Vrzání od zadní nápravy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Tadeáš
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 28, 2019 21:14

Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od Tadeáš » úte kvě 28, 2019 21:58

Čau
Clio 2018. 1.2 16v
Asi čtrnáct dní se mi od zadní nápravy při zatáčení z kopce ozývá divné skřípání.Nemáte s tím někdo zkušenost? děkuji. Najeto 13 tis km

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od peto 1 » stř kvě 29, 2019 20:14

V mojom kombíku to bola zlomená pružina.
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Tadeáš
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 28, 2019 21:14

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od Tadeáš » čtv kvě 30, 2019 06:56

A to ti dělalo pořád? Mě to dělá jen někdy, když se vyvíjí na zadek zátěž a ještě to musí zatáčet,aby se to naklánělo.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od DYK77 » čtv kvě 30, 2019 20:55

A není to třeba zámek zadních dveří ? Já jsem si kompletně seřídil dveře kufru v pantech i zámek jsem posunul + udělal jaké-si gumové dorazy a nic už odzadu nevrže, neklape, ani na nerovnostech.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Tadeáš
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 28, 2019 21:14

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od Tadeáš » čtv kvě 30, 2019 21:12

Tak je pravda, že toto jsem nezkoumal.
Říkal jsem si, že přejdu ještě rezervu. Zámek mě nenapadl je to samozřejmě dobrý tip.
Ovšem nevím zda to dokážu seřídit.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od DYK77 » čtv kvě 30, 2019 22:19

Ideální je naložit někoho do kufru ať poslouchá co vrže a jet. Nafotím Ti ty gumové dorazy. Třeba nebudeš dveře vůbec potřebovat seřizovat ( já seřizoval primárně z důvodu, že vůbec nelícovaly ). Problém je hlavně v tom, že dveře zacvaknou do zámku, který má vůli, ale po celém obvodu leží jen na těsnící gumě, která je měkká a dveře na ní pruží jak na vzduchovém polštáři. To způsobuje cvakání a vrzání zámku, respektive vrže to, jak se o sebe ty dva díly zámku třou ( myslím tím díl co je přišroubovaný na karoserii a druhý díl je zámek na dveřích ) , a tak není žádný opěrný bod, který by dveře v podstatě fixoval. Vystřihl jsem z 2mm silné, tvrdé gumy dvě kolečka o průměru cca 2cm, nalepil je na správné místo vlevo a vpravo 3M páskou na dveře, posunul o nějaký mm oko zámku na kastli a je klid. Ty dvě gumová kolečka - dorazy tlačí dveře jakoby ven a zámek je více dovnitř, takže je táhne zpět. Dá se říci, že dveře jsou nyní napružené, ale tak to bývá i u jiných aut. Výsledkem je, že dveře tak snadno "necestují" a změna je i v tom, že při zavření dveří je potřeba s nimi zdravě "ducnout" , aby náležitě zacvakly. Při otvírání dveří tlačítkem, naopak lehce odskočí. Předtím je stačilo položit a zámek byl zacvaknutý. Když jsem chytil rukou za lištu nad RZ a zavexloval dveřmi nahoru a dolů, , měly vůli a zámek cvakal. Ony ty dveře i nějaké ty orig. gumové dorazy mají, ale na špatném místě a jsou tam úplně k ničemu, protože se kastle vůbec nedotknou a seřídit se nedají.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Tadeáš
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 28, 2019 21:14

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od Tadeáš » pon čer 03, 2019 14:09

Děkuji za radu,to co říkáš je samozřejmě pravda u těch dorazů jsou tam dva které nedoléhají na to zadní víko kufru udělal jsem dvě gumová kolečka a nalepil je proti a dveře skutečně doléhají jak mají.A teď k tomu zámku.Jak jsi mi zde radil hned jsem to šel prozkoumat a hle......v tom oku byl malý kamínek kterého jsem si nevšiml samozřejmě po vyndání vrzání přestalo.
Teď si ale říkám jestli třeba to povrzávání nemohlo býti způsobeno mokrem a vlhkostí, protože teď je klid,ale taky je pořád hezky a sucho a předtím bylo furt mokro.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od DYK77 » úte čer 04, 2019 23:29

Řekl bych, že jsi to vyřešil, ani fotky už sem nemusím dávat. :t18:
A vrzání za mokra dle mé zkušenosti všeobecně mizí. Voda v uvozovkách maže, až když vyschne začne koncert :-)
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

CLIOBLANC
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 23, 2019 14:35
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od CLIOBLANC » ned čer 23, 2019 14:38

Ahoj, mohl bych poprosit o zaslání fotek? Také mi vržou páté dveře a docela mě to vytáčí u nového auta :D

Tadeáš
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 28, 2019 21:14

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od Tadeáš » pon čer 24, 2019 22:24

Ahoj
Já sem fotky dát nějak neumím,ale kolega co tu psal to určitě umět bude.
Jinak jestli můžu poradit vrzání zadních dveří jsem odstranil tím,že jsem zámek prostříkl olejem wd40.
Ani bych nevěřil že tak hrozný vrzání může dělat zámek.

CLIOBLANC
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 23, 2019 14:35
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od CLIOBLANC » pon čer 24, 2019 23:15

Díky za reakci, shodou okolností jsem to taky včera prostříkl WDckem a zatím to vypadá, že je po problému :D

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vrzání od zadní nápravy

Příspěvek od DYK77 » stř říj 16, 2019 23:59

Jejda, na fotky jsem zapomněl, ale i když je to pase, budu na to myslet.
Když jsme už u toho vrzání, začaly mi vrzat všechny dveře :scratch: Hlavně na nerovnostech, kdy je kastle namáhána krutem ( zpomalovací práh, železniční přejezd, ... ) . Jal jsem se to řešit namazáním těsnících gum dveří ( velké gumové těsnění, co o něj skoro všichni při nastupování zakopávají ) , ale to moc nepomohlo. Pak jsem zjistil, že mi dveře nevržou, když mám pootevřená okna, takže jsem namazal gumy kolem oken - vnitřní strana rámu. Výsledek stále nebyl úplně OK. Nakonec jsem namazal i gumy co jsou na vnějšku rámu okna ( taková ta guma jakoby se semišem ). Namatlal jsem i ten semiš a namazal jsem i rub těch všech gum, co jsou součástí rámu okna ( když se stáhne okno, těsnění jde částečně vyvléknout z rámu okna a nechá se ošetřit i z druhé strany ) . Špatně se to popisuje, ale určitě mi rozumíte. No a hle, dveře nevržou.
Musím dodat, že za vrzání nejspíše nemůže vada materiálů či nějaká jiná výrobní vada, ale mám ověřeno, že tento jev vyvolávají autošampóny s voskem. Nevím jak jsou na tom vosky na myčkách, ale ať jde o dražší či levnější autošampón s voskem a aplikuje se pěkně poctivě ručním mytím, vždycky to poměrně rychle způsobí vrzání pryže. Vrzat můžou např. i stěrače. Takže je vidět i slyšet, že vosky fungují a poměrně dlouho se drží jak na kastli, kde jsou žádoucí, tak i na pryžových částech, kde až tak žádoucí nejsou. Mám vyzkoušeno, že zbavit se vosku a vrzání je téměř nemožné, takže je lepší to vylepšit nějakým mazáním, což má následně i tu výhodu, že jsou pryže chráněné proti zpuchření, netvrdnou a v zimě nepřimrzají :)
Jako mazivo jsem použil glycerinový olej z lékárny. Dokonce jsem zjistil, že existuje verze pro technické použití viz zde ...
https://www.vmd-drogerie.cz/bione-cosme ... gL6c_D_BwE
Dá se použít i silikonový olej. Četl jsem, že silikonový olej poškozuje lak vozu, ale je to podle mě blaf, aby si lidi kupovali drahé cajky. Používám čistý silikon na svoje auta už 20let a to dost ve velkém ( minimálně 1x měsíčně všechny vnější plasty a pryže ), nicméně žádné poškození laku jsem nezaznamenal ( vždy se povede přetáhnout a nanést olej nejen na plat, ale i na lak ). Naopak je to velmi šetrný konzervant, který lze rozprašovačem aplikovat např. i na celý motorový prostor s elektroinstalací a hadicemi.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů