Při studeném motoru vynechává plyn

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
georgoclioIV
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 07:45

Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od georgoclioIV » úte srp 31, 2021 07:58

Ahoj Renaulťáci,
chtěl bych poprosit o radu k mému Cliu IV 1,2 16V 54kw.
Vždycky když ráno sednu do auta a rozjedu se (při studeném motoru), tak mi auto nereaguje na plynový pedál. Je to vždycky tak, že se rozjedu, ale po cca 5 vteřinách jízdy přestane reagovat plynový pedál a auto v podstatě dojíždí. To trvá cca 5 - 10 vteřin a pak se to chytne. Mírné cukání motoru ale pokračuje, dokud se motor neohřeje.
Včera jsem měl auto na 8leté prohlídce. Byly vyměněny svíčky, olej, filtry, rozvody, ale ráno se problém projevil úplně stejně. V Renaultu mi říkali, že když by to pořád dělalo, tak by ještě vyčistili škrtící klapku. Na diagnostice jim to prý nic neukázalo.
Chtěl by se zeptat, jestli s tím má někdo nějakou zkušenost? Případně nějakou radu.....
Tu klapku samozřejmě nechám vyčistit a budu doufat, že to pomůže....

Díky.

Jirka

georgoclioIV
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 07:45

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od georgoclioIV » úte srp 31, 2021 08:03

Ještě bych k tomu doplnil, že ten problém doprovází poměrně vysoká spotřeba paliva.

tichypeetr
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 31, 2021 13:20

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od tichypeetr » úte srp 31, 2021 13:25

Dobrý den, povedlo se Vám něco zjistit? Mám úplně stejný problém, byl bych moc rád, kdyby jsme zkusili spolupracovat tím, že by jsme si vždy napsali co zkusíme a zda to pomohlo. Mé číslo je 730584813, už jsem z toho zoufalý, je to auto mé ženy.

georgoclioIV
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 07:45

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od georgoclioIV » čtv říj 07, 2021 08:29

Ahoj Renaulťáci,
tak mam něco na doplnění...
V origo Renault jsem nechal udělat plánovanej velkej servis (rozvody, svíčky, chl. kapalina, vodní pumpa, vzduchový filtr).
Závada pořád zůstala. Pak mi v Renaultu doporučili nechat vyčistit tu škrtící klapku. Nechal jsem ji u nich vyčistit. Když mi pak předávali auto, tak říkali, že to stejně nepomůže a že podle nich je to vlastnost motoru. Prej mám auto před rozjezdem nechat dvě minuty běžet a pak teprve jet :D. To je fakt servis za všechny prachy. No i když je to podle mě nesmysl, tak jsem schválně zkusil auto nechat před jízdou nastartovaný cca 2apůl minuty a vyjel. Závada se projevila nemlich stejně. Auto se zastavuje a já brzdím provoz.... Pár aut už jsem v životě měl a vůbec žádný podobnou závadu nemělo...
Kámoš mechanik mi pak povídá, že když to souvisí s teplotou, tak by ještě zkusil vyměnit čidlo teploty chladící kapaliny. To jsem udělal a taky to nepomohlo. Jsem ve spojení s jedním klukem, co má stejný auto a stejnou závadu. Má auto už dýl a závada se mu začala projevovat teprve před rokem a půl. Tím bych vyloučil vlastnost motoru. On dělal (kromě toho co já) ještě lambdy a palivový filtr. Pořád beze změny.

Teď už fakt nevim, kam se obrátit, když v Renaultu to maj za vlastnost motoru a ani už mě nenapadá čím jiným by to mohlo bejt.

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Díky.

Jirka

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 589
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od moucha tse-tse » čtv říj 07, 2021 13:30

Ahoj
a kolik mas najeto km?
Mam ten samy motor, ale jezdim i na lpg... mam aktualne cca 60 000km.Samozrejme, ze startuje na benzin, zadne vynechavani tam neni.
Letos jsem si delal rozvody, pumpu, vodu, serizeni ventilu. svicky. Kdyz jsme u tech svicek, renault mi nabizel jedny za 1100kc,a druhe za 550kc.Jaky je rozdil mezi nimi mi nedokazali rict. Dal jsem si jake jsem mel doted ngk..za 100kc za kus.. . a motor krasne vrci. Svicky jsem daval nedavno, protoze jsem mel dost vysokou spotrebu. Aktualne ted jezdim do 6 litru.
Nevim, jestli porovnávate identicke motory, ale na strankach kde nakupuji ja, tak treba palivovy filtr vubec neni.. beru to tak, ze je soucasti cerpadla.
Nekde jsem cetl, ze vycisteni klapky nepomohlo ale az vymena za druhou ano..
Jeste bych se podival pres diagnostiku, jestli cidlo vody i teploty nasavaneho vzduchu davaji podobne udaje.. stejne jako jestli lambda meni udaje..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

georgoclioIV
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 07:45

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od georgoclioIV » pát říj 08, 2021 08:50

Ahoj, díky za odpověď.
Auto má 90 tis km. Jaký svíčky mi v Renaultu dávali nevim, ale auto se před výměnou chovalo stejně jako po výměně. Ty jsem teda vyloučil. No asi mi nezbyde nic jinýho, než je v Renaultu přesvědčit, že nejde o vlastnost motoru a že by se tomu mohli ještě trochu pověnovat :D

No ale mám k tomu ještě pár doplňujících poznatků...
1. Ve chvíli kdy to auto nereaguje na plynový pedál, tak když ho sešlápnu až na podlahu - auto se normálně rozjede, ale jen dokud je pedál uplně na podlaze. Nedělám to rád, jen když fakt brzdim provoz :D
2. Pak se mi zdá, že když je vypnutej ventilátor topení, tak je to o něco lepší, než když je zaplej. To je ale poznatek, kterej si musim ještě jednou potvrdit - jestli to nebyla jen náhoda.
3. Ty problémy trvaj jen do doby, kdy svítí modrá kontrolka teploměru (že je studenej motor), jakmile kontrolka zhasne, po cca 2 min jízdy, tak už je to OK.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 589
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od moucha tse-tse » úte říj 12, 2021 08:40

Ahoj
modra kontrolka zhasina myslim pri 50stupnich..
Dale pises, ze kdyz seslapnes plyn na podlahu.. a tam je spinac, ktery obchazi myslim omezovac. Ale nevim, jestli tady ma i jinou palivovou mapu.
A pak mozna ventilator.. . nemas nahodou pustenou klimu bez kontrolky?
Ona se spousti bez kontrolky.. myslim ovladac je v poloze kdyz to vezmu podle hodin.. od trictvrte do cele. Pak pri spustenem vnitrnim ventilatoru se spusti i klima.
Vypnout lze jen tak, ze jsi rucne spustis, tim se rozsviti kontrolka a pak ji rucne vypnes.
Ale tohle dela jen jak pisu.. ovladac jen pro ty horni polohy.
Jen premyslim nad souvislostma, treba jeste nekdo neco prihodi.. nejakou myslenku
👍
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

georgoclioIV
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 07:45

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od georgoclioIV » úte říj 12, 2021 09:29

Čau,
s tim omezovačem mi to připadá zajímavý...., klimu teda vůbec nemam.
Co přesně ten omezovač dělá? Stejně ho ale asi řídí jednotka ne?
Zjistil jsem, že někdy (ale taky ne vždycky) pomůže když při tom rozjezdu, po zařazení dvojky, sešlápnu plynovej pedál jen minimálně. Jen třeba 1 cm. Auto pak jede pomalu, ale furt nějak jede. Když se ale rozjíždim stejně jako s každym jinym autem a normálně přidám plyn, tak se auto začne jakoby dusit a vůbec netáhne - v podstatě se zastavuje. Když pak sešlápnu spojku, tak na volnoběh běží bez problémů.

Takže si řikám, že asi to auto má nějakou ochranu před vytáčením za studena, akorát v mém případě to omezuje moc brzo.

Mám nový svíčky, vzd. filtr, čidlo teploty chl. kapaliny, dělaný rozvody, olej, čištěnou škrtící klapku

Ještě si říkám, že by to mohli bejt lambdy, ale diagnostika nic neukázala. Navíc podle toho co lidi píšou by se to projevovalo kolísáním otáček na volnoběh a to mi nedělá. Po startu tam je stabilních cca 1100ot a po zahřátí 800ot. Auto nechcípá a startuje na první dobrou.

Takže za mě bych věřil tomu, že jednotka z nějakýho důvodu omezuje vytáčení moc brzo....

Lze nějak zjistit, jestli to je způsobený nedostatkem benzínu, nedostatkem vzduchu nebo případně vynecháváním válců? To by se pak taky dalo něčeho chytnout.
A ještě mě napadla možná blbost, ale když to takhle řídí jednotka...., nedalo by se to chipem nějak upravit, aby to za studena neomezovalo tak nesmyslně?? Jen nápad...

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od kotasekh » úte říj 12, 2021 09:58

Pri studenem motoru jsou lambdy vypnute a smes bezi jen dle palivove mapy, pokud teda vim. Nechal bych vymazat adaptace a pak pozoroval, jestli se problem projevi hned znovu nebo postupne se zacne objevovat. Pripadne nechat prehrat fw ridici jednotky vstrikovani, coz mimo jine taky vymaze adaptace mapy.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 589
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od moucha tse-tse » úte říj 12, 2021 10:09

Omezovac omezuje rychlost..navolis si treba 50 a pres to te nepusti. Pak leda seslapnout az nadoraz plyn na ten spinac pod plynovym pedalem a auto pak jede. Ale tohle nevyuzivam.
Ale to musis mit i ten prepinac u rucni brzdy pro omezovac a tempomat. Pak sviti kontrolka na pristrojovce podle toho, co je spustene.
Nevim nic o nejake ochrane pred vytacenim.Normalne ja teda jezdim a nic mne neomezuje.
Zalezi kde jsi byl na diagnostice. Ale podle vseho v renaultu a tam maji clip.
Zalezi ale, jestli hledaji.. o tom se na foru dost psalo. Jsou tam nejen ulozene zavady, ktere treba nemas. Pak tam jsou i live data, podle kterych se da neco usoudit.
Pri nastartovanem motoru se da vycist mnoho.. jaky to ma prutok vzduchu, paliva... jestli lambdy chodi v tolerancich.. a spousta jineho.
Mne na scenicu trapil airbag.. jednou svitil, pak ne a dokola. Zadna zavada. Ale v live datech jsem videl, ze LZ navijak pasu meni odpor.. od správného po nesmyslnou hodnotu.
Takze chyba v pripojeni konektoru do pasu..
A o ocipovani tohohle motoru jsem cetl, ale vysledek nestoji za to.. a jestli by to pomohlo tvemu problemu.. nevim🤔
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od DYK77 » pát říj 29, 2021 16:30

Dnes jsem narazil na podobne tema u skodovkaru. Je to na strance skoro az dole od uzivatele Gary...
https://www.tipcars.com/magazin/technic ... otoru.html
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

georgoclioIV
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 07:45

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od georgoclioIV » čtv lis 04, 2021 07:34

Ahoj, díky za typ. Teď je to auto zrovna u šváry, dělá taky servis. Říkal, že zkusí vyměnit cívku a škrtící klapku. Když to tím nebude, tak díly může vrátit dodavateli. Tak to zkusil a tím to nebylo:) Naštěstí je šikovnej a šel dál po nejpravděpodobnějších možnostech závady. Včera volal, že zkusil odpojit lambdu a že to pak jelo OK. Takže dneska tam zkusí hrknout novou. Tak si držím palce :lol: :lol:

georgoclioIV
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2021 07:45

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od georgoclioIV » čtv lis 04, 2021 18:10

PROBLÉM VYŘEŠEN. U mě to způsobovala vadná lambda. Švára je machr. Tak snad až někdo bude řešit stejnou závadu, tak mu tohle vlákno pomůže.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Při studeném motoru vynechává plyn

Příspěvek od DYK77 » čtv lis 04, 2021 22:25

To je dobře :t18:
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 8 hostů