plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od kekshoOo » pát říj 19, 2018 17:37

Zdravim,

Viem ze ju tu obsiahla tema ohladom vrzgajucej zadnej napravy, moj problem ale spociva v tom ze dany - plechovy - zvuk je pocut len obcas a to len pri prekrizeni napravy ( schadzanie z vyssieho obrubnika, vyjazd na vysoky retarder zo sikma atd... ). Na nerovnych cestach / jamach atd je ticho.
Je to take zvlastne plechove klopkanie viacmenej z praveho zadneho kolesa.
Mam Me IV Grandtour GT, takze je mozne ze to bude nieco s 4controlom, avsak nikde na fore som podobny problem opisany nenasiel.
Momentalne mam najazdene 3800km a okrem tohto obcasneho klopkania mi obcas plechovo vrzga aj sedadlo vodica ( ide to viacmenej od uchytenia sedadla / kolajnic ) ale inak vsetko OK.
Planujem im to tam nechat na obhliadku pri prezuvani na zimne pneu.

Ak niekto ma / mal podobnu skusenost, pripadne to aj riesil, budem rad za hocijaky feedback.

Dakujem.
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

skyver
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: pát črc 21, 2017 22:25

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od skyver » pát říj 19, 2018 21:43

Uchyceni sedadla reklamuj a meli by ti to vymenit. Ja cekam na objednany dil.
Renault Megane Grandtour IV 1.5 dci EDC

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 601
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od Pipoo » sob říj 20, 2018 10:46

Tiez mi vrzga vodicove sedadlo od cca 800km a teiz mi ide od zadneho kolesa na pravej strane taky plechovy zvuk ale len rano ked auto stoji celu noc a noci su chladne na zaciatku mi to nerobilo... ale ked idem uz poobede z prace alebo je von teplo tak ziaden zvuk nepocujem ono to obi len ked idem cez nejaku zlu cestu nerovnost alebo retarder
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od kekshoOo » sob říj 20, 2018 12:42

Pipoo píše:
sob říj 20, 2018 10:46
Tiez mi vrzga vodicove sedadlo od cca 800km a teiz mi ide od zadneho kolesa na pravej strane taky plechovy zvuk ale len rano ked auto stoji celu noc a noci su chladne na zaciatku mi to nerobilo... ale ked idem uz poobede z prace alebo je von teplo tak ziaden zvuk nepocujem ono to obi len ked idem cez nejaku zlu cestu nerovnost alebo retarder
A to je prave to, ze mne to nerobi ani na nerovnej vozovke, ani ked je zima ci teplo, robi to len pri urcitych situaciach kedy pride ku krizeniu napravy ... vcera som napriklad vyliezol na obrubnik ked isla v kolone sanitka a ako som z neho potom zliezal ( velmi opatrne a pomaly :D ) tak som to znovu pocul, opat prave zadne koleso, opat take plechove klopkanie. Nieco podobne som mal kedysi davno na starom aute na prednom kolese, pri maximalnom vytoceni volantu mi to vzdy klopalo. Vtedy sa menil sa homokineticky klb...

Budem to este sledovat a zoberiem si asi technika z renaultu so sebou kedze mam uz "natrenovane" pri akom pohybe to je pocut, aby sa nestalo ze im tam auto necham a "zavada sa neukaze" :D
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od destroy » pon říj 22, 2018 19:21

Ak to nie je prilis silny zvuk a zvonku nic nevidis, vobec by som to neriesil. (nenarazam na zvuk ktory vies ze je pri krizeni naprav, tam je to jasne. Ak ta to trapi, vies to ukazat, tak to odnes do servisu a nieco s tym spravia...neveril by si co dokaze poriadne kladivo) Megane IV maju prilis dobre odhlucneny motor a tak pocut kazdy selest dazdnika v kufrovej podlahe alebo kamienok v ochrannych plastoch. Mne pomaha presadnut do sluzobnej kie alebo oktavky a citim sa ako v zetore pri orbe.

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od kekshoOo » pon říj 22, 2018 21:06

destroy píše:
pon říj 22, 2018 19:21
Ak to nie je prilis silny zvuk a zvonku nic nevidis, vobec by som to neriesil. (nenarazam na zvuk ktory vies ze je pri krizeni naprav, tam je to jasne. Ak ta to trapi, vies to ukazat, tak to odnes do servisu a nieco s tym spravia...neveril by si co dokaze poriadne kladivo) Megane IV maju prilis dobre odhlucneny motor a tak pocut kazdy selest dazdnika v kufrovej podlahe alebo kamienok v ochrannych plastoch. Mne pomaha presadnut do sluzobnej kie alebo oktavky a citim sa ako v zetore pri orbe.
:D to je prave ono, som velmi milo prekvapeny tym odhlucnenim ( v danej cenovej kategorii auta ), je to naozaj prijemny pocit ist po dialnici pri 130 - 140kmh a vediet sa normalne rozpravat so spolujazdcom pri zapnutom radiu a potom to sposobuje tieto moje uchylnosti pocuvat a identifikovat kazdy zvuk, ktory by tam ( podla mna ) nemal asi byt a zbytocne sa tym zatazujem :D ohladom toho krizenia napravy a sedadla uz mam dohodnuty servis, hodia nato oko, tak uvidime.
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

Maco_PP
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát říj 05, 2018 18:17

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od Maco_PP » stř říj 24, 2018 19:42

ahojte .. teda sa pridávam k divnému zvuku zo zadeho praveho kolesa ?? mne to klopne pri pridani alebo krizovani napravy, po nerovnostiach je ticho. Mam pocit ale ze to nejde od kolesa ale niekde ako je uchytený zadný pás ... najazdených mám 1.700km a zvuk je viacmenej ten isty klopne to z casu na cas ... vcera som viezol vzadu ludi a az po jazde som si uvedomil ze som nepocul klopnut, ale mozno ze sme kecali a uz to tak nevnimam... odsledujeme:)
Renault MEGANE Grandtour 2018
LIMITED Energy dCi 110, Modrá Cosmos RPR

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od kekshoOo » stř říj 24, 2018 21:43

Maco_PP píše:
stř říj 24, 2018 19:42
ahojte .. teda sa pridávam k divnému zvuku zo zadeho praveho kolesa ?? mne to klopne pri pridani alebo krizovani napravy, po nerovnostiach je ticho. Mam pocit ale ze to nejde od kolesa ale niekde ako je uchytený zadný pás ... najazdených mám 1.700km a zvuk je viacmenej ten isty klopne to z casu na cas ... vcera som viezol vzadu ludi a az po jazde som si uvedomil ze som nepocul klopnut, ale mozno ze sme kecali a uz to tak nevnimam... odsledujeme:)
Tiez mi to robilo len pri krizeni naprav ale nenapadlo ma sadnut si dozadu a skusit to presnejsie identifikovat zo zadnych sedadiel ... kazdopadne, navsteva servisu je uz od dnes bohuzial nevyhnutna, pan predomnou v pripajani sa na hlavnu cestu sa nevedel rozhodnut ci ide ci nejde a ked sa rozhodol ze ide a nasledoval som ho, zrazu sa rozhodol ze predsa len este nejde ... :(

https://uloz.to/!E6toj3JBQ0ji/megane-1-jpg
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

MartinRendlik
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: úte bře 13, 2018 10:12

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od MartinRendlik » čtv říj 25, 2018 10:41

a to jak rychle jsi do něho klepl? parkuju na dvorku centak od zdi, tak kdyby mi to ujelo, jestli se mi predek celej rozsype?
Mégane IV Grandtour Intens TCe 130

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od kekshoOo » čtv říj 25, 2018 10:44

MartinRendlik píše:
čtv říj 25, 2018 10:41
a to jak rychle jsi do něho klepl? parkuju na dvorku centak od zdi, tak kdyby mi to ujelo, jestli se mi predek celej rozsype?
Uprimne, vobec neviem, ale bol to rozjazd z 0 na hlavnu cestu, odhadom to mohlo byt tak 15 - 20kmh ...
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

Maco_PP
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát říj 05, 2018 18:17

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od Maco_PP » sob říj 27, 2018 09:25

ooo tak to ma mrzi ten tukanec ... ale hlavne ze sa nikomu nic nestalo 🤭 prajem aby ti to dobre opravili a kopec stastnych km 😉👊
Renault MEGANE Grandtour 2018
LIMITED Energy dCi 110, Modrá Cosmos RPR

kekshoOo
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned zář 02, 2018 20:05

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od kekshoOo » pon říj 29, 2018 23:01

Maco_PP píše:
sob říj 27, 2018 09:25
ooo tak to ma mrzi ten tukanec ... ale hlavne ze sa nikomu nic nestalo 🤭 prajem aby ti to dobre opravili a kopec stastnych km 😉👊
Dakujem, je to presne ako vravis, plasty su len plasty ... :)
Uz som objednany do servisu na 5.11, diely objednane, nahradne auto bude tiez, uz som len zvedavy ako dopadne lakovanie narazniku ... ale snad to bude ok :)
Renault Mégane Grandtour GT TCe 205 EDC 08/2018, Blue iron, 18" Magny-Cours 225/40 leto, 17" Dotz Kendo dark 225/45 zima

Uživatelský avatar
oro
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: ned zář 26, 2010 12:11

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od oro » sob čer 22, 2019 18:20

Ja mam ten istý problem,presne ako popisuješ ten divný zvuk pri prechode nerovnosti hlavne v zakrute,ide to od zadneho praveho kolesa. Už som vysypal celý kufor aj rezervu lebo som nevedel čo to buchoce a stale ten tupí zvuk tam je. Asi to dam zase do servisu. Ak niečo zistite dajte vediet.
oro
new:Megane Grandtour 1,6Sce Intense 2016 Upgrade soft R-Link 7,Android Auto,R-Sound......
old:Megane III 1,6 16V 81kW 110PS Generation, Continental 205/55 R17
LPG solaris

Pipoo
Experienced member
Příspěvky: 601
Registrován: pát srp 17, 2018 17:44

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od Pipoo » sob čer 22, 2019 20:17

Tiez mi ide cudny zvuk od zadneho praveho kolesa ale len ked je nizka teplota vtedy to pocut tak pod 13stupnov v zime to bolo pocut stale pri nerovnostiach. Teraz ked je teplo tak nic nepocut.
Renault Megane Grandtour GT 2018 TCe 205EDC Black Etoli

Maco_PP
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát říj 05, 2018 18:17

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od Maco_PP » ned čer 23, 2019 18:49

u mna zda sa poriesenee :)))). ... zadne dvere boli zle osadene .. boli velmi nizko, tk som to nastavil ... ked otvoris zadny kufor vidis dve 13 sruby. pridvihol som dvere aby licovali so strechou nastavil zadne dorazy a klepanie mi zmizlo .)
Renault MEGANE Grandtour 2018
LIMITED Energy dCi 110, Modrá Cosmos RPR

dado28
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát lis 23, 2012 13:59

Re: plechoyy zvuk od zadnej napravy / prave zadne koleso ?

Příspěvek od dado28 » stř čer 10, 2020 18:20

Viete mi to konkrétnejšie popísať co mam skúsiť nastaviť cez kufor? Ďakujem mňa ten zvuk už poriadne sere

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 10 hostů