Brzdove svetla nesvietia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
BigBoy181
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 25, 2016 18:42

Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od BigBoy181 » úte zář 15, 2020 08:45

Ahojte, stretli ste sa s problemom, ze by vam po stlaceni brzdoveho pedalu nesvietili brzdove svetla? Mam Grandtour r.v. 2018 a podla vsetkeho mam vadny snimac, ktory je upevneny na brzdovy pedal. Je to kus plastu s vysuvnou tycinkou, ktora snima pohyb pedalu a podla toho okrem ineho aj aktivuje brzdove svetla. OK, poviete si, ze vadny snimac, v zaruke sa vymeni. Ano, ale toto je uz druha rovnaka zavada, ktora sa mi stala a opakuje sa mi presne po roku. Vtedy sa tiez snimac vymenil a bol pokoj. Horsie je, ze ja neviem kedy mi brzdove svetla svietia a kedy nie. Cize ani neviem kedy sa mi tato zavada opat prejavila. Hladal som na anglickych a nemeckych forach, ci su tieto snimace tak vadne a ci s tym niekto ma skusenosti ale nic som nenasiel a pride mi divne, ze zrovna ja mam stastie uz na druhy vadny snimac. Ked sa snimac vytiahne a da spat, tak to chvilu funguje ale po case to opat prestane svietit. Na vymenu som uz objednany, avsak sa obavam, ze by problem mohol byt niekde inde. Stretli ste sa s niecim takym alebo niekde nieco take citali?

Uživatelský avatar
melmakk
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned pro 17, 2017 11:09

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od melmakk » pát pro 04, 2020 19:35

Robilo mi to na thalii,a všimol som si to tak že večer pred STK som odskusaval v sere auto a všimol som si že nesvieti tretie brzdove svetlo...inak to nemáš ako zistiť ,iba ak by ti niekto stál za.autom... a možno ti snímač odchádza kvôli chybe v aute,ale máš šťastie na vadne kusy
Ex melmak....

Thalia 1.4 16V,r.v.2005 Hmlovky,el.okna,ťažné,strieborna metaliza (kedysi) Renault Clio Grandtour Advantage,1.2 16Vr.v. 2016,biela Glacier,manual.klima,,hmlovky,16"kolesa

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od DYK77 » sob pro 05, 2020 23:15

Zapíná to brzdová světla - žárovky přímo ( silový obvod ), nebo je to jen impuls pro něco ( relé, řídící jednotka, ... ) ? Zkusil bych změřit jaký proud přes spínač teče, jestli není přetížený. Pokud je to silový obvod, tak na základě výkonů všech brzdových žárovek lze vypočítat proud, který by jím měl téci ( I=P/U ). Pokud je spínač jen ovládacím prvkem, tak by měl být proud výrazně menší. Jmenovitý proud spínačů bývá na spínačích vyznačen.
Ještě je však otázka, zda spínač opravdu vyměnili, nebo jestli jej jen neprostříkli "kontaktolem". Pokud plánuješ další návštěvu servisu, udělej si na spínači tajnou značku, podle ní poznáš, zda Ti dali nový nebo opravený kus ( je to sice levárna, nicméně důvěřuj, ale prověřuj ).
Podíval bych se také na to, zda není spínač nevhodně namontován, např. zešikma.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

svar
Člen RCČR
Příspěvky: 688
Registrován: stř dub 16, 2008 12:34
Bydliště: Kroměříž

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od svar » ned pro 06, 2020 00:00

Pokud tam máš tento https://www.motora.cz/facet/7.1292.html?KTypNr=57284 tak ho nahraď tímto https://www.motora.cz/calorstat-by-vern ... ypNr=57284 s bude klid. Funkčně jsou shodný
Grand SCENIC II 1,5dCI 74kw 3.7.2020 eutanazie
Grand SCENIC III 1,5 DCI 81kw
http://grandscenic.forumn.net/

black_scenic
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 01, 2020 09:14

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od black_scenic » pon pro 07, 2020 14:28

riešim teraz to isté u Clia III, problém je, že to snímačom nie je ... tak sa teraz hladá ... Clio III r.v. 2009

black_scenic
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 01, 2020 09:14

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od black_scenic » úte pro 08, 2020 09:19

Mne na Cliu 3 sa teda rozvieti kontrolka na palubovke ESP/ABS problém a viem že tie svetla nesvietia. Prekvapuje ma, že takáto závada Ti nijak nie je signalizovaná. Ja som našiel skrat ... nebol to ten spínač ... mne pri montáži vrchného deklu ... kde je 3. brzdové svetlo priskřípli kabel a ten sa za 11 rokov používania a 150tkm predral až na šroub ... skrat ... a vyhodilo poistku. Ako som to zaizoloval, problém zmizol.

BigBoy181
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 25, 2016 18:42

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od BigBoy181 » úte pro 15, 2020 18:34

Sorry za neskorsiu odpoved. Servis premeral snimac a vyhodnotil, ze snimac je vadny. Po vymene na zaruku, svetla opat svietia.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od DYK77 » pon pro 28, 2020 22:09

Takže třetí spínač, to je divné. Je tam něco špatně. Buď špatná montáž, nebo přes něj fakt teče víc proudu než by mělo. Dobré by bylo, mít ten starý a podívat se na něj co mu vlastně je.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Karlos77
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: pon úno 01, 2021 14:16

Re: Brzdove svetla nesvietia

Příspěvek od Karlos77 » pon úno 01, 2021 14:22

Zdravím, jsem novy majitel Laguny 3 1.5dci 110k rok 2009.
Promiňte ze oživují toto téma ale mam problém, když seslapnu na brzdu tak mi nesvítí svetla, jina když zapnu svetla vse svítí, jeste k tomu chci dodat ze auto startuje i když neslapnu na brzdu.
Nevíte čím to může být?
Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti