Kousnutá brzda

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Molex
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát pro 06, 2019 20:58

Kousnutá brzda

Příspěvek od Molex » úte led 11, 2022 08:23

Ahoj,
Clio IV 24000 km, staré dva roky.
U druhé garančky jsem hlásil, že se hlásil, že se mi kouslo kolo, jen pročistili prý a že to byl určitě šutr.
No stalo se to znova, tak jsem jim to hodil do Renaultu.

Při konstantní delší jízdě mi začne pískat kolo, hřeje, smrdí. Po prudkém probrždění povolí. Na sucho při točení volantem slyším praskání, když se to stane.
Měl jsem dole obě kola a jeden kotouč opravdu drhne. Žil jsem naivně v tom, že když už to nahlásím poprvé, sundají kola a zjistí to co já. Ne, člověk, který má auto v záruce si to hezky zjišťuje sám...

Stalo se to někomu? Přidřený třmen??

Uživatelský avatar
filip-megane97
Junior member
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 10, 2008 11:10
Bydliště: Ostrava

Re: Kousnutá brzda

Příspěvek od filip-megane97 » stř led 12, 2022 20:53

Ahoj, předpokládám jedná se o zadní kolo nevím jak s tím může souviset praskání při točení volntatem. Leda ložisko v uložení pružiny. Zkusil bych vratnou pružinu na třmenu.
mégane 1997 1,6e RXE (htch); laguna 2002 1,8 16v expresion (liftback)

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Kousnutá brzda

Příspěvek od Bravomv » pon led 17, 2022 15:15

Předpokládám, že jde o přední brzdu, jelikož většina Clio IV měla vzadu bubny. Myslím, že bude stačit brzdu rozebrat a pořádně vyčistit.

Molex
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát pro 06, 2019 20:58

Re: Kousnutá brzda

Příspěvek od Molex » úte dub 05, 2022 08:33

Přední kolo, po rozebrání v servisu zatím ok, ale překvapuje mě, že se na to borci v servisu více zaměřili až když jsem tam byl podruhé no....

neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Re: Kousnutá brzda

Příspěvek od neopagan » pon kvě 02, 2022 15:53

Borci v autorizaku riesia veci len podla tabuliek. Len ked uz clovek nalieha, tak horko tazko potom spravia. ja som mal podobny problem na starej Thalii, na Cliu zatial nie, ale rozhodne mala omnoho viac km ked sa mi to stalo. Dal som hned vymenit predne brzdy, ked uz sa raz zadrelo, neriskoval som.
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti