Zachripnuty zvuk z motoroveho priestoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Zachripnuty zvuk z motoroveho priestoru

Příspěvek od neopagan » pon led 17, 2022 19:15

badam to len od vcera, ked pridavam plyn a potom ho pustim a chystam sa preradit z 1 na 2, alebo 2-3. 3-4 tak ked pustim plyn, tak na konci pocujem este taky chraplavy dozvuk, ako keby zotrvacnik. tazko definovat co je to za zvuk, nie je to piskanie, skor ako keby vietor svistal a zaroven taky zachripnuty zvuk, ale trva to len chvilu.

Deje sa to aj na volnobehu - auto stoji, ziadna rychlost, iba na prazdno pridam plyn, tak ked pridavam vtedy to trochu pocut a vzapati, ked pustim plyn, tak ked klesnu otacky, na konci ako keby sa este nieco tocilo a to tak kvili. Ako keby sa nieco sucasne tocilo s motorom a to druhe vydava taky zvuk. Ale nie suvisle to robi.

Pozorujem to len teraz, treti den to robi. Ide to od motora, neviem ci nie zotrvacnik alebo turbo, neviem co ine by to mohlo byt. Alebo motor, ako keby nasaval vzduch ako keby vietor svistal. Tazko to opisat. Ale deje sa to aj pri rozbehu, aj na volnobehu ked pridavam alebo pustam plyn.

Auto ma 3 roky, 38000 km, snad nemoze byt velka vada, neviem. Dnes som siel dlhsiu jazdu, pri vyssej rychlosti som nepostrehol, ale je mozne, ze som len nepocul.

Ono pocas jazdy to nerobi ten zvuk, iba pocas rozbiehania na nizsich stupnoch a ked uvolnim plynovi pedal, akoby sa este nieco dotacalo ked motoru klesnu otacky. Ale ako som pisal, aj pri volnobehu, cize prevodovku by som asi vylucil, zvuk ide od motora.
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Re: Zachripnuty zvuk z motoroveho priestoru

Příspěvek od neopagan » ned led 23, 2022 10:53

Posledne 2 dni uz ten zvuk vobec nepocujem, nechapem co to bolo. Ci sa dostala voda niekam, alebo koli zime, alebo to robil kompresor klimy kedze pri ofuku okna sa furt zapina. Alebo turbo ci zotrvacnik. Budem to sledovat nadalej
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Re: Zachripnuty zvuk z motoroveho priestoru

Příspěvek od neopagan » úte úno 01, 2022 18:08

Tak stale neviem co to je, jeden den to robi, inokedy nie. Dnes napriklad som vobec nepocul ten zvuk. Vcera ked som vysiel z parkoviska, tiez nic, presiel som par km, potom som zastavil na 5-10 minut. Potom ked som sa opat pohol, tak uz to hvizdanie zas bolo pocut.

Asi dam skontrolovat zotrvacnik aj turbo, alebo ci nie je niekde nasavanie falosneho vzduchu. Ale to by potom bolo pocut kazdy den, nie len obcas. Mozno je to fakt len zimou, neviem, nikto nemal nic podobne?
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Re: Zachripnuty zvuk z motoroveho priestoru

Příspěvek od neopagan » čtv úno 17, 2022 22:14

v servise mi potvrdili moje podozrenie, ze to ide z rozvodov, rozvodova retaz alebo napinacia kladka - unava materialu. Snad sa to vyriesi zo zaruky, pri 40 tis. km by sa to nemalo stavat. Super som sa tu sam so sebou porozpraval. Diky za rady :)
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Re: Zachripnuty zvuk z motoroveho priestoru

Příspěvek od neopagan » pon kvě 02, 2022 15:49

Vymena remena v ramci zaruky. Zatial vsetko ok.
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Zachripnuty zvuk z motoroveho priestoru

Příspěvek od kotasekh » pon kvě 02, 2022 18:09

Super, že dáváš info. Snad to výměna ramene vyřeší.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů