Jazda na spiatočke

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Jazda na spiatočke

Příspěvek od Clio50valec » ned črc 07, 2019 22:06

Chcem sa opytat, ako je tu vas ludia z jazdou na spiatocke. Na mojej predoslej Fabii som zaradil spiatocku pustil spojku a auto islo krasne pomalicky do zadu, plinom som len davkoval rychlost. Na Cliu musim mat stale stlacenu spojku. Auto na spiatocke nejde pomaly, ale dost rychlo. Cize musim mat spojkovy pedal stale stlaceny a nim regulujem rychlost auta nie plynovim pedalom. Niekolko krat sa mi stalo ze som pustil prilis spojku a auta sa tak rozbehlo do zadu, ze som mal az strach ci niekoho nenapalim na parkovisku. Ak by som ale pri pozadovanom plyne a rychlosti pustil spojku motor sa roztrase alebo rovno zdochne. Mate to rovnako? Alebo u vas je bezproblemov ? Mam 0,9 tce 66kw

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Jazda na spiatočke

Příspěvek od kotasekh » pon črc 08, 2019 13:08

Mam zkusenost s 1.0 SCe a 0.9 TCe, oba motory maji na prevodovce podstatne delsi prevod zpatecky, takze ano, rozjezd na zpatecku je pekne pomalu pres spojecku, jinak se motor dusi nebo chcipne. Dokonce rozjezd na zpatecku do kopce je u me casto doprovazen smradem spojky, jinak mi to proste nejde. A to ne ze bych neumel jezdit, najezdeno toho mam mraky na vsem moznem ;). Na thalii mi spojka vydrzela pres 260k km, pak praskl pritlacak, ale lamela byla jeste v cajku. U te 0.9 66kW mi asi odejde trosku driv...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Jazda na spiatočke

Příspěvek od Clio50valec » úte črc 23, 2019 20:01

A preco nemohli dat na spiatocku kratky prevod? Ved to je nieco strasne. Na fábke som nemusel mat ziadnu nohu na pedaly a tu musim mat jednu na spojke druhu na pline a este aby som mal aj tretiu pripravenu na brzdu, keby auto vystrelilo do zadu.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Jazda na spiatočke

Příspěvek od DYK77 » stř říj 16, 2019 20:38

O něčem podobném psali už ve Světě motorů. Rapid 1.0 Tsi má tak rychlou zpátečku, že díky tomu v testu spálili spojku. Prostě nebylo asi v malé převodovce místo na "větší kolečko", hlavně že se tam vlezl 6tý kvalt a pro emise bylo učiněno za dost :scratch:
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti