software

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
72rak
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 28, 2021 16:01

software

Příspěvek od 72rak » ned bře 28, 2021 16:21

Dobrý den prosím o radu nebo návod!Koupil Jsem renault clio 4 rok 2013 a mám tam radio lg media nav ale je tam nahraný system software 2.0.9 což asi není origo a nikde jsem ani o tomto software nic nenašel asi se v tom předtím někdo hrabal a nahrál tam tento software? Radiu nejsou mapy a nikdy tam nebyli.Což bych si mohl dokoupit a nainstalovat.Ale dělá mě starost jak odstranit ten systém software co tam je nyní!?Jinak mě nejde ani hodiny srovnat když se pokusím je přeštelovat ručně tak se mě vždy vrátí na původní čas!Jinak radio funguje a propojení přes bluetooth také!Jsem už z toho na nervy tak snad se tu někdo najde kdo by poradil.Děkuji moc.

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: software

Příspěvek od sardon » stř bře 31, 2021 18:51

Zdar, zkus to upgradovat na verzi 4.1.0 na téhle stránce https://www.gps-rlink.com/medianav/upda ... -medianav/ je dole ke stažení soubor, kterým by to mohlo jít. Zkopíruješ ho na naformátovanou flasku(měla by mít diodu,jednou jsem to zkoušel s flaskou bez a nic to nedělalo), dáš do zapnutého Medianav a mělo by se tě to zeptat, jestli to cheš spustit, nebo tak něco, přesně si teď nevybavuju, dáš ano čekáš, až se proces dokončí (postupně se tam vyplňuje asi osm obdélníčků). Pokud se to z nějakého důvodu nepovede, nic se neděje, zůstává původní verze. Mapy můžeš nainstalovat i zadara, někde je tu vlákno, kde se to řešilo.

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: software

Příspěvek od bagr3210 » pát dub 02, 2021 07:52

Dle mne tam puvodni majitel mel "kreklou" verzi a pri prodeji tam dal puvodni-original. Proto tam mapy nejsou.
Mas moznost tam ofiko dat mapy pres program,jak pise Sardon.
Nebo tam dej rovnou "kreklou" verzi a vloz mapy dle sveho uvazeni.
Navody tady na foru jsou.
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: software

Příspěvek od sardon » pon dub 05, 2021 09:11

A to sem se teď nasmál, pár dnů potom, co jsem tu napsal, jak na to, tak jsem chtěl aktualizovat mapy a při načítání info ze systému se mi to pokaždý seklo, že jsem musel odpojit baterku. Ještě v říjnu, kdy jsem aktualizoval naposled to šlo bez problémů, tak nevím, co se stalo :-D

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: software

Příspěvek od bagr3210 » pon dub 05, 2021 14:24

Sardone,tohle se mi stalo tak pred rokem a aktualizovat mapy uz mi nejde pres Tools,ale jen pres zalohu. Takze ted musim z radia udelat zalohu,v PC upravim mapy a pak to zas v radiu obnovim.
Takze asi jen tak.
Hledal jsem,cim a proc se to u mne deje,ale bohuzel,nenasel jsem reseni. Nepomohlo ani reinstace ruznych verzi. Tak kdyz najdes reseni,dej vedet.. ;-)
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: software

Příspěvek od sardon » úte dub 06, 2021 17:11

Já to teď nechal plavat, předpokládám, že po půl roce tam nebudou nijak závratný změny. Nechám to bejt tak do léta, až bude hezky a budu mít na to náladu a pak to zkusím znova. Pokud tedy přijdu na řešení (nebo ho někde vygooglím), tak se samozřejmě podělím. :-) Na druhou stranu všechno běží a moc se mi v tom hrabat nechce...... ;-)

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: software

Příspěvek od bagr3210 » úte dub 06, 2021 17:59

Chapu,mam to stejne. A tym,ze Clio vic stoji,nez jezdi,tak nechavam mapy byt..i kdyz je to zalezitost par minut,taky se mi nechce v tom hrabat..
Je to fakt zvlastni,co se tomu stalo..
Mas pravdu,zavratni zmeny tam nebudou. Max ze misto Penny je Kaufland a opacne. ;-)
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: software

Příspěvek od sardon » čtv čer 24, 2021 18:46

Zdar,
tak jsem teď zkoušel jinou cestu jak aktualizovat a vypadá to, že to jde přes Total Commander . Zkusmo jsem tam hodil ČR (zatím jen mapy bez poi atd.) a starý jsem smazal (pro jistotu mám zálohu) a mapa se ukazuje a v info už je zobrazená jako 2020 Q4( což je asi nejnovější neofiko aktualizace, alespoň novější jsem nenašel). Ještě vyzkouším, jestli to taky naviguje, ale myslím, že s tím nebude problém. A tak jediná vada je, že je s tím hroznýho sraní. Překopírovat kus po kuse jednotlivý soubory, pak vypnout, počkat, až se aktualizace zapíše, pak znovu zapnout a teprve vymazat starý(nevím, jestli je to nutný, ale udělal jsem to kvůli místu na disku a pak pro jistotu, aby se netloukly se starýma mapama, i když si myslím, že to nehrozí. Ale sichr je sichr :-) )

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: software

Příspěvek od bagr3210 » čtv čer 24, 2021 21:16

Presne tak to delam ja,akorat ne pomoci TC ale normalne pres Win pruzkumnika s tim,ze udelam zalohu MMN a po uprave obnovim v radiu.
Ano,je to zdlouhave,ale uz jsem si na to zvykl a za 10minut mam hotovo. Naviguje to normalne bez problemu. Dokonce zmizne i hlaska o zastaralych mapach :D .
Nechal jsem omylem par starych map a naviguje to,ale pro jistotu jsem to vymazal-presne proto,aby se to nahodou netlouklo mezi sebou..
Nejnovsi mapy mam taky 2020.Q4 od HERE
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: software

Příspěvek od sardon » pát čer 25, 2021 19:57

Tak ty způsoby jsou skoro tytéž, jen mě to trvalo o něco dýl, než jsem přišel na to jak smazat starý soubory, který byly nějak chráněný proti smazání. Ale mám hotovo. Hurá :-D

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: software

Příspěvek od moucha tse-tse » pát čer 25, 2021 20:36

Kluci.. jak ja Vam zavidim.. ☹️
Mam verzi systemu 4.0.3 a mapy 2012..ale po precteni vseho okolo aktualizace.. tohle proste nedavam.
Kdyby byl nekdo prosim ochotny z okoli N. JICINA pripadne z nejakeho rozumneho okoli, rad se domluvim.. klidne pres sz.
Tak at Vam to slape.. 👍
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: software

Příspěvek od bagr3210 » pát čer 25, 2021 21:29

Skoda,ze jsi takhle z ruky(jsem z severnich Cech).
U verzi 4.xx uz nelze aktualizovat na nejvyssi verzi,kde jde rozchodit i video. Nic-mene,ver,ze to jen tak komplikovane vypada..jinak na tom nic slozityho neni..
Zkus to,staci Ti fleska s diodou. Za hodinu mas hotovo. Co mam zkusenost,u verzi 4.xx nejde udelat zalohu,ale pomoci Toolsu to jde aktualizovat spolehlive.
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: software

Příspěvek od moucha tse-tse » pát čer 25, 2021 22:10

Diky za info.. ale ja mam sve limity a co se tyce tohoto, tak tohle nedavam.☹️
Treba by to slo, ale mam obavy. Pres ddt jsem si taky hral s autem a prisel na nejake pro mne potrebne nastaveni, ale tady bych rad nasel nekoho, kdo uz to radeji delal.
Uvidim, jestli se nekdo ozve..
Takze zatim jezdim podle navigace obcas pres pole.. od toho roku 2012 se tady postavily dalnice.. 😀
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

sardon
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: stř úno 15, 2012 12:04

Re: software

Příspěvek od sardon » sob čer 26, 2021 16:43

Zdar,
já jsem ze západních Čech, takže pro mě je Nový Jičín taky dost daleko. Mám taky své limity, nejsem žádnej ajťák a moje znalosti stran PC jsou jen uživatelský, ale zase v těchhle věcech jsem dost zaťatej a jen tak se nevzdám. Jsou za tím hodiny u netu, ale věř, že aktualizace map se zvládnout dá i s minimem znalostí. Osobně čerpám poznatky hlavně odtud, jen se to chce do toho ponořit https://www.drive2.ru/cars/renault/
a https://lisandru.eu/automotive/media-na ... ution.html A jen tak mimochodem, původně jsem měl taky MN 1 s verzí 4.0.3 a než jsem si jí svojí pitomostí a hrabáním se ve Win CE (což pro aktualizaci map není nezbytně nutné) zablokoval a musel koupit jiný MN, tak mi aktualizovat šlo.

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: software

Příspěvek od bagr3210 » sob čer 26, 2021 21:25

Tse tse..to je velka vyzva..
Osobne znam chlapka,co ma pres 60 a dal to..
Zkus to,verim,ze se nekdo najde(i ja) a poradi i online...
Drzim pesti..
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů