Motor zdochne

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Motor zdochne

Příspěvek od Clio50valec » stř lis 16, 2016 17:12

Brej den

Mám mensi problem. Pred pol rokom som kupil clio 0,9 tce. Dnes ráno mi auto po nastartovani zdochlo. Auto mi stalo asi tyzden vonku bolo asi jeden stupen. Sadol som do auta zasunul kartu stlacil spojku, nastartoval vsetko bez problemu. Zaradil som okamzite spiatocku po prejdeni asi metra auto zdochlo. Myslel som si ze som rychlo pustil spojku a slabo stlacil plyn. Druhy krat ale spravilo to iste. Nastartoval som nic som nezaradoval, otacky najprv vystupili hore potom pomaly klesali 1000,800,600 a potom motor zasa zdochol. Na treti krat som zas nastartoval zaradil som spiatocku, plyn som stlacil trosku silnejsie a auto uz normalne islo. Po zohriati motora uz ziaden problem, stalo sa to prvy raz. V com to moze bit??? Mam po nastartovani nechat motor par sekund zahriat z mierne stlacenim pedalom plynu aby boli otacky aspon na 1200 a auto neskapalo? Alebo to bolo preto ze auto tyzden stalo? Ci mam ist s tym radsej di servisu? Dakujem za odpovede. Inak konecne forum kde je aj clio 4 vsade len 3 pritom 4 sa uz vyraba zopar rokov.

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Motor zdochne

Příspěvek od Jean ViC » stř lis 16, 2016 17:23

jestli se ti to nebude opakovat tak to asi nemusis resit = resp. bys to ani nevyresil...
hele me na cliu III se mi tohle stalo jedno rano taky, pak jsem si vzpomnel ze jsem chtel den predem cestou z prace "udelat autu radost" tim ze jsem koupil "lepsi benzin" na takove zapadlejsi benzince kde kazdej bral jen normalni benzin...
nicmene ja osobne necham motor v zime alespon minutu na volnobeh nez se rozjizdim...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Motor zdochne

Příspěvek od Clio50valec » stř lis 16, 2016 17:55

Benzin to asi nebude ten kupujem v rakusku lebo mne ked som tankoval na slovensku vzdy kapala fabia. Od kedy som tankoval v rakusku som tento problem nemal. Dik za radu budem to sledovat. Dufam ze sa to uz opakovat nebude. Je to prva zima clia a ta to auto dostatocne preveri.

Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Motor zdochne

Příspěvek od Clio50valec » sob led 14, 2017 14:10

Uz sa to viac neobiavilo. Asi renoltik trucoval ze som si ho dlhsiu dobu nevšímal :-D. dik za radu

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů