opravy" přehráváním SW - to je taková hra, že "něco" servis udělal a doufají, že už se to neobjeví. Prostě si neví rady, tak přehrajou SW (na druhou stranu, co je pro ně alternativa, když na diagnostice nic není? rozebrat půl nového auta v záruce a zkoušet co je zrovna napadne?).

Může být, že někdy nějaká chybová hláška vyskočí bez příčiny resp. aniž by to faktická vada byla; těch věcí, kt. ŘJ hlídá a kt. můžou v nějaké nahodilé vzájemné unikátní kombinaci vylézt jako chyba, jsou asi desítky nebo stovky. Z pohledu zákazníka je ale problém v tom, jak má pak člověk autu věřit (např. když ho čeká dovolená do zahraničí s malými dětmi) a nemít nervy, že to příště problém opravdu bude a zůstane viset někde v noci na rakouské dálnici...
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od iceek » pon led 22, 2018 12:16

stepan_1981 píše:
pon led 22, 2018 12:01
...
Prubeh byl u obou vyskytu stejny. Kratce po indikaci jsem zastavil auto, zastavil motor a znovu nastartoval (nejblizsi odpocivalo / benzinka). Hlasky byly pryc. Po rozjeti se objevily do cca 5km znova, tentokrat jiz ani znovu nastartovani nezmizely.

Ted u druheho vyskytu se mi povedla zvlastni vec. Znovu nastartovani nevedlo k vyresetovani hlasek. Zkusil jsem podobne jako resetuji najete dilci kilometry (podrzenim tlacika OK, kdyz na plaubnim PC sviti ujete vzdalenost) vyresetovat chybove hlasky (podrzeni tlacitka OK, kdyz na palubnim PC sviti chybova hlaska). To se nepovedlo, hlasky nezmizely hned. Ale po dalsim znovunastartovani uz tam nebyly.

Jinak se vsim souhlasim. Oprava prehranim SW me taky prijde jako reseni naprd. Podle me z tech desitek hodnot, ktere senzory hlidaji musela byt nejaka mimo meze a v diagnostice to preci musi byt videt.

Btw. Prvni vyskyt v noci na Rakouske dalnici :-). Renault Assistance linka - "Jo jenom oranzova, tak to jedte dal ...". Rikam, ze budu tyden v Rakousku, nez se dostanu domu do servisu - "Tak to si radeji zajedte do servisu v Rakousku". Takze tak :-).

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od EfineSS » pon led 22, 2018 20:36

Nemusí to být zrovna tento případ, ale stává se, že výrobce při určitém chybovém kódu v ŘJ motoru vyloženě předepisuje, aby se přehrál software. Může se totiž jednat o SW chybu a aktualizace pak řeší úpravu určitých parametrů - například právě úpravu mezních hodnot, atd.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

JirkaNSA
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 16, 2017 09:26

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od JirkaNSA » sob úno 03, 2018 17:35

Mě to udělalo 2x tedy pouze "Zkontrolovat vstřikování" a v servisu přišli na vadnou svíčku na 4. válci. Vyměnili (zdarma) za novou a zatím je klid. Ťuky ťuk :o)

iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od iceek » pát úno 16, 2018 08:42

Tak maly update. Vymena lambda sondy nepomohla. Problem pretrvava :-/. Tento system pokus omyl ve me nebudi duveru, ale lepsi nez v predchozim servisu, kde s tim nedelali nic.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od Rado77 » pát úno 16, 2018 22:26

Reklamuj to donemoty! Nove auto. Tato chyba "zmenoznuje riadnemu uzivaniu vozidla". Po 3 nevyriesenych reklamaciach tejto istej chyby mas narok na vratenie penazi, alebo nove vozidlo
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od LaHo » sob úno 17, 2018 17:10

Já jsem měl na Focusu II 1,6 74kW podobný problém, auto z bazaru, dokola se měnila lambda a nepomohlo to. Až mi soused, garážista co vozí Fordy z Německa, poradil ať zkusím vyměnit škrtící klapku. Ptal jsem se v servisu co stojí výměna klapky a oni mě uzemnili, že 12tis za klapku a 4,5 tis. za práci. Tak jsem si od souseda půjčil klapku z bouraného auta (najeto 30 tisíc, prý zkus to, a když to bude OK, tak mi jí zaplatíš), vyměnil jsem si jí sám (10 minut práce, pak jsem ještě čekal 20 minut s odpojenou baterkou aby se resetovala ŘJ). Měsíc jsem jezdil, auto v pohodě, sousedovi jsem zaplatil 3tis za klapku a vydělal si 4,5 tis za 10 minut práce :).
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od iceek » ned bře 11, 2018 18:05

Tak trápení pokračuje. Naposledy auto 30dní v servisu, výměna dvou lamda sond. Bohužel diagnostika nedává prý žádné konkrétní údaje, takže výměna lambda sond byl takový pokus, zda to zabere. Nezabralo.

tyma
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 16, 2017 13:38

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od tyma » ned bře 11, 2018 18:45

Vitaj vo svete renault ... keby ta technika bola tak pekna auto tie auta
Renault Laguna III hatch silver 4control/GT 2.0 dci 131kw manual

jaroslav.h
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 21, 2023 06:58

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od jaroslav.h » pon kvě 22, 2023 12:18

Ahoj, pozdravujem ťa.
Teda ja len čumím.

Aktuálne, rok 2023, kúpil som novú Arkanu, auto nabehlo prvých 2300 km a vyskočili na mňa úplne rovnaké chybové hlášky, ako tu opisuješ ty 🤯...
Iné auto, iný motor, ale značka si ako vydím aj za tých 5 rokov s týmto nedala rady.
Môžem sa ťa opýtať prosím ťa, ako si nakoniec dopadol?
Vyriešilo sa to nejako?
Mňa čaká servis v piatok (27.05.23).
A inak k tej zákazníckej podpore 🙈😅 - pochodil som rovnako, ako ty.
Keď mi zasvietili kontrolky cestou z práce, tak som to zapichol na krajnicu, volám im a rovnaká reakcia: svieti len oranžové upozornenie? Hej, tak to kľudne jazdite, dojdite domov. A ja im vravím, že dobre šéfe, ale ja som dnešným dňom začal dovolenku a chystám sa s rodinou do Tatier, to na tom môžem jazdiť a prebehať Tatry?
Nooo, tak to by som vám asi nedoporučoval.
Vyhľadajte radšej najbližší servis.
Takže tak...
Radosť z nového auta, kde som nepredpokladal, že budem musieť niečo takéto riešiť MINIMÁLNE prvých niekoľko desiatok tisíc kilometrov, vystriedal strach z toho, kde ma to zase nechá v štichu 😵...
Ak chceš vedieť ako som dopadol, čekni moje vlákno Renault Arkana...

A ak môžeš prosím, daj vedieť na čo prišli tebe....
Ďikec 👍
jaroslav.h
- - -
2023 - aktu. Renault Arkana Intens TCe 140 EDC
2019 - 2023 Kia Ceed 1.4 CRDi 85 kw (chiptuning)
2009 - 2019 Škoda Octavia 2.0 SLX 85 kw
2007 - 2009 Opel Kadet 1.4i

fiero87
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 26, 2009 20:33

Re: Zkontrolovat vstřikování / Zkontrolovat emisní systém

Příspěvek od fiero87 » pon kvě 22, 2023 23:31

Zkusit vyměnit regulátor paliva
Renault Megane IV grandtour 1.6 Sce 84 kw

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů