Špatné starty

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
stekly@avesound.cz
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 24, 2017 09:06

Špatné starty

Příspěvek od stekly@avesound.cz » pát kvě 07, 2021 10:54

Zdravím,
mám Clio GTIV 2016 a poslední půl roku mě zlobí starty. Níže popisuji, co se dělo a jak se to vyvíjelo. Máte s tím někdo zkušenost?

Posledních 6 měsíců mi špatně startuje auto. Vzniká tam prodleva cca 3 sec a více než auto chytne. Bylo 3 x v servisu, ale nic se nenašlo. Naposledy vyčistili v servisu klapky a prý to bude dobré, ale hned 3 starty po servisu byly špatné. Před pár dny už byl interval 8 sec a auto nechytlo vůbec. Zkusil jsem to asi 8 x a pak chytlo a rovnou jsem ho odvezl do servisu. Doporučili výměnu baterie. Níže je start druhý den po výměně baterie. Takže výměna baterie asi nepomohla.

Takhle nějak to vypadá: https://photos.app.goo.gl/2xQw9x4AEALMXnhR7


Historie, nevím, zda to s tím souvisí:

- na podzim 2020 jsem přišel k autu a nešlo odemknout, ani nastartovat, muselo se nahodit přes kabely, pár dnů to jelo, ale problém nastal znovu
- další start přes kabely a odjezd do servisu 2 x to bylo v Tukasu, ale na nic se nepřišlo
- jelikož jsem měl známého servisáka, koupil mi baterku (Starline - asi nic moc, ale prej to bude stačit) - auto skončilo v servisu Tukas, baterii vyměnili, i když originální baterie podle testu nevykazovala závadu (baterii si nechali ;))
- jelikož se závada projevila znovu, odvezl jsem auto do Pyramida Průhonice (už jsem Tukasu moc nevěřil) - problém konzultovali se zahraničím a prý o něm vědí, aktualizovali řídící jednotku a udělali upgrade radia (vše se tím vyřešilo, jen při přehrávání z USB se sem tam ozve pípaní, buď se po 30 sec vypne, nebo musím zapnout jen rádio a nebo vysunout flash disk - vlastně další drobná závada)
- následně všechno fungovalo, jen mě sem tam pípá to rádio, když hraje muzika z flash disku - zkusil jsme více flashdisků a je to stejné
- asi od března 2021 zlobí starty, jsou delší, ale vždy to chytlo
- auto jsem odvezl do Auto Kout, vyčistili klapky, ale po odjezdu ze servisu jsem měl 3 špatné starty za sebou
- pak se to uklidnilo a špatné starty, nebo delší starty se objevují jen občas
- nebyl jsem si jistý a tak jsem auto odvezl opět do Pyramida Průhonice, to bylo 3.5.2021, druhý den jsem si auto vyzvedl, opět nahráli novou řídící jednotku a rádio, delší starty jsou prý normální, natahuje se čerpadlo
- 6.5. 2021 sedám do auta a nic. Tentokrát to nejde vůbec. Nastartoval jsem to asi na osmí pokus a hned do servisu. Domluvili jsme se v Auto Kout na výměně baterie za originální (když totiž bylo auto v Pyramidě, řekli mi, že je slabší baterie, ale přitom byla nová - ten Starline, to bylo na podzim 2020, viz první závada, kdy nešlo vůbec odemknout a nastartovat), tak jsme s instalaci origoš souhlasil). Následně jsem ujel asi 100km, ale delší starty tam byly znovu
- záznam výše je ze dne 7. 5. 2021 takže něco se tam děje a ani Pyramida ani Auto kout neví co.

- Vygooglil jsem něco o čidlu otáček
- Nebo výměna startéru
- Nebo výměna auta :-D

Nevím, ale jdu to řešit se servisem, protože nemám jistotu, že mě to někde nenechá. Máte někdo nějaký nápad ;)

Díky.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Špatné starty

Příspěvek od moucha tse-tse » pát kvě 07, 2021 11:34

Cidlo otacek na setrvacniku nas trapilo na prvnim meganu, stacilo odmontovat a vycistit a bylo po problemu. Ale clip to stejne u nej napsal.
Letos jsem mel spatne delsi starty na cliu, coz tady nejsem zvyklý. Dal jsem novou baterii exide a je po problemu. Sice nevim jestli je to pricina nebo dusledek, ale startuje hned.
Ale pises i o moznem starteru. Kdysi na scenicu, i po nove baterii za kratky cas delsi starty. Uz nevim, ale mel snad cca 5nebo 6 let. Stacilo dat klestovy merak na privodni kabel ke starteru a natocit. Byl tam obrovsky proud, takze starter sel ven. Rozdelal jsem ho a zjistil, ze uz nemel po tech par letech zadne uhliky a proud bral z prodrene izolace vedouci k uhlikum.
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

stekly@avesound.cz
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 24, 2017 09:06

Re: Špatné starty

Příspěvek od stekly@avesound.cz » úte čer 29, 2021 13:43

Špatné starty trvají:
nepomohlo:
- výměna čidla otáček
- výměna cívky a kabeláže

Co mě čeká:
- TEST tlaků
- měli by si zkontrolovat čerpadlo a zdvihátka ventilů

Nejlepší řešení:
- shodit to ze skály ;)

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů