Tesnenie dverí

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
shadow123
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 20, 2017 08:41

Tesnenie dverí

Příspěvek od shadow123 » stř zář 20, 2017 08:52

Dobrý deň, pri silnejšom daždi som si všimol, že na vnútornom tesnení predných dverí mám kvapky vody. Vyzerá to tak, že ako voda steká cez vonkajšie tesnenie dverí, tak nejde do toho žliabku ale preteká cez tesnenie a popri tesnení rámu dverí do vnútra. Ide o 2 mesačné vozidlo, takže to asi nebude únava materiálu...

Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od Clio50valec » čtv zář 21, 2017 16:53

taško povedat ja som si na aute zatial este ani nevsimol ze su tam dve tesnenia možno to robi aj mne. Skus si to ešte sledovať a ked to bude stále robiť kludne napíš mail do nejakého servisu Renault, oni ti ochotne poradia teda dufam a poprípade ti napíšu že to máš priniest že sa na to pozrú. A ak to aj bude vadne bez problemou ti to vymenia. žiadnu vedu by som z toho nerobil

Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od Clio50valec » čtv zář 21, 2017 16:59

Ako neviem či je to aj take strašne kebiže ma kvapky na madle dverí alebo na výplni dverí to je jasna vec ale toto no nevem.

Uživatelský avatar
drbiker
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pát říj 09, 2015 11:54
Bydliště: Vyškovsko

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od drbiker » stř pro 20, 2017 14:44

Řešili jste někdo dodatečnou montáž druhého vnějšího těsnění dveří? U Clia vnější těsnění dveří z výroby není, chybí mi tedy ochrana prahů, které se tím pádem špiní, obzvláště pak teď v zimě. Řešili jste někdo toto dodatečné těsnění, máte tip, kde a jaké těsnění pořídit?
Renault Clio V 1,0 TCe LPG, rv 2022
Renault Clio sport II ph1 2,0 16v, rv 2000

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od hOOrNeT » úte led 16, 2018 10:19

drbiker píše:
stř pro 20, 2017 14:44
Řešili jste někdo dodatečnou montáž druhého vnějšího těsnění dveří? U Clia vnější těsnění dveří z výroby není, chybí mi tedy ochrana prahů, které se tím pádem špiní, obzvláště pak teď v zimě. Řešili jste někdo toto dodatečné těsnění, máte tip, kde a jaké těsnění pořídit?
Ahoj, vyřešil jsi to? Clio III také nemá vnější těsnění. Ostatně je to tak nyní u většiny aut. A prahy se dost špiní. :|
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od DYK77 » úte led 16, 2018 14:59

Trochu pomůžou lapače nečistot. Nalepit na dveře těsnění si myslím nebude takový problém, ale obával bych se, že voda stejně k prahům někudy nateče a bude se tam zadržovat. I s nánosem soli třeba. Nechal bych to "dýchat".
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od hOOrNeT » úte led 16, 2018 17:50

DYK77 --> to je dobrý poznatek. Ta voda si do těch prostor asi vždy najde cestu, tak proč ji komplikovat cestu ven. No jo, tak budu dál při mytí auta pravidelně obcházet všechny dveře a čistit prahy ;-)
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Uživatelský avatar
drbiker
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pát říj 09, 2015 11:54
Bydliště: Vyškovsko

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od drbiker » čtv led 18, 2018 12:13

Také jsem nakonec usoudil, že to nemá smysl řešit, je lepší to nechat být, hold musím při umývání auta umýt i prahy a spodní část dveří.
Alespoň tak předejdu hromadění nečistot a případné korozi ve spodní části dveří, když tam to těsnění nebude.
DYK77: máš prosím reálné foto lapačů nečistot, prosím o poznatky a zhodnocení reálného uživatele...
Renault Clio V 1,0 TCe LPG, rv 2022
Renault Clio sport II ph1 2,0 16v, rv 2000

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od DYK77 » pát led 19, 2018 10:12

Mytí prahů a spodků dveří mi nepřijde jako nic neobvyklého, měl jsem to vždycky zašvihaný u všeho :D Na druhou stranu leštím často, leštím rád, takže při troše grifu a švihu mi ruční mytí ( předoplach, mytí houbou, oplach, ruční vysušení, ošetření nelakovaných plastů a pneumatik ) trvá cca 20min ( špína po dešti, ne žádné nánosy bahna ). Otevření všech dveří a projetí prahů houbou nezabere ani minutu, takže jsem se nad tím nikdy nepozastavoval.
Přední lapače jsem dával hlavně kvůli ochraně patek prahů a podlahy, tam podle mých poznatků trpí karoserie vždycky nejvíc. Trochu jsem je kvůli vzhledu upravil tak, aby moc nevyčnívaly do boku, takže efekt zabránění rozstřikování špíny na boky mírně utrpěl, nechat je tak jak by měly být, by bylo určitě praktičtější. Každopádně i tak lapače zabrání rozletu větším tuhým nečistotám, ale vířící se voda, se k prahům stejně dostane, jen tam tedy nebude tolik bláta a trávy. Foto a nějaké povídání jsem dával již sem ... viewtopic.php?f=116&t=28516&start=400
Nakonec jsem se rozhodl dát i zadní lapače, už je mám koupené, ale montáž nechám až na teplejší počasí. Jestli to nebude moc ladit k těm předním lapačům mnou upraveným, tak dám i na předek nové neupravené a bude. Někomu se to třeba nemusí líbit, ale zástěrky jsem vždycky měl a nikdy mi nepřišlo, že by vadily na kráse. Někdy je to o rychlém zvyku a když je pak člověk sundá, zase mu auto bez nich připadá holý. O jejich praktičnosti i za zadní osou není pochyb, u krátké zádi dvojnásob. To jsem se zas vykecal :scratch:
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
LubiCzech
Junior member
Příspěvky: 147
Registrován: sob lis 11, 2017 13:47
Bydliště: Město Škodovek ....

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od LubiCzech » úte led 23, 2018 13:01

Lapače musí být na každém autě, jinak s ním nebudu jezdit :-) a mám na to stejný názor jako DYK77. Já musím mít lapače na každém autě.
Zatím mám jen přední a musím říct že boky auta jsou méně špinavé , ale klidně je mohly udělat o cca.2cm širší. Až bude hezky dám i zadní, protože to při pohledu zezadu vypadá jak nakopnutá koza, lapače to opticky sníží.
Jinak špínu na prahu neřeším, chodím jen do ruční tlakové myčky a po mytí prahy jen setřu hadrem a je čisto , tam se špína dostane vždycky.
Clio IV Advantage 1,2 16V 54kW 2017
Octavia III Style 1.5 TSI 110 kW 2019
Forza 300ccm 2019
Outlander L Max 570 2019
Jawa 50 23A Mustang 50ccm 1972

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od DYK77 » stř led 24, 2018 16:38

Při serfování na Aliexpressu jsem našel dvě zajímavá těsnění k utěsnění spár dveří přímo určených. Pro ty kterým to přeci jen nedá, by toto nebo něco podobného mohlo vyhovět...

https://www.aliexpress.com/item/Car-sti ... 0.0.uvHNNN

Jo jo, nakopnutá koza :D Každopádně čím jsou pneu užší a čím je zadek karoserie kratší, tím více tomu lapače pomůžou nejen prakticky, ale i opticky. Pneu vypadají s odstupňováním lapačů z širšího rozměru na užší celkově širší a záď se jeví níže k zemi jak naznačil LubiCzech. Přitom nemusí zástěrky pod autem trčet 20cm, ale i decentní "lízátka" o délce 5cm už dají zádi jiný vzhled a mají význam.
U Clia si asi každý také všiml plouvičky na lemu zadního blatníku. Při pohledu z určitého úhlu je vidět jak lem blatníku pod ploutvičkou rychle ubíhá směrem pod auto a záď vozu to z tohoto pohledu dost opticky zužuje. I to si myslím lapače hezky vyhladí.

Obrázek

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od DYK77 » stř úno 21, 2018 20:16

Koupil jsem tu gumu na zkoušku, je to ta ve tvaru "Z" viz odkaz.
https://www.aliexpress.com/item/Car-sti ... 0.0.zCFNLh
Je příjemně měkká, je fajn. Zatím ji nechám uležet, uvidím kde by se dala využít, možná na starším autě.
Jinak sešel jsem se před nedávnem s kolegou co má též CLIO IV ( Limited + ) a prahy měl špinavé více a dál k těsnění dveří než mívám já. Jenže krom absence zástěrek jsem si uvědomil, že proti mě nemá plastové prahové nástavce, které práh celkově ještě o pár cm rozšíří a překryjí spáru pode dveřmi. Bez prahových nástavců jde pod dveře rozhodně víc špíny, než s nimi a tudíž bych zde se zástěrkami neváhal.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
drbiker
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pát říj 09, 2015 11:54
Bydliště: Vyškovsko

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od drbiker » čtv úno 22, 2018 08:24

Díky za tip na těsnění, ale spíš se nakonec přikláním k těm zástěrkám. Ty ochrání boky auta před nečistotami, takže i ty prahy by měli být čistější. Navíc nebude hrozit riziko hromadění vlhkosti a nečistot u těsnění dveří a následná koroze.
Postřeh ohledně prahových nástavců je správný, ve verzi Limited jsou 16´kola, které ve spodní části u prahu docela lezou z blatníků, zástěrky by množství odlétávajících nečistot měly výrazně omezit. Akorát se trochu obávám vzhledu auta se zástěrkami, asi je namontuji taky sám, abych je mohl upravit a osadit podle sebe, jako jsi to udělal ty. Může sem někdo nahrát fotku Clia IV bez prahů GT se zástěrkami? Chtěl byl vidět reálnou fotku. Dík.
Renault Clio V 1,0 TCe LPG, rv 2022
Renault Clio sport II ph1 2,0 16v, rv 2000

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Tesnenie dverí

Příspěvek od DYK77 » ned bře 04, 2018 19:45

Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů