Instance LED Pure Vision osvětlení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
CLIOBLANC
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 23, 2019 14:35
Bydliště: Ostrava

Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od CLIOBLANC » pát úno 28, 2020 12:48

Dobrý den,

hledal jsem zde na fóru informace o možnosti instalace LED Pure Vision, ale nic jsem na toto téma nenašel. Proto jsem se rozhodl založit toto téma. Bohužel v tomto směru nemám potřebné znalosti, tak jsem se chtěl zeptat místních členů, jestli je možné přestavět halogenové osvětlení na OEM LED Pure Vision. Lampy se dají na internetu sehnat za celkem přijatelné peníze, nicméně domnívám se, že bude zapotřebí kromě lamp sehnat asi i kabeláž, nějakou řídící jednotku a také asi čidlo zatížení na zadní nápravu. Tímto bych Vás chtěl poprosit o Vaše názory, jestli daná operace jde provést. Vím, že je to ekonomický nesmysl, ale Clio je můj miláček a chtěl bych mu tyto světla dopřát :D Pokud by se zde našla i osoba, která by samotnou výměnu byla ochotna provést, bylo by to velké plus.

Děkuji za Vaše názory!

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » pát úno 28, 2020 14:48

Bohuzel jsem take nenasel, me by zajimalo instalace na Scenica IV. Myslim, ze by to nemelo byt slozite, protoze PURE LED VISION pasuji misto halogenu, potom jeste bude nutne nakodovat LED, pripadne upravit konektory napajeci.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

arnaut
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 19, 2019 09:02

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od arnaut » sob úno 29, 2020 22:37

Ahoj přední led světla na Clio IV nemají žádný podpis po nastartování jako např. xenony "nahoru dolů a do stran" . Nastavují se manuálně kolečkem vlevo od volantu ( dle uvážení řidiče).Nejsou to aktivní led čočky ale pouze pasivní tzn. že ledky svítí dolů do odrazové plochy ( tři segmenty - 2 svítí na potkávačky a při dálkovém se rozsvítí třetí ) ... když zadáš do googlu "led pure vision" vyskočí článek o těchto světlech a také klady a zápory...

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » ned bře 01, 2020 02:01

arnaut píše:
sob úno 29, 2020 22:37
Ahoj přední led světla na Clio IV nemají žádný podpis po nastartování jako např. xenony "nahoru dolů a do stran" . Nastavují se manuálně kolečkem vlevo od volantu ( dle uvážení řidiče).Nejsou to aktivní led čočky ale pouze pasivní tzn. že ledky svítí dolů do odrazové plochy ( tři segmenty - 2 svítí na potkávačky a při dálkovém se rozsvítí třetí ) ... když zadáš do googlu "led pure vision" vyskočí článek o těchto světlech a také klady a zápory...
Ano, prave proto je vymena zcela jednoducha. Pouzivam zarovky OSRAM Night Breaker, ale vydrzi max. rok,spis mene, to me fakt nebavi porad je menit, sviti sice dobre. Cele nove LED Pure Vision se daji uz sehnat za dobre penize, proto bych je vymenil cele svetlomety.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od bagr3210 » ned bře 01, 2020 09:27

Osram jsem mel jake,ale je jen prodrazena ***.
Zkus Philipsky..nebo docela dost kladnych recenzi jsem v posledni dobe slysel na Starline +100%. Cena zlomkova oproti Osramu(i Philipsu),vydrz delsi a svitivost prej lepsi.
Momentalne mam Philipsky pres 1,5roku,ale jak prasknou,zkusim ty Starliny.
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » ned bře 01, 2020 11:01

A jake Starline a Philipsky? Dneska se daji u Polaku ty dve Pure Vision svetla sehnat kolem 6-8 tisic, to bych do toho investoval a byl by klid. A celkove to vypada lepe sladene barevne,protoze zadny ty zarovky nejsou uplne bile jako ty LEDkova svetla.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od bagr3210 » ned bře 01, 2020 11:37

Jo,tak o tom vyzoru ani nemluvne. Vypada to fakt mrd***..
Sam bych je uvital. Cena 8000 asi neni spatna,ale dal bych je jinam. Ty LED asi sviti dobre,jen by mne zajimalo,jak videt pri huste mlze a desti. Tam totiz ta bila moc nevynikne.
Jestli chces overeny LED zarovky,zkus na FBC skupinu LED PODSVICENI.
Philipsky jsem mel RacingVision ale taky do roka praskly. Ted mam White Vision a drzej a prijde mi,ze sviti stejne jak ty Racing.
Starline jsem osobne jeste nemel,ale chvalej tyhle:(samozrejme,maj je i v jinych paticich).
https://www.autokelly.cz/Product/99-99- ... 5;39998512
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » stř bře 04, 2020 16:43

Samozrejme, ze LED svetla maji sva specifika, ale prvotni obava ze budou odchazet, protoze jsou hodne tepelne zatizena a musi se pouzivat v EU bezolovnate pajky, ktere nevydrzi, se nepotvrdila. Proto bych do nich sel za tuhle sumu. Sviti vazne lepe. Proto doufam, ze se podari nekomu, kdo ma dilnu, je vymenit a nakodovat . Koukal jsem na fotky a maj istejne zapojeni, ty konektory by mely pasovat. A montazni rozmery take. takze by to mela byt jednoducha vec.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od bagr3210 » stř bře 04, 2020 21:03

Netvrdim,ze budou odchazet a predpokaldadm,ze ne. I kdyz jsem videl uz snad 2 Megany,kde jim ten pasek na jedny strane nesvitil. Tezko rict,proc.
Nicmene..Drzim pesti,at se dilo vydari. Pak dej vedet vysledek. Taky si myslim,ze svetlo z toho bude lepsi.A hlavne to bude i lip vypadat. Kdyz uz to udelas,mozna by bylo na miste vymenit pak i zadni lampy za LED-kdyz je treba nemas.. Preci jen by to vypadalo o mnoho lip ;-)
Hodne stesti.
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » pon bře 09, 2020 11:28

Bohuzel situace u Scenica (Talismana) neni uplne jednoducha, protoze LED svetla maji automatickou nivelaci, tj. je tam jeste snimac naklonu na naprave a neni tam to kolecko pro rucni nastaveni.
Zatim, co jsem hledal na zahranicnich forech, tak se to nikomu nepodarilo rozchodil-bohuzel, narozdil od Meganu (Clio) , kde je mozna prave ta jednoducha vymena, protoze ma taky kolecko.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od kadliiik » stř bře 11, 2020 08:07

To taky takový problém není, určitě jsem někde četl, asi na německém fóru, že to automatické štelování někdo rozchodil, dá se to koupit jako komplet. Zmiňoval jsem to myslím s odkazem někde tady na foru, jen to nemůžu najít :-(
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » stř bře 11, 2020 11:08

kadliiik píše:
stř bře 11, 2020 08:07
To taky takový problém není, určitě jsem někde četl
Problem to neni, kdyz se vi, jak na to. Cislo dilo zname. Za se koupit za par stovek. Buhuzel jsem nikde nenasel funkcni reseni, bohuzel ani nejsou dostupne montazni navody a podklady. Ono by mozna ani ta autonivelaca nebyla nutna, protoze ty levnejsi modely ji nemaji a maj to tim koleckem... Tam to staci pouze vymenit lehce.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od kadliiik » stř bře 11, 2020 13:39

Tak přece jsem to našel, koukej :-) https://www.kadjar-forum.de/index.php/T ... #post48684

Já mám právě v té autonivelaci hokej. Nebylo to třeba u Megana tak, že dříve ji měl, ale pak to nahradili normálně tím kolečkem? Nechápu to vzhledem k legislativě, kdy jsem myslel, že je nějaká hranice v lumenech, kterou když světla překročí, tak musí mít autonivelaci. Přičemž co jsem si zjišťptoval jak právě LED pure vision mají více lm než je ta hranice (která už nevím kolik je).
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » stř bře 11, 2020 14:09

Tam je nejake divoke to zapojeni Hela snimace naklonu a bohuzel zadny konkretni postup a zapojeni tam neni. Ty PURE LED VISION maji vykon takovy, ze jeste nemusi mit tu dynamickou autonivelaci jako zname u xenonu, ale maji pouze korekci, dle zatizeni. U tech levnejsich modelu klasicky koleckem jako maji halogeny a ty drazsi maji prave jenom polohovy snimac na zadni naprave. Je to jednoduchu mechanicky snimac, ne jako to Hela cidlo. a jenom to stejne supluje to kolecko.
Nejaky postup vymeny je zde, ale taky z toho neni zadny konkretni vystup. Tam jeste resi, ze nektere ty svetlomety nemeli ten LED podtext apod...
https://megane.com.pl/topic/76612-do%C5 ... ision-led/

Co jsem z toho pochopil, tak pri te jednodussi konstrukci bez toho cidla na naprave (Clio, Megane..) by melo stacit pouze vymenit ty svetlomety....
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

CLIOBLANC
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 23, 2019 14:35
Bydliště: Ostrava

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od CLIOBLANC » sob bře 14, 2020 18:59

Tak jsem trochu pátral a byl jsem se zeptat v autorizovaném servisu, abych se ještě ujistil. Na jednom serveru, který ukazuje čísla dílu na renault (něco podobného jako realoem pro BMW :D) jsem totiž našel, že Clio IV s LED světly má následující díly: 1) senzor na zadní nápravě (č. dílu 538212733R), 2) levý a pravý přední LED světlomet (č. dílu 260605046R a 260100274R) 3) 2 x řídící jednotka světlometu (č. dílu 260556623R, toto však bývá často prodáváno přímo se světlometem) 4) 2 x konektor do ECU (č. dílu 260E4018R). V autorizovaném servise mi však nicméně sdělili, že čidlo na zadní nápravě na CLIU IV není, že stačí pouze světlomety, řídící jednotka a konektory. Tak jsem z toho trošku jelen. A pokud má člověk na autě tažné zařízení, tak prý je třeba koupit i speciální jednotku pro tažné, což mi nejde moc do hlavy :D

P.S.: Clio IV prý nemá žádný CANBUS.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » sob bře 14, 2020 23:18

U clia IV by to asi melo jit vymenit jednodusse, nema opravdu to cidlo na zadni napravu. Scenic IV bude horsi. V servise by to neudelali?
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od DYK77 » sob bře 14, 2020 23:42

Přihodím jeden skromný příspěvek. Clio IV nejspíš opravdu nebude mít žádné čidlo na zadní nápravě. LED mám a stříkal jsem spodek a nikde jsem na žádné čidlo nenarazil. Leda že by něco měly verze RS.
Jinak LED svítí pěkně. Určitě existují lepší, ale když přesedám do aut se žárovkami, tak mi často na první dojem přijde, že jedu po tmě. Tím nechci házet všechny klasické světlomety do jednoho pytle, jsou i světlomety se žárovkami, které svítí srovnatelně jako LED u Clia IV , ale jedná se o čočky. S klasickou parabolou je to slabší. LED Clia zcela jistě málo svítí do stran. Znám čočky VS žárovky, co umí nasvítit prostor před autem i značnou část vedle ní, o poznání efektivněji.
V mlze a dešti svítí LEDky Clia IV dobře. Verze GTline ani nemají možnost mít mlhovky, nicméně není to hendikep.
LED jakož to celé svítidlo je komplet v chromu. Na tmavé barvě to až příliš vyniká a nemusí se to někomu líbit. U světel se žárovkami je chrom rozsekaný černými liniemi a je to podle mě všeobecně hezčí.
Teď ještě napíši jeden vlastní postřeh ve kterém si budu protiřečit o proti tomu, co jsem napsal na začátku, ale je nutné to zmínit. U klasické paraboly se žárovkou, bývá světlo rozptýlené do ztracena, takže oko vidí blbě i to něco málo co je za ohniskem, ale vidí. U LED je nasvícená plocha jasně viditelná, ale má zřetelně oříznuté okraje, za které není vidět ani Ň. To mi dělá problém hlavně při přepnutí z dálkových na tlumené. Oko se přizpůsobí množství světla a po přepnutí na tlumené vidím jen těch pár metrů před auto, ale jinak se řítím do tmy ( chodec bez reflexních prvků není za osvíceným okrajem prakticky vidět a pak se náhle zjeví ). Vlastně bych to nazval jaké si samooslnění, zejména pak pokud minete velkoplošnou značku, která umí odrazit tolik světla, že je to až nepříjemné.
Tím nechci říci, že LED jsou špatné, ale je tam pár věcí, které člověku dojdou až po dlouhém ježdění. Pak když přelezu do starého auta s parabolou s H4, zjistím, že mě neoslňuje infotainment, ani značky. Z přístrojovky na mě mžourá akorát ciferník tachometru a otáčkoměru, oko přivykne světlu takovému jaké je a náhle zjišťuji, že nevidím věci tak zřetelně, ale v jádru toho nevidím zase tak málo, abych si nebyl jistý tím kam jedu.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Tomlu » čtv bře 19, 2020 19:37

Na mém cliu mám jen kolečko pro seřízení světel, někde jsem četl že ze začátku tam dávali senzor a kolečko tam nebylo (viděl jsem i v inzerátech a v prvních recenzích), ale přišli na to že je to moc drahý a vrátili se zas ke kolečku jako u halogenů. Jinak s tím svícením je to přesně jak píše DYK77.
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

CLIOBLANC
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 23, 2019 14:35
Bydliště: Ostrava

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od CLIOBLANC » úte kvě 05, 2020 18:57

Mimochodem nebyl by někdo poblíž Ostravy ochoten mi světla namontovat? Samozřejmě za úplatu. :)

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » čtv kvě 14, 2020 14:08

Tak se mi podarilo zakoupit nove PURE LED VISION z Polska :-) , brzo to budu montovat.
Jenom jedno svetlo ma nastipnuty jeden ten plastovy uchyt viz.foto, nemate nekdo zkusenosti, jak to nejlepe dobre opravit, jestli slepit vterinakem nebo to nejak pajet pajkou nebo na to existuji nejake specialni postupy.. apod..?

Obrázek
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od DYK77 » pát kvě 15, 2020 00:20

V Kelly kupoval známý lepidlo a já mu s tím lepil naštípnutý nárazník. Tvrdlo to rychle a pevnost neskutečná. Myslím, že to bylo toto, ale raději se tam optej. Každopádně měli by ho v obchodě mít.
https://www.autokelly.cz/Product/LQ-617 ... 7;40109429
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » pát kvě 15, 2020 11:07

To by mohlo vydrzet, bohuzel ty kuryri to je desny, pulku baliku rozmlati...
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od kadliiik » pát kvě 15, 2020 11:58

Na kolik tě to vyšlo a kde přesně jsi kupoval? Dej pak prosím vědět, jestli to bylo plug and play a normálně funguje nastavování výšky kolečkem :-)
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od Banana » pát kvě 15, 2020 20:31

Dneska jsem chtel zapojit PURE LED VISON, pouze zkusit, jestli to vse funguje, tento konektor na svetlech je teda fakt orisek, samozrejme, ze po usilovnem boji prasknul.Tak pozor. Ale svetla jsem zapojit a funguje to, ten svit, to je vazne rozdil.

Obrázek
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

mino2
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pon říj 21, 2019 21:19

Re: Instance LED Pure Vision osvětlení

Příspěvek od mino2 » pát dub 09, 2021 13:49

Shoj sko si dopadol s tymi svetlami na Scenicu? Ja prave nieco take teraz hladam. Vdaka

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů