R-Link2 neuloží nastavení profilu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » čtv led 18, 2018 12:10

Hmm...diky za info. A mel k tomu servis nejaky komentar?
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od iceek » čtv led 18, 2018 12:21

Kdyz to tak ctu, tak si uvedomuji, ze uz jsem dvakrat menil hlasitost smerovek. Musim zkontrolovat, ale tudle vec si to u me mozna taky nepamatuje :-). Nastesti zbytek je ok.

Uživatelský avatar
Giancarlo
Junior member
Příspěvky: 113
Registrován: stř úno 08, 2006 18:17

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Giancarlo » čtv led 18, 2018 14:54

Servis bez komentáře. Naštěstí se chyba projevila přímo v servisu, takže mi věřili, že si z nich nedělám srandu. Hodinu jsme čekal a výsledek nic moc.
Obrázek Renault Arkana 140TCe Intens 3/2022
ex Renault Mégane IV 1.2 TCe Intens 11/2017
ex Renault Clio IV 1.2 Dynamique r.v.2013

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » čtv led 18, 2018 16:42

Trochu se obávám, že se nám to v téhle verzi Rlinku bude opakovat pořád do doby, než půjde aktualizovat na novou verzi. Pokud to tedy vůbec aktualizovat půjde a hlavně pokud je to SW chyba Rlinku a ne něčeho jiného. S tímhle si servis totiž asi ani nemá jak poradit - jestli to je v SW, může jedině SW přehrát znovu, jenže pokud je SW s chybou, neřeší to nic. A když diagnostika nehlásí žádnou chybu, tak se v tom nebudou chtít vrtat a pátrat, co jiného by to mohlo být.

Mě napadl (a autům nijak zvlášť nerozumím a třeba je to úplná blbost) nějaký pokles napětí -) vymazání některých údajů. Ale slabou baterku by měla ŘJ hned hlásit, nadto že by byla blbá baterka u fungl nového auta a po 200km jízdě v předchozí den...to asi ne.

Podle mě je to chyba SW, i když nechápu, že nějaká nastavení to udrží a některá ne...jak psal niky79, je možné, že by se nějaké údaje zapisovaly do ŘJ a nějaké do Rlinku, ale nedokážu si představit, proč by se např. hlasitost směrovek a barva osvětlení zapisovala každá jinam. A už vůbec nechápu, že to nastavení systém 20x udrží a po 21. ne.

Teď mě ještě napadlo - nezkoušel jste někdo někdy tvrdý reset Rlinku? Tím by se to dalo možná ověřit, pokud by byl výsledek stejný (tj. po zapnutí Eco tacho, směrovky na hlasitost 3, vynulování průměrné spotřeby atd.).
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

Jimmy08
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 23, 2018 11:36

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Jimmy08 » úte led 23, 2018 12:13

Mám podobný problém. Trochu som sa s tým hral a napadlo mi, či to nemôže byť spôsobené tým, že som cez aplikáciu User Profiles spároval mobil s profilom (zatiaľ neviem aké to má výhody, len som to nastavil). Profily som ale neprepínal, zatiaľ som jediný šofér. Zaujímavé tiež je, že aj keď sa štýl tachometra zmenil, keď som vošiel do nastavení, označený bol ten štýl, ktorý mal byť, ale zobrazoval sa iný. Stačilo znovu aktivovať Eco mode bez akýchkoľvek zmien a tachometer sa zmenil na ten, ktorý bol uložený. Z toho mi vyplýva, že niektoré veci možno aj zostanú uložené, len sa chybne načítajú defaultné nastavenia. Ale ten ukazovateľ EKO stromčeka uložený nezostal. Som z toho poriadne zmätený. Možno podstatná "maličkosť" na záver - z predajne som odchádzal s hláškou o slabej batérii, tá sa už ale nikdy neobjavila (auto kúpené 10.1.2018, najazdených cca 700 km)
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Bose

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » úte led 23, 2018 13:28

Hm, tak to je slušný zmatek :) Já jsem ale určitě profil s mobilem nijak nepároval, tak v tom to asi nebude. Slabou baterku mi to taky nikdy nezahlásilo.

Zajímavé je jak píšeš o přímém aktivování ECO módu, že se to samo změnilo na defaultní styl tacho, který byl uložený. Až mi to příště znovu vyhodí v Perso módu místo default tacho styl 1 ten ECO tachometr, zkusím jít do MultiSense a znovu převolit na Perso, schválně, co to udělá. Sice by to nic nevyřešilo, ale alespoň nějaký posun v zjišťování příčiny by to byl (tj. že to uložené někde je, ale blbě se to občas načítá).

Zatím mě to nijak netejrá, v podstatě jediné nastavení, co se občas nezobrazí stejně a co chci změnit, je ten ECO tachometr. Stačí jen zmáčknout rychlý přístup k nastavení displejů -) palubní displej -) styl 1, je to otázka pár vteřin. Že to změní hlasitost směrovek ze 2 na tovární 3 mě vlastně nevadí a asi to prostě nechám být, ECO stromeček nepoužívám. Až budu v létě měnit gumy a olej, tak se na to v servisu zeptám, ale je mi jasné, že na 99% maximálně přehrají SW (pokud mi to vůbec budou věřit).

Kdybych ale musel pokaždé znovu nastavovat i barvu osvětlení, intenzitu displejů, vypnutí externího uvítání atd., to už by bylo na víc jak minutu a přes čáru. Snad to nezačne blbnout ještě víc. Škoda jen, že to nepadá do toho stylu tacho 1 (nebo ze Sportu), ale zrovna do toho ECO, který je nejhorší :)

Ještě mě napadá, jakou máš verzi Rlinku? Taky 3.3.16.946? Objevuje se to někomu i v jiných verzích?
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

Jimmy08
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 23, 2018 11:36

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Jimmy08 » stř led 24, 2018 11:53

Včera sa mi to stalo znovu, tak som iba prepol MultiSense režim a štýl tacho sa obnovil na ten "môj".
Hlasitosť smeroviek a EKO stromček mi nevadí a stav palubného počítača sa dá po jazde uložiť medzi obľúbené cesty, kde sa kilometre a priemerná spotreba pekne spočítavajú (aspoň, že tak)
Inak tiež by ma zaujímalo, prečo práve EKO tacho je ten "default" :-D
Verziu Rlinku mám 3.3.16.941
Vydanie zavádzcieho programu (neviem presne, čo to je): 5376
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Bose

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » stř led 24, 2018 19:42

Tak můžu potvrdit, že při převolení režimu v Mulisense opravdu naskočí vybraný styl tacho, i když se po otevření dveří objeví defaultní Eco tacho. Zjevně to tedy někde uložené zůstává, to jsou věci...
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

Jimmy08
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 23, 2018 11:36

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Jimmy08 » čtv led 25, 2018 09:11

Hmm... Neexistuje náhodou nejaký oficiálny kanál na reportovanie takýchto chýb? Alebo je najlepšie riešiť to pri prehliadkach v servise? Samotní vývojári možno ani nevedia, aké bugy sa v ich software vyskytujú...
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Bose

Christophe
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2018 11:40
Bydliště: Francie

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Christophe » čtv led 25, 2018 11:24

Giancarlo píše:
stř led 10, 2018 19:19
Tak u mě zatím dobrý. Ale pořád mi není jasný ten rozdíl mezi verzema systému, výbavou auta, motorem atd. Proč mi třeba nejde nastavit na přístrojovém štítu značka upozorňující na překročení rychlosti.http://rnews.cz/test-megane-tce-130-rek ... ousel-2161 Zobrazuje se mi pouze v R-Linku. Né že bych se bez toho neobešel, ale na přístrojovce mi to přijde lepší.

A ještě by mě zajímalo co přesně dělá aplikace Coyote, kterou mám v autě předinstalovanou, ale netuším k čemu je to dobrá.
Aplikace Coyote je placená aplikace pro "Francouze"!
https://www.moncoyote.com/fr/solutions-embarquees.html
Austral (2023) Techno Mild Hybrid 140 * šedá schiste / střecha černá étoilé. Vyhřívaná přední sedadla, vyhřívané přední sklo, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat,
rezervní kolo.

Uživatelský avatar
Giancarlo
Junior member
Příspěvky: 113
Registrován: stř úno 08, 2006 18:17

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Giancarlo » úte led 30, 2018 07:16

Tak hlásím, že už 3.den mi R-Link i palubní PC, drží. Doufám, že mu to vydrží. Co mi, ale vrtá hlavou je příčina. Stalo se několik věcí a nevím, která ten zazrak zpusobila.
1. Auto týden stálo.
2. Používám druhou kartu.
3. Začal jsem používat v multisense režim neutral.
4. Venkovni teplota neklesla pod 0st.
5. Překročil jsem 1200 najetých km. (podezřival jsem system jestli ten eco vzhled tam nenaskakuje kvůli zajíždění)

Fakt by mě zajímalo čím to mohlo být.
Obrázek Renault Arkana 140TCe Intens 3/2022
ex Renault Mégane IV 1.2 TCe Intens 11/2017
ex Renault Clio IV 1.2 Dynamique r.v.2013

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » úte led 30, 2018 07:55

@Giancarlo: tak snad to máš na dobré cestě...u mě stále to samé, zhruba 1x za 20 nastartování to spadne na ECO tacho, řeším rychlým převolením multisense tlačítka na Sport a zpět na Perso. Taky jsem čekal, jestli se to objeví i teď, když není venku zima, ale objevilo, nevypadá to, že by to mělo s teplotou souvislost. Najeto mám už 1700km, v tom to taky nebude. Že by to mohlo být kartou mě vůbec nenapadlo. Napiš prosím nějak výhledově, jestli to pořád drží nebo ne, pokud ano, tak zkusím druhou kartu. Díky
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od iceek » úte led 30, 2018 15:59

Jimmy08 píše:
čtv led 25, 2018 09:11
Hmm... Neexistuje náhodou nejaký oficiálny kanál na reportovanie takýchto chýb? Alebo je najlepšie riešiť to pri prehliadkach v servise? Samotní vývojári možno ani nevedia, aké bugy sa v ich software vyskytujú...
Todle by me take zajimalo. Mas nejake nove informace?

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od nera738 » úte led 30, 2018 16:48

Nemáš zapnutý eco režim? Ja mam 946 a všetko v poriadku. Až na to, že nemám nastavenie detekcie únavy vodiča a to podľa manuálu by tam byt malom zajtra idem do servisu. A ten Coyote vám funguje? Mne nie a odpoveď z renaultu bola že v SR to nepodporuje. No,,, ale mám Koleos
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » úte led 30, 2018 17:03

@nera738: pokud to bylo na mě (mám stejný Rlink 946), tak ECO režim zapnutý nemám, jezdím na Perso.
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od nera738 » úte led 30, 2018 17:07

No, všeobecne. Teraz som to dočítal úplne celé. R link ma ešte asi slabiny. Osobne by som šiel do servisu co aj zajtra idem. Idem vrátiť prevozky tak sa spýtam na ten môj problém. Pravda je taká ze sme dvaja šoféri a používame jeseň profil. Takže toto musím vyskúšať, ale keď prídem do auta tak je všetko tak ako keď som z neho vystupoval. Budem to pozorovať dôkladnejšie
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

Uživatelský avatar
Giancarlo
Junior member
Příspěvky: 113
Registrován: stř úno 08, 2006 18:17

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Giancarlo » stř led 31, 2018 07:01

Moje radost netrvala moc dlouho. Dneska opět neproběhla uvítací animace, eco budík, palubni PC vynulováno. K tomu se navíc přidalo, že se po nastartování nezhaslo vnitřní osvětlení a ani nešlo zhasnout, musel jsem vypnout motor a znovu nastartovat, pak zhaslo normálně.

Z těch mých výše uvedených 5 možných příčin, mi zůstává ta týkající se venkovní teploty. Dneska bylo -3st., ale taky to může být něco úplně jiného...
Obrázek Renault Arkana 140TCe Intens 3/2022
ex Renault Mégane IV 1.2 TCe Intens 11/2017
ex Renault Clio IV 1.2 Dynamique r.v.2013

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od nera738 » stř led 31, 2018 07:06

Môže by slabý kontakt na baterke. Ak je v záruke, servis.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » stř led 31, 2018 07:31

U mě dneska OK a relativně zima byla taky, takže přímá souvislost s teplotou tam asi nebude. Pořád mi přijde jako nejpravděpodobnější něco s elektrikou/napětím/baterkou. Až budu měnit na letní, proberu se servisem a řeknu jim, ať zkontrolují baterku a kontakty a uvidíme.
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

Jimmy08
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 23, 2018 11:36

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Jimmy08 » čtv úno 01, 2018 14:00

iceek píše:
úte led 30, 2018 15:59
Jimmy08 píše:
čtv led 25, 2018 09:11
Hmm... Neexistuje náhodou nejaký oficiálny kanál na reportovanie takýchto chýb? Alebo je najlepšie riešiť to pri prehliadkach v servise? Samotní vývojári možno ani nevedia, aké bugy sa v ich software vyskytujú...
Todle by me take zajimalo. Mas nejake nove informace?
Nemám nič nové, a sem tam sa ten problém znovu objaví aj u mňa. Tiež sa na to spýtam pri výmene na letné, nech skontrolujú baterku, kontakty a možno ich niečo napadne. Väčšinou auto pár nocí stojí vonku, keď sa to stane. Keď budem mať nové info dám vedieť. Spýtam sa aj na to, či aspoň zo servisu reportujú takéto chyby aj keď to nie je vyslovene reklamácia.
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Bose

Uživatelský avatar
Giancarlo
Junior member
Příspěvky: 113
Registrován: stř úno 08, 2006 18:17

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Giancarlo » čtv úno 15, 2018 19:20

Tak mi to nedalo a napsal jsem dotaz na centrálu Renaultu ČR. Cca po dvou týdnech mi přišla odpověď, že věc předali technickému oddělení. Za další týden, tedy včera, telefon ze zákaznického centra, že mi takhle na dálku nemůžou pomoci, že mám navštívit kterýkoliv autorizovaný servis a technici už budou vědět co mají dělat. Tak jsem se objednal na dnešek. Auto tam bylo od rána 8 hodin a domluvili jsme se, že si pro něj přijdu ve 14:30. Mechanik mi sdělil (respektive jsem to tak pochopil), že data které získali z auta poslali na centrálu a čekají na odpověď, jak dále pokračovat. Současně jsem se ještě zmínil, že občas nefunguje automatické odemykání ve dveřích řidiče. Toto vyřešili objednáním nové kliky, ta původní je prý opravdu špatná. Takže až dorazí klika, dorazí snad i řešení z centrály k mému hlavnímu problému a snad bude celá záležitost vyřešena.
Jinak musím ocenit přístup servisu CMN Ostrava, sice mi zatím nepomohli, ale byla vidět snaha pomoci a zájem o zákazníka.
Obrázek Renault Arkana 140TCe Intens 3/2022
ex Renault Mégane IV 1.2 TCe Intens 11/2017
ex Renault Clio IV 1.2 Dynamique r.v.2013

Draken
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: stř lis 15, 2017 17:34
Bydliště: Karlovarsko

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Draken » čtv úno 15, 2018 20:31

Tak já se musím přidat,po aktualizaci na novou verzi systému,mi jednou za 2-3 dny po příchodu k autu a odemčení napíše na přístrojovce po animaci "dětská pojistka neaktivní".Jak to uvidím,je mi jasné,že budíky jsou jinak,a spotřeba a km jsou resetlé,stejně jako ekohodnocení. Budíky naštěstí naskočí po volbách multisense zpátky,ale musím nastavit znovu audio a něco navíc na desce.Jedu 1 března do servisu tak už to tam mají nahlášeno taky,prý že R-link neudrží nastavení paměti,něco mi tam technik říkal,tak sem zvědavej.

Od 28.2 je to každý příchod k autu
Naposledy upravil(a) Draken dne pát bře 02, 2018 11:24, celkem upraveno 1 x.
EX:Renault Thalia II 1,2 16v 55kW Priv. 09/2009-11/2017
Renault Megane IV Grandtour 1,2 130k EDC Intense 2018

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » čtv úno 15, 2018 20:34

Díky za update a iniciativu! Jsem fakt zvědavý, jestli na to přijdou...
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

Draken
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: stř lis 15, 2017 17:34
Bydliště: Karlovarsko

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od Draken » pát bře 02, 2018 10:52

Takže včerejší návštěva Renault Auto Mudra, montáž tažného plus hlášení o resetu palubního počítače při příchodu k autu a změna budíků na displeji plus občas i vymazané radio stanice,co jsem si předtím uložil. Pokaždé když otevřu dveře a ukáže mi to dětská pojistka neaktivní,je to resetlý a jen hledám navíc,co se smazalo. Dělá mi to od nahrání poslední aktualizace Rlinku. Na nic samozřejmě nepřišli. Když jsem se zeptal, proč nelze vrátit Rlink do továrního nastavení, tak to prý nejde!!!!!Pokud ho aktualizujete, už to nejde vrátit zpět. Takže budu psát na Renault jak to hodlají vyřešit, protože mě to každé ráno dost štve si vše nastavovat. Sem zvědavej, co odepíšou a jak to hodlají vyřešit.
EX:Renault Thalia II 1,2 16v 55kW Priv. 09/2009-11/2017
Renault Megane IV Grandtour 1,2 130k EDC Intense 2018

Uživatelský avatar
stepan_1981
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: pon kvě 16, 2011 15:46

Re: R-Link2 neuloží nastavení profilu

Příspěvek od stepan_1981 » pát bře 02, 2018 11:02

Hmm...já se na to budu ptát tak za měsíc, až budu měnit gumy. U mě jsem si nevšiml, že by mi to mazalo uložené stanice rádia, co vím, tak po resetu 1) přeskočí na ECO tacho 2) vynuluje se prům. spotřeba 3) změní se hlasitost směrovek na tovární stupeň 3. Ale nijak zvlášť jsem nepátral, co jiného se ještě mění. Mě fakticky obtěžuje jen ten ECO tacho a řeším to v řádu vteřin 3x zmáčknutím HW tlačítka Multisensu (vstup do menu, změna na sport, změna na perso), kdy mi naskočí původně uložený styl tacho č.1 v módu perso.

Spíš mě překvapuje, že k tomu nemají žádné informace. Pochybuju, že by se to týkalo jen pár aut, podle mě to musí být problém u všech těch verzí Rlinku. Nebo je tu někdo s Rlinkem 3.3.16.941 / 3.3.16.946, kdo tenhle problém vůbec nemá?
Megane Grandtour IV 1,2 TCe EDC Intens, červená Red Flamme, Pack City, 17'' kola, poloautomatická brzda, 7" displej, shark anténa

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů