stěrače alternativa - Clio IV Grandtour (2017)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Anonym_user
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 07, 2021 17:58
Bydliště: Liberec +- 20 km

stěrače alternativa - Clio IV Grandtour (2017)

Příspěvek od Anonym_user » ned čer 06, 2021 17:42

Dobrý den,
stejné téma pro Clio IV Grandtour jsem nenašel, takže nový dotaz:
přední stěrače 650 mm (26 ") + 350/340 mm (14 ")
zadní stěrač 240 mm (10 ")
Obojí samozřejmě ploché-flat. Rád bych je časem vyměnil, už mají něco za sebou. Originální ve značkovém servisu jsou dražší, napadlo mě nějaké značkové (Bosch, Continental, Denso, Hella, Valeo ...) jako náhradní a levnější řešení. U internetových prodejců mi to vyhledá podle značky a typu vozidla konkrétní stěrače, zřejmě ale jen podle délky stírací lišty, ale:
- někteří prodejci uvádí, že značka Bosch nemusí pasovat na všechny značky (nejde samozřejmě o délku, ale o adaptér-uchycení na původní ramínko)
- při návštěvě autosklo servisu s jinou záležitostí mi technik vysvětlil, že Renault opravdu používá nějaká atypická, méně rozšířená uchycení, kde "normální" adaptéry pro jiné značky nepasují.
Jde mi hlavně o zadní stěrač, jehož střední část nestírá poměrně velkou plochu.
Máte někdo zkušenosti, poradíte s jiným než originálním typem stěračů? V balení stěračů bývá několik adaptérů, ale jde o to, aby skutečně některý z nich pasoval na Clio IV. Nevím, zda jsou stěrače stejné s krátkým typem, protože krátké Clio má konstrukci 5. dveří jinou než kombík.
Děkuji.

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: stěrače alternativa - Clio IV Grandtour (2017)

Příspěvek od sardon » úte čer 08, 2021 16:19

Ahoj,
mám Grandtour r.v. 2015 osobně preferuji Valeo. Na zadek VALEO 574609 (není potřeba žádný adaptér), na předek VALEO 575009 a VALEO 575780 ( mají asi 4 druhy adaptérů, podle návodu vybereš ten správnej, nasadíš ho na ramínko a pokud budeš se stěračema spokojenej, tak pak už jen měníš lištu za lištu). Na zadek jsem jednou dával i BOSCH rear (3 397 008 056), protože Valeo v mém oblíbeném obchodě neměli zrovna skaldem a já nechtěl čekat a byl rovněž bez problémů. S ostatními jmenovanými značkami nemám zkušenost, neboť jedinkrát jsem na předek koupil Champion easyvision a dělaly takový šmouhy, že hned druhý den letěly do popelnice. Od tý doby kupuji jedině Valeo, za mě je to rozumnej kompromis mezi cenou a kvalitou.

Anonym_user
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 07, 2021 17:58
Bydliště: Liberec +- 20 km

Re: stěrače alternativa - Clio IV Grandtour (2017)

Příspěvek od Anonym_user » úte čer 08, 2021 22:03

Zdravím,
díky za rychlou reakci. O víkendu mrknu na internet a objednám.

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: stěrače alternativa - Clio IV Grandtour (2017)

Příspěvek od sardon » pát čer 11, 2021 18:28

Není zač.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti