Predné parkovacie senzory

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Fero66
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 21, 2018 10:48

Predné parkovacie senzory

Příspěvek od Fero66 » ned led 21, 2018 11:25

Mám na aute originál zadné parkovacie senzory prepojené na obrazovku MM systému. Keďže som do výbavy nechcel Parkovací asistent našiel som v originálnom príslušenstve možnosť dokúpiť iba predné parkovacie senzory. Objednal som ich v predajni kde som kupoval aj auto a boli mi originál namontované ešte pred kúpu vozidla. Bol som však nemilo prekvapený, že domontované predné senzory "iba" pípajú, ale nie sú pripojené na MMS.
Má s tým niekto skúsenosť ? Je to tak správne ? Namontované je to dizajnovo veľmi pekne, ale funkčnosť podľa mňa sa troška stráca. Štandardne sa po naštartovaní predné senzory aktivujú - čo ešte ako tak chápem, pretože auto je vtedy vačšinou zaparkované a je dobré, že fungujú, ale vzápätí začnú reagovať na všeličo možné a aj tak ich musím po chvíľke vypnúť, pretože počas normálnej jazdy to pípa úplne zmätočne.
Keďže senzory sú originál - namontované v originál Renault servise - predstavoval by som si to tak, že budú fungovať podobne ako tie zadné. Samozrejme zadné majú tú výhodu, že sa aktivujú pri zaradení spiatočky, ale tu sa dá akceptovať, že by sa predné senzory aktivovali tým dodatočným tlačítkom, ktoré mi pribudlo pod volantom. Ale očakávam aj prepojenie s MMS - tak ako zadné - pretože samotné pípanie nič nehovorí o tom, kde je problém / vpredu-vpravo, vpredu-vľavo alebo vpredu-v strede /. A keďže je všetko originál, predpokladám, že je tu určite aj možnosť pripojenia do MMS a reálne sledovať na obrazovke kde je parkovací problém.
Prosím poraďte mi ako to vyriešiť.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Predné parkovacie senzory

Příspěvek od niky79 » ned led 21, 2018 13:14

No ja predni senzory nemam... neni v praxi jedno, ktere vepredu vlastne pipaji? Smyslem senzoru je zabranit tuknuti do vozu pred tebou kteroukoliv casti tvoje vozu a jako ridic intuivne prece tusis, ktera hrana tveho vozu je nejblize k vozu pred tebou. Samozrejme nijak nerozporuju, ze viztualni znazorneni je lepsi a pomaha. Vzadu urcite.

Spise me ale zaujalo:
- co znamena, ze behem normalni jizdy to pipe zmatecne? Logicky bych cekal, ze ty predni senzory budou funkcni, dejme tomu, do rychlosti 5-10 km / hod, ne?
- pribylo ti tlacitko pod volant? UKA :)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Predné parkovacie senzory

Příspěvek od zdeno255 » ned led 21, 2018 14:14

Malo by tam byť tlacidlo na vypnutie a pri určitej rychlosti sa musia samé deaktivovať. Dorábané nikdy nie sú origo ako tie z výroby.

skyver
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: pát črc 21, 2017 22:25

Re: Predné parkovacie senzory

Příspěvek od skyver » ned led 21, 2018 22:02

Ja jsem si nastesti dopredu overil, jak to s temi senzory je a nakonec je nekoupil. Ano jsou jen pipaci, ano nejdou propojit s R-Linkem.
Nekde na pristrojovce nebo radici paky by ti meli vyvest tlacitko, kterym se nastavuje sila toho pipani, pripadne se vypinaj.


zdeno255 píše:
ned led 21, 2018 14:14
Malo by tam byť tlacidlo na vypnutie a pri určitej rychlosti sa musia samé deaktivovať. Dorábané nikdy nie sú origo ako tie z výroby.
Moc ale nechpádu důvod
Renault Megane Grandtour IV 1.5 dci EDC

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Predné parkovacie senzory

Příspěvek od Banana » ned led 21, 2018 23:37

Ty predni senzory original dodane z vyroby jsou aktivni z do nejake rychlosti cca 10 km-h, pak se vypnou. Tyhle dodelavaci akce, to ve vzdycky nanic. Ale ocekaval bych, ze origo Renault servis to zapoji do ridici jednotky tak, aby to fungovalo jako original.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
Ládys
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: stř led 17, 2018 14:44

Re: Predné parkovacie senzory

Příspěvek od Ládys » pon led 22, 2018 09:31

Já mám u GC originál přední i zadní, jakmile jeden detekuje, naskočí na budíku půdorys auta a vidím, který to je a graficky intenzitu (vzdálenost). Ale tohle grafické zobrazení prý původně u prvních typů vůbec nebylo. Takže bude záležet, co je to za auto a co výbava umožňovala.
Mégane IV Grandcoupé Zen SCe 115 + pack Design 16, Parking, Klimatizace Plus

skyver
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: pát črc 21, 2017 22:25

Re: Predné parkovacie senzory

Příspěvek od skyver » pát úno 09, 2018 14:56

Banana píše:
ned led 21, 2018 23:37
Ty predni senzory original dodane z vyroby jsou aktivni z do nejake rychlosti cca 10 km-h, pak se vypnou. Tyhle dodelavaci akce, to ve vzdycky nanic. Ale ocekaval bych, ze origo Renault servis to zapoji do ridici jednotky tak, aby to fungovalo jako original.
ne
Renault Megane Grandtour IV 1.5 dci EDC

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů