Kouř z výfuku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kouř z výfuku

Příspěvek od kadliiik » pát dub 17, 2020 13:17

Tak expanzka zas tak velká není ne? To že je to pod minimem, ale pořád je tam nějaká hladina vidět znamená, že ubylo dvě tři decky? To je asi jedno jestli to doleješ destikou nebo nemrznoucí směsí (ale určitě naředěnou, ne koncentrátem). Za dalších 2,5 roku se decka dvě ztratí zas, ale to už budeš kapalinu kompletně měnit. Jediný co riskuješ, když doleješ destilkou, že tě bude chtít legendární pedroo zmlátit.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Kouř z výfuku

Příspěvek od Owecka » ned lis 08, 2020 08:55

Muj Megane takto kouří celou dobu co ho mám. V servisu mi řekli, že to dělá katalyzátor, protože rozkládá výfukové plyny na vodní páry. Voda ubývá minimálně, vodni okruh tlakovali a nic se neztratilo. Mám najeto pres 70tkm.

Uživatelský avatar
johnnyso
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 11, 2020 08:29
Bydliště: Severni Morava

Re: Kouř z výfuku

Příspěvek od johnnyso » pon lis 16, 2020 11:46

Já bych to uzavřel tím...před rokem drahé polovičce šel bílý dým z výfuku (tekla chlad. voda přes těsnění hlavy do dvou válců))
Dým šel takový, že pomalu nešlo vidět moje ex auto se zapnutými světly (xenony), které stálo vzadu + vcelku sakra slušný smrad !! Dokud nemizí chladící voda, motor jede normálně a auto netvoří kouřovou clonu jako tank, tak je zbytečné plašit :D
Nicméně, při dlouhým trasách + svižném tempu se nějaká ta voda hold odpaří.
Renaul Mégane IV Grandtour TCe 115 Limited Plus
Peugeot 407 SW 2.0 HDI
Peugeot 206 1,4 HDI
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů