Stěrače automatika cyklovač

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Stěrače automatika cyklovač

Příspěvek od iceek » stř led 03, 2018 14:23

Chci se zeptat, jestli vám fungují dobře stěrače v automatickém módu.

Mě se nezávisle na nastavení citlivosti děje to, že musím občas sklo setřít ručně, a jindy se stěrače "zblázní" a deset sekund lítají po skle maximální rychlostí.

Bral jsem to jako jeden z mnoha nedostatků, které jsem objevil. Teď mám ale půjčený náhradní auto, Megana III, kterému automatika stírání paradoxně funguje o dva řády lépe. Krásně rychle reaguje na zesilující déšť nebo na zvýšenou rychlost. Dnes padaly hovna s háčkama a ten systém se choval naprosto spolehlivě. Na mém Meganu IV, jakmile začne pršet, tak nelze nastavit citlivost cyklovače tak, abych nemusel stírat ručně.

Může někdo, kdo jezdil/jezdí Megana III i Megana IV potvrdit, že Megane III funguje automatické stírání lépe? Je možné, že by bylo něco špatně se senzorem na déšť? Dá se todle reklamovat? Nikde není definice toho, jak se to má přesně chovat, takže reklamaci si nedovedu moc představit.

Díky.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Stěrače automatika cyklovač

Příspěvek od niky79 » čtv led 04, 2018 10:17

Mě osobně teda přijde hloupé používat automatiku a senzory pro něco takového, jako je stírání. Spoustu dalších asistentů jako jsou parkovací senzory, asistent rozjezdu do kopce, poloautomatickou ruční brzdu atd... to vše vnímám jako užitečné. Ale tohle moc ne. Nestírá to ve chvíli, kdy bych to setřel já. Zlatý ručně nastavitelný cyklovač.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

fešák
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 29, 2017 20:44

Re: Stěrače automatika cyklovač

Příspěvek od fešák » čtv led 04, 2018 11:45

iceek píše:
stř led 03, 2018 14:23
Chci se zeptat, jestli vám fungují dobře stěrače v automatickém módu.

Mě se nezávisle na nastavení citlivosti děje to, že musím občas sklo setřít ručně, a jindy se stěrače "zblázní" a deset sekund lítají po skle maximální rychlostí.

Může někdo, kdo jezdil/jezdí Megana III i Megana IV potvrdit, že Megane III funguje automatické stírání lépe? Je možné, že by bylo něco špatně se senzorem na déšť? Dá se todle reklamovat? Nikde není definice toho, jak se to má přesně chovat, takže reklamaci si nedovedu moc představit.

Díky.
Mám stejně špatnou zkušenost i na Fluenci (2015), kde bude asi stejný snímač jako na M3. Prostě zlatý cyklovač. Senzor deště je asi jedinou součástí výbavy, kterou bych oproti jiným "vychytávkám" nemusel.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Stěrače automatika cyklovač

Příspěvek od Rado77 » čtv led 04, 2018 15:52

Presne! Uz od cias M2 to fungovalo blbo. Jedinou radou bolo vycistit celne sklo a odmastit ho u senzoru
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Stowik
Junior member
Příspěvky: 141
Registrován: úte srp 26, 2008 17:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače automatika cyklovač

Příspěvek od Stowik » čtv led 04, 2018 19:18

Měl jsem senzor na LII bez možnosti nastavení citlivosti. Byl jsem s tím max spokojen.
Teď mám možnost nastavit citlivost ve 4 stupních, obvykle se pohybuju na 2 nebo 3. Max spokojenost a mnnohem lepší jak na LII.
Samozřejmost je čisté sklo v místě senzoru, obvykle čistím čelní sklo (vlastně všechny skla) při přezouvání gum a zároveň aplikuju Rain-X, ten vlastně dávam 4x ročně, přibližně v březnu, v červnu, v září a listopad (i se to pak lépe škrábe od námrazy).
Od 16.8.17' Megane IV GrandTour TCE130 Intens

Do 16.8.17' Laguna II GrandTour 1.9dci 88kW 2002 Privilege

Žádné práce se nebojím, klidně si vedle ní lehnu. :-D
Není umění přijít servanej z práce, to umí každej blb.
Umění je vracet se z práce odpočatej a přitom mít vyděláno.

iceek
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 12, 2017 12:43

Re: Stěrače automatika cyklovač

Příspěvek od iceek » pát led 05, 2018 04:35

Díky za zajímavý tip. Senzor je předpokládám uprostřed nahoře na čelním skle?

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů