Koupě nového auta

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Pozoris
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 19, 2017 15:20

Koupě nového auta

Příspěvek od Pozoris » úte pro 19, 2017 15:37

Dobré odpoledne,

po dlouhém vybírání a rozhodování se, jsem se ujistil, že půjdu do Megánka. Zatím tedy nejsem rozhodnut zda GrandCoupe nebo Hatchback. Vesměs budu jezdit po městě a jednou/dvakrát měsíčně mimo město, tedy tak 12tis roční nájezd. Jsem rozhodnut jít do výbavy Zen a motorizaci SCE 1.6 benzín.

Myslíte, že je to dobrá volba výběru? Jak ta SCE "jedna-šestka" jede? Dále bych se rád zeptal, zda je už auto "vychytané", respektive jestli se furt jedná o první verzi Megane IV, nebo už je to druhá? Nejsem si jist, ale auto šlo na trh 2015, že? Protože vím, že se můžou na prvních verzích objevovat neduhy, různé drnčení, nedolíhavost, no prostě mouchy všeho druhu. Dále teď má Renault zimní výprodeje a HB Zen 1.6 se dá sehnat okolo 300tis (verze 2017), mám do toho jít, nebo počkat až na první kvartál roku 2018 a pak teprve kupovat?

Popřípadě budu rád za každé info a smysluplnou diskuzi. Zatím jsem si tady toho načetl dost a vesele budu pokračovat.

Uživatelský avatar
LaHo
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: stř lis 22, 2017 21:07

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od LaHo » úte pro 19, 2017 16:06

Při nákupu skladového vozu (pokud bude mít systém R-Link 2) si dejte pozor aby byl vyroben nejdříve v dubnu 2017. Předcházející kusy nemají možnost upgrade jednotky R-Link a tím pádem si nezaktualizujete mapy, ani nepůjde využít propojení s telefonem (AndroidAuto, Apple CarPlay). Od dubna 2017 by měly být snad vyřešeny problémy viz viewtopic.php?f=117&t=94812 a dále viewtopic.php?f=117&t=94919
Obrázek
Renault Megane IV HB TCE 130 Intens Hnědá Cappuccino

Pozoris
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 19, 2017 15:20

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od Pozoris » úte pro 19, 2017 17:01

Dobře, upřímně nevím, zda to ty modely co mám vyhlídnuté mají. Myslíte, že se vyplatí počkat už na příští rok a vozy vyrobená 2018?

Každopádně v merku mám tyto:

https://bezcekani.renault.cz/detail/37700/

https://bezcekani.renault.cz/detail/40324/

pedroo
Experienced member
Příspěvky: 549
Registrován: ned dub 05, 2009 07:57
Bydliště: zlín

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od pedroo » úte pro 19, 2017 17:28

pro cca Tvých 12000km za rok je 1.6Sce dle mého dobrá volba, zda tedˇ či v Lednu nebo v průběhu roku 2018 ? Cena je ted o mnoho lepší ! A co se týká facelitu nebo jiných věcí úprav a vylepšení je asi jedno bo to bývá tak po 4-5 letech od počátku prodeje.. zde co uvádíš jako možné Tvé varianty není v popisech u tech aut klimatizace,což nevím proč,ZEN by to měl mít,a ten Grandcupé má jen obyč dení ledky to je za mně OŠKLIVÉ..
8.2019- NOVÝ MEGANE GRANDTOUR IV, Modrá cosmos, 1.3 tce 103 kW

Pozoris
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 19, 2017 15:20

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od Pozoris » úte pro 19, 2017 18:03

Na koupi nespěchám, počítám že až někdy během března, po zimě. Záleží i na nabídkách, že jo :)... Když na to koukám, máš pravdu, že není uvedená. Ale pochybuji, že by tam nebyla. To stejné, že nemá ani zadní okna elektricky ovládaná, přitom v ZENu by to mělo být. Ano ty "obyč" ledky nejsou pěkné, to bych se pak poohlédl po tom, co má tu LED hokejku :D.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list

Teoreticky by to mělo být úplně to samé auto, jako z ofiko stránek Renault. A zde píší, že má automatickou automatickou.

A díky za ujasnění motorizace, po městě to bude fajn a 2x měsíčně na Vysočinu přes ty kopce. Snad se mu do nich chtít bude :)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od Novotka » úte pro 19, 2017 19:53

Napsat mohou co chtějí, to na obrázku dvouzonova ani automatická určitě není.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Pozoris
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 19, 2017 15:20

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od Pozoris » úte pro 19, 2017 20:17

Aha, takže tedy u prodejce ověřit vše co auto má a nabízí a nechat si to ukázat černé na bílém.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od niky79 » stř pro 20, 2017 08:06

Já bych vzal zcela nové auto. Prodejce ti IMHO da slevu 50-70 tisic na nový vůz a za stejných podmínek jako renaultbezcekani. Jde o to, že tam je sice sleva -80 tisic, ale uplne dole je napsano:

"Akční cena modelů CLIO, CLIO Grandtour, MEGANE, MEGANE Grandtour, MEGANE GrandCoupé, KADJAR obsahuje Výbavu zdarma, Výkupní bonus, Skladový bonus, Speciální bonus 15 000 Kč a Dodatečnou slevu 20 000 Kč při financování Premium od Renault Finance. Renault Finance znamená financování poskytované společností RCI Financial Services, s. r. o. U modelů CLIO a CLIO Grandtour s motory TCe 90, Energy TCe 90, Energy TCe 120 a Energy TCe 120 EDC akční cena obsahuje zvýhodnění na motory TCe ve výši 10 000 Kč. Speciální bonus 15 000 Kč platí pod podmínkou registrace vozu do 31. 12. 2017."

A když se dívam ted do ceníku, tak automaticky bys mel dostat slevu 15 tisic na vybavu, 15 tisic bonus, pak 30 tisic bonus za vykup stareho vozu, to mas hned 60 tisic. Takže není duvod auto "bezcekani", objednal bych nové. Motor 1.6 je cajk, ale ta nejnizsi vybava, s tim monochromatickym displejem a klasickými analogovými budíky vepredu... to je škoda to tam nemít.

Jinak rozhodnuti mezi grandcoupe a klasickym 5D autem - ja bych 5D nebral. Je kratke, vzadu je malo misto na nohy. Zvazoval bych sedan ci kombik.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Pozoris
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 19, 2017 15:20

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od Pozoris » stř pro 20, 2017 10:17

Děkuji za informace, sleva mi je jasná, vždy se ta s prodejcem dohodnout na nižší, popřípadě zajít ma jinou pobočku dealerstvi.

No ohledně předešlého auta, to jim tam nechávat nebudu. Mám Pazouta 301 ve full a ta se nechá v rodině. Tudíž až zas tak velká sleva by nebyla, když by se nepočítal bonus za výkup ne? Určitě se zajdou každopádně podívat no salonu co mají skladem a na vystavené kousky. Třeba tam budou mít nějakou přijatelnější výbavu Zen okolo těch 300tis.

Jsme rád za info o velikosti. Na různých recenzích a na videu to vypadá větší. Půjdu tedy do Grandcoupe.

fešák
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 29, 2017 20:44

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od fešák » stř pro 20, 2017 10:30

Pozoris píše:
úte pro 19, 2017 15:37
jednou/dvakrát měsíčně mimo město, tedy tak 12tis roční nájezd. Jsem rozhodnut jít do výbavy Zen a motorizaci SCE 1.6 benzín.

Myslíte, že je to dobrá volba výběru? Jak ta SCE "jedna-šestka" jede? Dále bych se rád zeptal, zda je už auto "vychytané", respektive jestli se furt jedná o první verzi Megane IV, nebo už je to druhá?

V podstatě řešim úplně stejnou otázku. Ve Fluenci mám tu starší 1.6(82kw) a co se týče výkonu, tak mi to v podstatě stačí, navíc mě na silnicích spíš pořád někdo brzdí, takže mít silnější motor mi přijde vzhledem k situaci na přeplněnejch silnicích celkem zbytečný. To už je spíš o poměřování pindíků než o nutnosti. Co vidim u tý 1.6-ky jako slabinu je převodovka, kde na dálnici se motor točí do vysokých otáček a ve Flu je kvůli tomu hluk ale nový Megan je lépe odhlučněný a má 2 kw navíc (jestli je to na výkonu znát to nevím) a točí na 130 trochu méně. Otázka je, jaký má vliv na motor dlouhodobější jízda ve vysokých otáčkách. Já si myslím, že to moc dobrý není.
Spíš bych doporučil vyšší výbavu, ve Flu mám Intense a jsem tím namlsanej, že už bych do nižší nešel. Je to paráda přijít k autu a neřešit vůbec nic. Žádný topení, klima, zrcátka, světla - vůbec nic neřešim, nastartuju a jedu. Navíc Intens má doplňky, který to auto dělaj ještě hezčí.
Co se týče toho, jestli už je auto vychytaný, tak jak to tady čtu, tak mám obavy, že ještě neni, objevuje se dost závad. Proto je asi lepší ještě chvíli počkat a jít radši do novýho auta než do skladovky.

Pozoris
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 19, 2017 15:20

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od Pozoris » stř pro 20, 2017 10:51

Jasný, takže obsahově ideal. Spíš mě šlo o to, aby to jelo do kopců a nemělo s tím problémy. Chápu ohledně výbavy. Ono to je diskutabilní. Někomu stačí to a někomu zase to. Pokud řeknu za sebe, tak mám Peugeot 301 v nejvyšší výbavě á musím říct, že ač tam mám navigaci, parkovací kameru, tempomat atd. atd. Tak nic nevyuzivam. Co je pro mne asi podstatné je denní a automatické svícení. Chápu, že teď může někomu rozum stát. Ale na tu výbavu opravdu náročný nejsem. Zen budu volit hlavně kvůli jinemu interiéru oproti verzi Life. Ta výbava je opravdu diskutabilní 🙂. Díky, taky jsem si myslel, že bude lepší jít do nového, popřípadě co bude mít prodejce na skladě a zaměřím se na data výroby.

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od renault841 » stř pro 20, 2017 15:00

Ta 1.6 není závoďák, ale na normální ježdění úplně bude stačit. Co jsem tak potkal a seděl v Meganu, tak rozhodně bych volil auto s Edge Light, jeden bez nich nám tu po městě jezdí, vypadá to na obyčejný ZEN a jenom, těch pár LEDek místo celé "hokejky" tomu autu moc nesluší. Jinak fajn by byla ta automatická klimatizace a asi vyhřívání sedaček. Jenom nevím jak ostatní, ale občas mě i z toho vymrzlého auta a zmrzlých sedaček zabolely záda. Jinak hodně štěstí při koupi a třeba seženete i slušnou slevu. My řekli, že v jiném autosalonu nám nabídli nějakou výbavu zdarma a najednou ji nabízeli taky, rezervy na slevy a smlouvání do určité míry tam vždy mají. :)
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Pozoris
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 19, 2017 15:20

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od Pozoris » stř pro 20, 2017 15:55

Tak o závodění mi nejde, ale aby to jelo do těch kopců pěkně :). Ano, máte pravdu, těch pár LEDek vypadá divně a Megánku vubec nesluší. Ta automatická by byla veliká výhoda, ale vyhřívání sedaček nepoužívám ani teď. Mě je to nepříjemné, jak pak zadek pálí :D... Až budu kupovat, budu to určitě hrát na slevy/výhody a nabídky z jiných salónů. Určitě se to vyplatí.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od niky79 » stř pro 20, 2017 16:05

Tak ziskat slevu je trivialni, staci poslat emaily do par autosalonu a ono se to uz sejde samo... Vyhrivani sedacek je super v zime, kdy nastartujete auto. Sedacky a volant poskytnou teplo nejrychleji. Kdyz to topi moc, nic vam nebrani snizit intenzitu, nebo to vypnout uplne.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: Koupě nového auta

Příspěvek od softouch » čtv pro 21, 2017 20:36

Vyhrievanie sedadiel a volantu odporucam. Sedacky maju dva stupne sily kurenia, volant ma jednu. V zime je to silne navykove.
Ked som kupoval fluence, bral som skladovku a tam to uz bolo. Hoci som to prv nechcel, potom som bol rad.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů