nefunkční paměť MediaNav1

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Carolka
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 07, 2022 12:58

nefunkční paměť MediaNav1

Příspěvek od Carolka » sob kvě 07, 2022 13:15

Ahoj,
pokusila jsem se najít odpověď, ale marně. Zdědila jsem po mamce Renault Clio IV 1.2 (r.v.2014). Auto 9 měsíců stálo, takže po opravě a nahození (výměna alternátoru, řemenu a baterky, brzdy) jsem musela znovu zadat pin co máma dostala při koupi. Můj problém ale je, že i když jsem MN1 "odemkla", napárovala svůj telefon, tak když vypnu motor a znovu nastartuju, můj telefon vůbec ve spárovaných zařízeních není. Naopak je tam pořád napárovaný mamky mobil. Zkoušela jsem tovární nastavení v menu MN1, ale nepomohlo, pořád je tam po vypnutí a zapnutí motoru mamky mobil ve spárovaných zařízeních a můj musím znovu napárovat. Jinak po napárování streamovaní hudby funguje, telefon taky, jen tam není část kontaktů, to jsem ale zatím víc neřešila. Zkoušela jsem aktualizovat systém (momentální verze 4.0.2.) skrze oficiální postup na stránkách Renaultu, ale po strčení USB do autorádia vše potvrdím, napíše to, že se systém aktualizuje ale ani po 30 minutách se aktualizace nijak nehýbe (ani se nijak nemění ty čárky). Otázka tedy zní, co s tím? Do autorizovaného servisu? Pokud ano, přemýšlím, jestli by nebylo jednodušší (výhodnější) rovnou pořídit nějakou novější verzi systému (pokud je to možné) nebo nové autorádio. Docela by se mi hodilo android auto, nebo waze. Jenže se přiznám, že dávat 15k po tom, co jsem teď do opravy nasypala 50k se mi úplně nechce. Navíc se v autech vyznám jako koza v petrželi, takže bych výměnu sama určitě nezvládla. Co byste radili? Dá se nějak do současného HW dostat např. MN evolution co má android auto, nebo bych musela koupit nové autorádio celé za těch 15k?

adamo
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: ned kvě 28, 2006 18:10
Bydliště: kladno

Re: nefunkční paměť MediaNav1

Příspěvek od adamo » sob kvě 07, 2022 18:22

Zdravím.Několik poznatků jsou uvedeny i návodu.Fleška musí být naformátovaná systemem FAT 32. musí mít velikost min 4G a maximálně 32G.
Při aktualizací je lepší nechat auto nastartované, neboť cca po 20 min se vše vypne i rádio.Zdraví adamo

Carolka
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 07, 2022 12:58

Re: nefunkční paměť MediaNav1

Příspěvek od Carolka » sob kvě 07, 2022 20:21

adamo píše:
sob kvě 07, 2022 18:22
Zdravím.Několik poznatků jsou uvedeny i návodu.Fleška musí být naformátovaná systemem FAT 32. musí mít velikost min 4G a maximálně 32G.
Při aktualizací je lepší nechat auto nastartované, neboť cca po 20 min se vše vypne i rádio.Zdraví adamo
Díky, tohle všechno vím, flashku jsem naformátovala, má velikost 16GB, auto bylo nastartované... Aktualizace se normálně spustila, na obrazovce bylo "probíhá aktualizace", ale prostě ani po půl hodině se to nikam nepohlo. Nevím jak dlouho to má trvat, ale spíš to vypadalo, že se to zaseklo..

dokturek
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 04, 2011 19:12

Re: nefunkční paměť MediaNav1

Příspěvek od dokturek » stř čer 01, 2022 11:05


Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti